Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 oră în urmă, frigider a spus:

adica nu ai dat bani la stat = puscarie.

N-ai înțeles nimic, dar ai mai făcut un post. Dacă nu știi cum funcționează aliexpress, informează-te și comentează. Până în 10 euro nu se plătesc taxe, iar camera endoscopică a costat până în suma aia.

IMG_20220118_155333.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Lucian_M a spus:

N-ai înțeles nimic, dar ai mai făcut un post. Dacă nu știi cum funcționează aliexpress, informează-te și comentează. Până în 10 euro nu se plătesc taxe, iar camera endoscopică a costat până în suma aia.

IMG_20220118_155333.jpg

Părea că te lauzi cu un colet fantoma.

Te ajut eu, cu asta am făcut 3 posturi.

Caută și tu un hobby, nu sta să-mi numeri posturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

astazi cand am vrut sa iau ceva de pe ali am observat o ciudatenie....un produs usurel, 10-20 grame, maaaaax 30...imi lua transport 8 lei....daca comandam 2 bucati din acelasi produs imi sare automat transportul la peste 25 lei.....logic mi se parea sa, nu stiu, fie sa ramana 8 lei fiind un singur pachet cu greutati neglijabile, fie hai acolo un 10-12 lei ca na, este totusi o greutate in plus dar este o singura prelucrare de date etc etc, dar nu, la 2 bucati transportul este de peste 3 ori mai scump..ciudat rau sistem au, este mai avantajos pt mine sa comand 2 pachete separate, dar ce se intampla daca era vorba de vreo 20 de niste fleacuri ??!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.02.2022 la 8:38, Nooxy a spus:

Exista o optiune de selectat, ca sa iti arate la cautare doar vanzatorii care au depozit in Europa?

Multumesc !

Nu prea. Doar cand dai pe produs, la detalii, poti alege de unde sa se faca livrarea. Magazinele mari pun in descriere , stock Europe.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mi-a venit un colet din CN si nu am platit nimic, a fost trimis in HU si de acolo in RO. Chiar si tracking numberul avea HU in coada. Posta l-a considerat ca venit din HU.

 

Sa fiti atenti ca multi comercianti au inceput sa dea tepe. Am comandat niste lampi pe LED, cu livrare din DE, mi-au dat un tracking de la DHL dar era teapa. Tracking numeberul era real dar nu era coletul meu, era al unei doamne din Prahova, am aflat dupa ce mi-a aparut delivered in aplicatie si am sunat la DHL. Le-am facut plangere si mi-au dat banii inapoi in vreo saptamana si ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.02.2022 la 17:55, adidas a spus:

Sa fiti atenti ca multi comercianti au inceput sa dea tepe. Am comandat niste lampi pe LED, cu livrare din DE, mi-au dat un tracking de la DHL dar era teapa. Tracking numeberul era real dar nu era coletul meu, era al unei doamne din Prahova, am aflat dupa ce mi-a aparut delivered in aplicatie si am sunat la DHL. Le-am facut plangere si mi-au dat banii inapoi in vreo saptamana si ceva.

 

Au început de mult! Pe mine unul încerca să mă prostească (,) că nu e bună adresa mea din contul de ali, cică să iau eu legătura cu dhl (cu un tracking number dat de el care nu se identifica în nici o aplicație). Era expediere din Europa, iar la adresa din cont primisem j'de colete de pe ali. 

De aia am și rărit-o, n-am mai comandat nimic de multă vreme. Recent am făcut vreo 3 comenzi și văd că la una deja s-a modificat termenul de livrare... 🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mai am ceva de 18.48$ care apare pe tracking-ul poștei ca venind din China și intrat ieri în vamă din bsi, ăla sigur vine cu taxe. 🤬

Dar s-au mișcat bine până aici, ambele au fost comandate în 6.02, să vedem cât durează vama.

Ieri am vb cu un meseriaș la care revizuiesc suspensiile racing, în ultimii 3 ani și-a comandat din China o puzderie de scule, mai ales pt strungărie, zice că a investit peste 3000€ dar în lucruri de calitate și în general nu a avut probleme cu livrările (mai puțin ceva DHL care susțineau că l-au căutat la 7 și la 21, în condițiile în care adresa era a atelierului :moron:). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, caracterincompatibil a spus:

Cineva a mermelit ceva la oficiul poștal care e in renovare. Așa că mi am luat 2 tepe a câte 3,5$

Mie îmi place bangood

Tu ești prototipul de "toți mă bate, toți mă-njură", să mor io! 

Io am luat țeapă cu bangood, comandă care n-a venit niciodată și nici banii înapoi nu i-am putut lua. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa deschizi disputa, ca pe ali? Voiam sa-mi iau un letcon smecher de acolo, ca e mai ieftin ca pe Ali. Bangul asta de unde e, tot Ciaina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost acum câțiva ani și nu, nu am putut deschide disputa, sau am fost amânat sub pretext că "vine" până a trecut termenul (au încercat câțiva vânzători și pe Ali, dar acolo intervine în cele din urmă însuși Ali și am recuperat mereu banii când au fost probleme chiar dacă inițial nu puteam deschide disputa), nu mai rețin. Cert e că am luat țeapă, și mă pricep cât de cât, adică slabe șanse să nu fi găsit eu butoanele. 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...