Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum au si astia de la BSI usoara dreptate, adica tot traficul s-a directionat catre ei, personalul e acelasi, cum ar putea sa faca fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 775
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum au si astia de la BSI usoara dreptate, adica tot traficul s-a directionat catre ei, personalul e acelasi, cum ar putea sa faca fata.

 

Nu treceau oricum pe la BSI toate coletele externe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, dar sigur nu treceau toti destinatarii! Iar la posta de cartier era o cantitate considerabila de colete chinezesti, le-am vz cu ochii mei. Cel care a directionat totul catre ospiciile vamale fara sa le mareasca (,) capacitatea e un cr3tin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit iar cu factorul postal de la mine si mi-a spus ca nu ia mai venit nici un colet de la vama pe posta. Dar nici unul. E posta goala pe extern. A confirmat insa ca cele sub 10eur vor continua sa vina pe oficiul postal de care apartii.

 

Am colet de 3$, valoare reala. S-a dus tot la OP 6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca astept un colet intrat in tara si in prelucrare de pe 23.08, colet venit din Ucraina.

 

Nici un alt update de la BSI...la telefon nu pot fi contactati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit aviz de recomandata externa pt poșta de cartier. Acu' de pe ce site o fi si de unde vine naiba mai știe... :P Oricum de 2 sapt n-a mai venit nik, iar sotia mai avea niste rahatisuri care au sarit de cele 60 de zile. Probabil ca se impodobesc mulele de la bși sau ospiciul 6 cu ele, nici nu stiu daca a deschis disputa pt ele. Romanie, țară dragă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am ridicat un colet din Italia, de la oficiul local, doamna de la ghiseu a tinut sa ma anunte ca in cam 2 saptamani totul revine la "normal". Adica si cele din afara spatiului comunitar ar reajunge sa fie distribuite tot la local.

Lucru bun. Dar sa vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar preturile de pe geek sunt > decat pe ali :P

 

M-ai făcut curios și am comparat prețurile la telefonul comandat pe cele două site-uri : exact același preț, diferența cei vreo trei dolari cost transport, dar io zic că merită să primești acasă coletul în maxim o săptămână :)

 

Azi am primit și o trimitere de la aliexpress, via olanda, tot la poșta de cartier. Un cartuș de imprimantă în valoare de vreo opt dolari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai făcut curios și am comparat prețurile la telefonul comandat pe cele două site-uri : exact același preț, diferența cei vreo trei dolari cost transport, dar io zic că merită să primești acasă coletul în maxim o săptămână :)

Link?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, tocmai ce-am venit de la 6, Timpuri Noi si e grossa treaba.

Motivul ptr care nu mai vin pe oficiu postal este ca au scapat colete mari netaxate si, cum PSD-ul acum are nevoie de bani, clar se scoate parleala de la coletele din china de peste 10euro.

Haos total la ospiciul 6: lumea venita de la ora 8 dimi n-au fost chemati sa ia coletul.

Am stat 35min sa ridic un rahat de colet.

Ma repet: motivul ptr care nu mai vin la bot-ul calului este "vigilenta": sa nu mai scape nika netaxat.

Speram cu aceasta ocazie ca guvernu' o sa faca autostrada Buc-Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta m-am gandit si eu. Duduie economia atat de rau incat s-au apucat sa stranga si maruntul. Oricum, colectatul asta se face tot pe stil romanesc. Eu am avut 3 colete. Unul de 32 de dolari si 2 de 60 si ceva. Am platit taxe la un colet de 60 si ceva si celelalte 2 le-am primit fata sa le taxeze. De ce? Nu stiu. Nu ma stiu cu vamesul si nici nu am avut vreo combinatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luasem un set intercom Lexin R6 si nu reuseam sa-l alimentez. M-au tinut cam 9 ore bateriile pe la bulgari si a murit.

Initial am crezut ca vanzatorul mi-a trimis cabluri gresite si i-am spus ca nu le pot incarca.

Vanzatorul mi-a trimis alte cabluri plus o unitate intercom gratuit si d'aia m-am dus la posta.

Intre timp mi-am dat seama cum se incarca interfoanele.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, numai ca jack-ul e prea mic pentru gaura. Dreaq a stiut ca asta-i cu doua gauri una langa alta??

Langa gaura de casti este inca una mai mica, fix ptr infipt jack-ul cu USB. Numai ca gaura mica e acoperita de cauciuc anti-umezeala...

Si ca tot veni vorba,

ca cand aud cum canta cucul,

ca cum cantam noi amandoi (yo si soata pe intercom, adica)

ca care din mine,

ca care din tine,

ca care din noi canta mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga si tu un review al comunicatiei in topicul ala dedicat! Pretul vad ca e bun, daca s-ar putea livra din Eu ca sa scap de ospiciul 6 ar fi grozav. Intre timp am mai primit o "citatie" de la ei pt 6.09. Am primit-o pe 8, o fi fost factorul schiop. Astept, cica tin coletele 30 zile, poate fac coada o data pt mai multe. Oricum termenele s-au depasit cred, n-am mai comandat nimic din China de cand cu tampenia asta. Oare se mai revine la starea initiala? Ca stange guvernul la bani... Oricum vamesii aia sunt sictiriti si nu le arde de scris pt 10-20-30 lei tva, mai taxeaza cate un colet sa nu bata la ochi ca nu fac nimic. Nu l-am mai vz pe ala care imi ceruse direct 100 lei ca sa nu mai scrie, iar eu aveam un telefon de 90$, deci trebuia sa platesc tva cam 70 lei. A crezut ca hoțul s-a intalnit cu prostul, dar m-a surprins cat de direct a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai verific, in sictir, tr. nr. si observ cu uimire ca azi voi fi avizat. Oh...progrese. De pe 23.08 este intrat in tara, azi, 15.09. Oficiul 6, deci vor bani de la mine.

Editat de Pandy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt intr-o situatie similara. Am 2 pachete blocate la BSI. Parca vad ca dureaza si la mine o luna.

 

Au ajuns si la stiri: http://stirileprotv.ro/stiri/inspectorul-pro/serviciu-mai-prost-nu-exista-in-romania-experimentul-care-arata-haosul-imens-de-la-poc-ta-romana.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...