Sari la conținut

Postări Recomandate

Da si nu...
Eu am ceva produse in cos, produse cu preturi mai mari.
Le urmaresc de ceva timp spre a le achizitiona unu' cate unu'. Nici o reducere la nici unul dintre ele pana acum.
Sfatul meu este sa urmaresti produsul din timp daca pretul este mai maricel. Eviti sa fii pacalit de marketing de duzina. La unele au marit pretul artificial inainte de "black fraierday"...

Eu oricum nu mai comand nimic pana prin ianuarie: vine sfarsitul de an si sa te tii bine timpi de livrare... (china + romania = double fatality :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

:(...

O chestie luata de pe ebay din Germania, trimisa prin Posta de catre vanzator. 24 de zile de cand a plecat, intrata in tara pe 23.11. Pe 25.11 a ajuns in Bucuresti si de atunci nu se mai stie nimic.

 

Se pare ca nu doar pentru nonUE sunt probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, daca vine prin posta romana se intampla la fel ca pt cele non UE.

Eu am luat o pereche de manusi prin august de pe sportsbikeshop.co.uk si am bifat Royal Mail ca stiam ca ajung decent daca le trimit din UE. Nici pana in ziua de azi n-au ajuns. I-am sunat pe baieti la vreo luna si mi-au trimis altele prin curier si in 2 zile erau la usa.

Parerea mea, nu va zgarciti la shipping ca daca lasati pe mana postei romane... la anu' si la multi ani! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa..

 

Am fost in situatia in care nu mai puteam sa termin proiectul moto daca ma limitam la piata din romania si preturile practicate de unii.

Ce trebuie sa se intealeaga de pe acel site e faptul ca nu trebuie sa ai asteptari la lucruri de 1-10e. Ai nevoie de un set de carene, da.. le iei de acolo cu 16mil gata vopsite si tva platit (dar dupa doua luni) De aceea pretul produselor ce deja se afla in mainile tale va fi intodeauna mai mare.

 

In afara de 3 pachete din pierdute in incinta unui singur oficiul postal, restul de 56 toate au venit in 40 de zile. Am ales perioada septmebrie -noiembrie pentru ca erau cele mai putine cereri de produse si am evitat black friday.

Black friday a aparut ca promotie in urma faptului ca nu s-au vandut produse o vara intreaga (oamenii cand e vremea frumoasa au alt program) iar chinezii au stocuri imense de care vos sa scape. In realitate pretul lui blackfriday apare datorita numarului de produse nevandute, nu ca ar fi vreo oferta :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat ceva din Letonia si a fost brici transportul. A venit cu posta si l-am ridicat de la oficiul postal de cartier, nu de la vama. A durat mai putin de o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat ceva din Letonia si a fost brici transportul. A venit cu posta si l-am ridicat de la oficiul postal de cartier, nu de la vama. A durat mai putin de o saptamana.

Si eu din estonia si a fost ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ieri am mai primit un aviz pt op5, cica sa ma prezint in 5.01, si inca ma roaga important sa respect data si ora! Si avea si stampila de la op de cartier cu 8.01 de data asta. Ca urmare posta romana mai are de raspuns la o reclamatie. Just for fun.

La ospiciul in cauza pe la 15h lejereanu, nimeni asteptand, a durat mai mult sa apara o tanti la ghiseu sa-i predau avizul. A parut amuzata cand i-am cerut masina timpului pt a ma incadra in termenele de pe tzidula. Plecat fara intrebari, discutii sau plati. Era ceva carpa comandata de sotie care vad ca a prins iarasi curaj si sosesc tot felul de nimicuri, in principal la posta de cartier. Pe numele meu, bineinteles, ca sunt patron si am timp de umblat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost interesanta chestia, intr-o zi dintre sarbatori il vad pe postas si imi fuge ideea sa il intreb de un colet din Germania ca sta...imi zice lucid sa ma prezint urgent ca sta de peste 2 saptamani. Urmatoarea intrebare a fost: Si avizul de ce nu a aparut? Liniste...

Ma duc la Posta, tanti de acolo ma ia ca de ce nu am fost mai devreme sa intreb. Poftim? Daca vin sa intreb ziceti ca nu aveti timp sa cautati si ca vreti avizul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chinezii ăştia au ochii mici deci nu văd bine. Mi-au pus în pachet nişte rezistenţe în loc de butoane de potenţiometru metalice.

Am cerut banii înapoi (de tramvai, 5 €) şi intervine aliexpress în dispută şi zice :

buyer didn't show the shipping label under the logistics waybill and provide all receiving goods picture as valid evidence.

1) Provide all receiving goods picture as valid evidence. 2) Please show us the shipping label under the logistics waybill and expose another logistics waybill under it on the package, which includes the tracking number and package weight. Notices: Do not forge or modify the required evidence.

 

Adică cumpărătorul nu a afișat eticheta de expediere sub fișa de transport logistică și a furnizat tuturor bunurilor de primire o dovadă valabilă.

1) Oferiți tuturor bunurilor de primire imaginea ca dovadă valabilă. 2) Vă rugăm să ne arătați eticheta de expediere sub fișa de transport logistică și să expuneți pe pachet o altă fișă de transport logistică care să includă numărul de urmărire și greutatea ambalajului. Observații: Nu creați sau modificați dovezile necesare.
Păi care altă fişă? Ăştia mai sunt şi proşti, nu era destul că-s urâţi?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(...

O chestie luata de pe ebay din Germania, trimisa prin Posta de catre vanzator. 24 de zile de cand a plecat, intrata in tara pe 23.11. Pe 25.11 a ajuns in Bucuresti si de atunci nu se mai stie nimic.

 

Se pare ca nu doar pentru nonUE sunt probleme...

felicitare de craciun plecata din franta, ajunsa in aprilie anul urmator (16 luni) la destinatie in pipera... Beat that!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Atentie, livrare in provincie (Campina) nu Bucuresti. Unele vin direct acasa, altele la Ploiesti (ospiciul vamal)
Sa nu mai zic ca, la Ploiesti am stat maxim 15 minute la coada sa ridic coletele (au venit mai multe).
Nu mai pun sa vina in Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a venit pachetul în termen, mi-a dat gălbejitul banii. (20E) Acum la o săptămână distanţă vine pachetul, i-am scris omului să mă înveţe cum să-i trimit banii. Trackingul îmi arată că problema e în vamă, acolo se întârzie mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...