Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 7 ore, Psycho87 a spus:


colete mici si de valoare mica nu am mai primit nici eu de mult. Dar am observat ca la cele care au tracking extern si valoare mai mare chiar isi fac treaba neasteptat de bine cu livrarile

Cele  cu valoare mare vin repede.Am eu unul in vama, acum, care  a fost comandat pe 03.03..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 777
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 19 minute, Psycho87 a spus:

Azi am ridicat ambele colete.  Alpine Stars GP Pro si S1. Timp de livrare 1 luna si 1 zi calendaristice. Not bad

 

alciaistars ai vrut sa spui :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Adrian M. a spus:

alciaistars ai vrut sa spui :)))


Cam da. Or fi copii dar produsele de genul din China se comporta exemplar chiar si in caz de accident. Am testat din pacate ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Psycho87 a spus:


Cam da. Or fi copii dar produsele de genul din China se comporta exemplar chiar si in caz de accident. Am testat din pacate ;) 

Bine ca esti ok. Eu am luat o singura data niste manusi de vara, de pe ali. Strict de curiozitate. SI erau ca si cum n-ar fi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am o comandă nelivrată, trackingul nu dă nimic decât că ar fi plecat, 2-3 zile acum 2 luni, după aia nimic. Am deschis dispută, deja s-a implicat ali că vânzătorul o arde aiurea. Buba e că între timp mi-am închis toate conturile bancare și nu știu cum aș putea recupera cașcavalul... Sunt vreo 30$, nu e o avere dar nici de lepădat. Any ideas? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o situatie cat de cat similara. 

Se pierduse un colet luat de pe ebay, am primit refund. Cand mi-am dat seama era prea tarziu, returnarea fusese in contul cu care platisem care intre timp a fost inchis. M-am dus la banca si am explicat si m-au ajutat doamnele de acolo. Cumva au redeschis contul, au luat banii din el si i-am obtinut. Practic nu stiu sa zic exact ce au facut, dar am putut lua banii de la casierie cu un mic comision de retragere. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, john17 said:

Aflu lucruri noi! Și unde e ăsta, la operă? :huh: Sper că nu în parc... :D

 

https://www.zf.ro/banci-si-asigurari/de-astazi-toate-casieriile-fizice-ale-ing-bank-se-inchid-tranzactiile-se-vor-putea-face-online-17574051

 

Poate reusesti sa rezolvi discutand cu ei telefonic. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, ilie.ardeias a spus:

Poate reusesti sa rezolvi discutand cu ei telefonic

Solicitudinea lor în a rezolva niște chestii simple a fost motivul pt care am dat eject conturilor! La reclamațiile trimise pe mai după autoreply n-am primit nimic, iar la telefon eu spuneam una și ei răspundeau alta... 🤬

Doar că nu i-aș lăsa să se bucure de $ mei! 

On: n-am mai comandat decât maxim 5 rahaturi în ultimele 6 luni, un singur colet a ajuns, restul dispută și refund. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, GoodKat a spus:

Pentru mine shippingul Aliexpress este inca un mister. Am luat un produs in total undeva la 70 de USD deci ar trebui sa imi ajunga in vama. Totul bine si frumos.

Ultimul update este din 20 Aprilie:

image.thumb.png.4ebb5ed157a763a64961b5c1a3d37c09.png

Nu inteleg mentiunea respectiva. La detalii mi-au oferit si un tracking number alternativ. Stiti cumva care ar trebui sa fie urmatorul pas? Pe Posta Romana Track & Trace nu a gasit nimic.
 

Vezi pe 17track, mi se pare cel mai bun... merge orice fel tracking number, de la orice companie.

Eu am evitat in perioada asta comenzile de pe aliexpress tocmai pt ca ma asteptam sa fie probleme.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So, ali a intervenit si acum vreo săptămână au zis că primesc banii. ing zice că tranzacția va fi respinsă, contul fiind inchis, deci nu aș avea ce să iau de la ei... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

Arrived At Destination Country/Region

Arrive at destination country

2020-06-08 17:13:53

【8】Arrive at destination country

2020-06-05 17:28:42

 

Şi sublima poştă rumână...

 

Ne pare rau, trimiterea cu codul reXXXXXXXXXcn nu a fost inca inregistrata in baza de date postala. Va rugam reveniti mai tarziu.

 

Cred că le place mult sexul oral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, sunt intr o situație mișto și eu. Comandă facuta in luna a 3 a, au trecut cele 90 zile.. comanda neînregistrata in baza de date a poștei.. produs de 50$.. am deschis disputa.. 

Pacat. Imi doream produsul, acum.. daca îmi dau banii înapoi, e ok si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mic update cu comenzile astea. Nu stiu ce s-a intamplat, dar primisem recent un mesaj de la Fan Courier ca am un colet si ma asteapta la un Paypoint. In mesaj un link ciudat. Nu am dat importanta ca am crezut ca e spam. Dupa 2 zile inca un mesaj, mai am nu stiu cat la dispozitie pentru ridicare. 

Ok, decid sa fac o vizita acolo. Surpriza, un colet comandat ma astepta acolo. Nu la Posta.

Luat, platit 2 lei, aia a fost.

 

Altul nu a ajuns nici dupa 4 luni, dar macar mi-am primit banii inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o comanda pe ali, dupa 60 de zile coletul nu era nici macar preluat. Am cerut banii inapoi si ala se jura ca a trimis coletul, i-am spus ca nu dau doi bani pe minciunile lui cate vreme coletul nu apare preluat nici dupa 60 de zile si am recuperat banii. Au trecut practic 120 de zile si nu a ajuns niciun colet, cred ca de fapt nu l-a trimis si spera sa ramana cu banii. Daca pacaleste 10 clienti pe luna tot ii raman 300-500 de euro pe luna fara sa faca nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...