Sari la conținut

Postări Recomandate

Am primit si eu unul din produse astazi. A venit direct acasa, fara aviz, fara vama, nimic.

E o carcasa de cheie auto, pentru transformat cheie normala in cheie tip briceag.

Chinezul a pus-o in plic, sigilata, valoare 2$, cu toate ca am dat putin mai mult pe ea. Nu am vazut sa scrie gift nicaieri...

 

Si pe site-ul postei apare ca a sosit in RO pe 28.01 si azi 01.02 a ajuns la mine... Destul de rapid as spune eu.


» Post actualizat in 03 Feb 2016 15:11

Am primit si eu unul din produse astazi. A venit direct acasa, fara aviz, fara vama, nimic.

E o carcasa de cheie auto, pentru transformat cheie normala in cheie tip briceag.

Chinezul a pus-o in plic, sigilata, valoare 2$, cu toate ca am dat putin mai mult pe ea. Nu am vazut sa scrie gift nicaieri...

 

Si pe site-ul postei apare ca a sosit in RO pe 28.01 si azi 01.02 a ajuns la mine... Destul de rapid as spune eu.

 

Astazi am primit si al doilea produs, o geanta de picior, replica Dainese, dar ok din punctul meu de vedere. La 6 $ e chilipir.

A venit avizul, m-am dus la posta si totul a fost ok, fara complicatii...

 

Sper ca si celelalte doua produse pe care trebuie sa le primesc sa fie la fel de ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O scurta intrebare... la o comanda banala din China de 10 usd (paypal via ebay), de-aia cu freeshipping prin posta Chineza (mi-a dat chinezu un tracking number la flytexpress)

 

Acel tracking number postal (A000291601040C70) cum il urmaresc dincolo de flytexpress, pe teritoriul Romaniei? Posta romana nu recunoaste acel numar. Am fost si la oficiul vamal, si aia spun ca numarul nu-l pot identifica, si sa astept notificarea in posta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la toate cele 20 produse ai primit notificare de la posta, sau au fost si produse la care te-ai dus tu sa le verifici dupa un anume timp?

 

Pai nu prea poti(din cate stiu).

Eu unul nu ma stresez pentru vor ajunge toate.

Din 20 de comenzi,nu s-a intamplat sa nu imi ajunga toate produsele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar la toate cele 20 produse ai primit notificare de la posta, sau au fost si produse la care te-ai dus tu sa le verifici dupa un anume timp?

Eu mi-am bagat adresa de la munca.

Ma anunta receptionista cand trebuie sa ma duc ca sa le iau.

Daca mi-e lene sau nu sunt la birou,le pastreaza acolo mult si bine.

La posta n-am trecut niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La prima comanda facuta pe 15 decembrie 2015 pe aliexpress inca astept sa imi soseasca coletul. Gigel chinezu mi-a prelungit perioada de "reclamatie" dar fara succes se pare.

Ma indrept vertiginos spre full refund.

Pana acu pe ebay nu am avut nici o problema de genul asta. Oi fi avut ghinion sa gasesc din prima un chinez neserios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La prima comanda facuta pe 15 decembrie 2015 pe aliexpress inca astept sa imi soseasca coletul. Gigel chinezu mi-a prelungit perioada de "reclamatie" dar fara succes se pare.

Ma indrept vertiginos spre full refund.

Pana acu pe ebay nu am avut nici o problema de genul asta. Oi fi avut ghinion sa gasesc din prima un chinez neserios.

 

Cred ca problema ta provine din faptul ca in China este balamuc in preajma sarbatorilor chinezesti si cand spun balamuc ma refer la cel mai mare si mai pur pe care ti-l poti inchipui. Nimic nu se mai respecta si toti sunt cu "noodleshiii" in bot. Balamuc mai mare ca Anul Nou chinezesc ar fi doar daca se anunta casting mocca, varianta practica, la un film cu Tori Black.

Eu mi-am comandat de pe Aliexpress un set de LN hard sadddlebags si au venit in aproximativ 3 saptamani sau poate ai dreptate si ai dat peste chinezul nepotrivit. :)

Oricum ar fi eu zic sa nu disperi ca solutie este...de gandaci, de muste, de chinezi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comanda cu doua proiectoare care a fost trimisa pe 13.01.

 

Nu imi gaseste-te numarul de urmarire pe nicaieri. I-am dat acum mesaj vanzatorului, sunt curios daca o sa raspunda.

Ce e drept mai am inca aproape 20 zile pana la perioada limita. Astept....

Editat de dagosh88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, pe 30 ian avea status "avizat" si scria 3 februarie 11h47 avizat, pe 3 am gasit avizul pt data de 5. Nu stiu daca postasul l-a pus in cutie fix la 11h47. N-am ajuns azi la of 6 (ala cu vama), desi scrie pe aviz sa merg fix in ziua si ora de pe tzidula. Ete fas.

Cert e ca a facut 3 sapt din China in Ro si inca 2 pana sa-l pot ridica...

Anu(s) nou au ba, am deschis 4 dispute de la 2 ian pt diverse rahatisuri care n-au ajuns - un "cruise control" de palma, rim stripes, o crema a sotiei si un adaptor usb - micro usb. N-am avut niciodata asa procentaj mare de nelivrate, cred ca le ciordesc postasii romani pe alea netrackuite.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie... Eu pana acum, cu livrarea nu am avut, se pare, probleme... din 4 produse comandate, 3 au sosit... unul azi.

 

Am primit avizul, m-am dus la posta si acolo... "aaaa, din China?! tre sa veniti maine. eu: pai am primit avizul. Ea: nu conteaza, e din china, tre sa veniti maine" :))

 

Mai am un produs de primit si sunt tare curios daca o sa vina sau nu.. e un produs de 2$ si vanzatorul a trimis coletul cu altceva, nu cu posta chineza si am un tracking number pe care nu il gasesc nicaieri... Astept sa vad ce o sa se intample

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta ai încercat?

 

http://www.17track.net/en/

» Post actualizat in 08 Feb 2016 17:55

Am si eu o comandă care nu e expediată inca si vanzatorul mi-a spus ca până pe 15 nu se misca nimic acolo.

 

Am incercat si pe acel site si nu gaseste tracking no. :(

O sa incerc sa contactez si vanzatorul, nu am facut asta inca, si sa vad ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit ieri obiectul de 5€ şi l-am căutat din nou pe tracking internaţional şi pe poşta română, nu apare nicăieri.

O comandă din 29 ianuarie încă nu e expediată şi nici nu sunt şanse până pe 15 când îşi revin ăia din băutură.

Din cauză că au ochii mici greşesc frecvent ce pun în pachete sau pun tracking greşit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am ridicat coletul sosit ieri. Am fost in jur de ora 13 la oficiul 56 crangasi. Totul a fost ok de data asta.

 

Un vanzator mi-a returnat toata suma pe un produs care nu era conform descrierii.

 

Pana acum sunt multumit de acest site. Sa vedem ce o fi si in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ridicat eu ieri de la 6, pe la 13h nu era coada. Cam 11-13 ar fi orele bune. Mi-a cerut de la obraz vamesul 100 lei pt un produs la care TVA ar fi fost 78 lei + comision 8 lei sau cat o fi. I-am dat 50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am ridicat dimneata coletul. La 8:30 erau doar 2 persoane. Fiind o comanda de doar 22 de euro, doamnele de acolo mi-au facut o mare favoare si nu mi-au mai cerut TVA. Nici spaga. Frumos din partea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am ridicat dimneata coletul. La 8:30 erau doar 2 persoane. Fiind o comanda de doar 22 de euro, doamnele de acolo mi-au facut o mare favoare si nu mi-au mai cerut TVA. Nici spaga. Frumos din partea lor.

 

Damn...sigur se simntea bine? Nu avea febra porcina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-au sosit proiectoarele, care au fost trimise pe 13.01 din China.

 

Le-am comandat la munca, mi-a venit direct coletul,deci fara recomandata, cu valoare declarata de 10 ori mai mica (3Euro in loc de 30), asa ca nu am platit nimic.

Deci vin si daca nu iti merge tracking numberul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...