Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 775
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a avut cineva experienta cu piese de motor de pe aliexpress? am o honda nx250 la care honda nu mai produce deloc piese gen cilindru piston segmenti came etc,iar chinezii acum ceva ani au copiat integral motorul si au facut un mic motoard replica,

cautat pe ebay nimic

doar pe ali express am gasit kit de cilindrii+piston+segmenti,si la cotele originale de honda dar si la kit big bore,preturi intre 100-200euro,made by shineray.

sa ma risc,or fi bune ce ceva?

 

 

https://www.aliexpress.com/item/XY250GY-SHINERAY-250CC-x2-x2x-engine-cylinder-block-piston-ring-pin-full-set-accessories-free-shipping/1924822532.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10056_10065_117_10068_10055_114_10054_115_10069_113_10059_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=de9d3b5c-6ba5-4462-a5f1-fcd8753bb6ad

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Azi mi-a venit un colet pe care l-am comandat acum 4 luni și pentru care vânzătorul mi-a făcut ramburs acum o luna.

 

Trăiască posta romana :)

» Post actualizat in 23 Jan 2017 08:42

Îmi este foarte greu să evaluez cat timp a stat coletul respectiv în apă, dar fiind vorba despre un echipament sportiv textil nu este problema :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vreo 2 saptamani si un pic mi-a venit si mie un colet, in perioada sarbatorilor. De ridicat, prin bunavointa postei romane ca nu s-au gandit sa ma anunte, l-am ridicat deabia la o luna si jumatate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ciudat ca am stat peste 2 luni pt un produs, care a ajuns acum o saptamana... iar astazi mi-a ajuns un altul, pe care l-am comandat acum 2 saptamani.

Fiind produse ieftine, n-am avut tracking.


» Post actualizat in 25 Jan 2017 09:26

Azi am primit ceva comandat pe 14 ianuarie, deci acum 11 zile. In schimb nu ajung unele comandate pe 10 dec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori astia din Ceaina o lalaie cu transportul, ori la noi proceseaza pachetele niste oi. Coletele figureaza ca ajunse in tara de peste o saptamana, dar nicio notificare de la biroul vamal (de unde le si ridic). Am primit invitatie, merg acolo, dar intreb daca din intamplare nu mai au ceva pentru mine. Mi se spune ca in registru apare un colet, caut prin cutii, il gasesc. Cred c anu se trimit invitatii, iar coletele staaaaau in vama de aiurea. Iar fara invitatie nu te baga nimeni in seama.

 

Tipic romanesc.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La posta romana e anul nou tot timpul...

Mie mi-au ajuns coletele intre 12 si 65 zile, cateva n-au ajuns deloc dar putine. Multe de valoare mica au tracking number la oha, si nici alea pe bune nu se regasesc mereu pe trackingul postei romane.Eu evit sa comand produse scumpe care sa ajunga la vama pt ca trebe sa tai Bucurestiul in 2 si prefer sa platesc mai mult si sa iau loco daca am nevoie de ceva. Dar si asa mi-au ajuns niste cac@tisuri acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare colegii,

 

astazi rasfoind fascinantul internet in cautare de casca, am dat de cei de la aliexpres, unde am gasit casca asta:

https://www.aliexpress.com/item-img/1pc-5colors-New-Arrival-Shoei-Brand-GT-Air-Double-Lens-Motorcycle-Full-Face-Helmets-Racing/32775994610.html?spm=2114.10010108.1000017.2.HnnNSp

 

mie mi se pare prea frumos sa fie adevarat, insa va las pe voi sa va dati cu parerea :))

a cumparat cineva ceva de aici imbracaminte sau casti, cum tiganii sau sunt ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa m-am gandit si eu, numai ca am vazut ca scrie chiar Shoei si m-am gandit ca o fi pe bune si am descoperit eu o minunatie :))

 

dar ce asta ce ziceti?

https://www.aliexpress.com/item-img/Free-shipping-2013-New-Cool-HOT-PU-mandarin-collar-Men-s-Black-Solid-Leather-Motorcycle-Biker/1566999495.html?spm=2114.10010108.1000017.2.JxdT5L

 

sa fie piele adevarata? comentariile sunt bune dar mai bine va intreb pe voi, poate ati mai luat asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...