Sari la conținut

Bucuresti Tineretului Atelier prelucrari metalice sudura,strungarie et


Deea Monik
 Share

Postări Recomandate

detin un atelier de strungarie/sudura , in atelier fac cam tot ce tine de prelucrare prin aschiere si sudura .
detaliez:

-toate tipurile de filete metrice sau withfort pe toate diametrele , strunjire la cota, la fata, gauriri
-frezare canale de pana gauriri etc.
-tot ce tine de sudura, electrod invertor tig/wig mig/mag si oxyacetilena/autogen
(adica toate metalele feroase sau nefereoase si alamiri)
-operatiuni de turnatorie aluminiu bronz cupru aur argint platina.
si
-alte operatiuni cum ar fi sablare vopsitorie usoara polizari etc
-cuprare cromare finisari
-indoit tabla pe abcant teava pe masini industriale de indoit
-indreptat crash bar-uri ghidoane
idee de pret:
strungarie si frezare: 15 ron operatiunea (gaurire, strunjire la cota,la fata gaurire, frezare, taiere, filetare cu filiera din stoc) mici exceptii filete unice si filete facute fara filiera.
ora in atelier este 35 ron
orientativ la sudura tig(argon) 15ron 5cm de cordon mici sau 1cm de cordon lat
preturile sunt orientative nu va speriati sa intrebati.
persoanele fizice beneficieaza de minunatul bon fiscal iar cele juridice de facturi.(fara discutii, pt suma completa)
colabaorez cu un atelier din apropiere care face honuiri si rectificari pe masini de inalta precizie, chiar si rectificari pe arbori cotiti (centerless/fara centru/excentrice)
raspund cu placere la 0743759709 si ma numesc Seba.
atelierul se afla in Bucuresti zona tineretului - timpuri noi
ne gasim si pe facebook unde este de apreciat ori ce apreciere :)
tot ce tine de metale.

post-87442-0-97762200-1453684435_thumb.jpg

post-87442-0-11634800-1453684437_thumb.jpg

post-87442-0-61157500-1453684437_thumb.jpg

post-87442-0-12591600-1453684438_thumb.jpg

post-87442-0-61420100-1453684438_thumb.jpg

post-87442-0-11726800-1453684439_thumb.jpg

post-87442-0-62500600-1453684439_thumb.jpg

post-87442-0-62509600-1453684440_thumb.jpg

post-87442-0-04681900-1453684441_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau un rezervor de cafe racer facut de la 0. Pot sa va pun la dispozitie rezervorul original al motocicletei, daca va ajuta. Cat ma costa doar rezervorul brut, din tabla? Ma intereseaza inclusiv fara sudura, problema la mine fiind ca nu am unde sa indoi tabla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

detin un atelier de strungarie/sudura , in atelier fac cam tot ce tine de prelucrare prin aschiere si sudura .

detaliez:

-toate tipurile de filete metrice sau withfort pe toate diametrele , strunjire la cota, la fata, gauriri

-frezare canale de pana gauriri etc.

-tot ce tine de sudura, electrod invertor tig/wig mig/mag si oxyacetilena/autogen

(adica toate metalele feroase sau nefereoase si alamiri)

-operatiuni de turnatorie aluminiu bronz cupru aur argint platina.

si
-alte operatiuni cum ar fi sablare vopsitorie usoara polizari etc
-cuprare cromare finisari
-indoit tabla pe abcant teava pe masini industriale de indoit
-indreptat crash bar-uri ghidoane
idee de pret:
strungarie si frezare: 15 ron operatiunea (gaurire, strunjire la cota,la fata gaurire, frezare, taiere, filetare cu filiera din stoc) mici exceptii filete unice si filete facute fara filiera.
ora in atelier este 35 ron
orientativ la sudura tig(argon) 15ron 5cm de cordon mici sau 1cm de cordon lat
preturile sunt orientative nu va speriati sa intrebati.
persoanele fizice beneficieaza de minunatul bon fiscal iar cele juridice de facturi.(fara discutii, pt suma completa)
colabaorez cu un atelier din apropiere care face honuiri si rectificari pe masini de inalta precizie, chiar si rectificari pe arbori cotiti (centerless/fara centru/excentrice)
raspund cu placere la 0743759709 si ma numesc Seba.
atelierul se afla in Bucuresti zona tineretului - timpuri noi
ne gasim si pe facebook unde este de apreciat ori ce apreciere :)
tot ce tine de metale.

salut,

 

ma intereseaza daca reparati, curatati, vopsiti sau sablati calorifere vechi din fonta?

 

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-indoit tabla pe abcant teava pe masini industriale de indoit

Am notat! Pacat ca esti departe de mine, dar e bine de stiut.

Poti te rog detalia si mai mult paragraful pe care l-am citat?

Ma intereseaza in primul rand lungimea abkant-ului, eventual si unghi si distante minime intre indoituri si, mai ales, masina/ile de indoit teava! Daca nu e un "berbec" din ala hidraulic ci masina serioasa, cu role si pe dorn, capabila sa indoaie teava de 40/45/50mm cu 2-2.5mm in carne fara sa cuteze si turteasca e ceea ce caut de-o viata! Bine, acum pe moment n-am nimic de indoit, dar parca vad ca mai apare vreun rollbar de masina de curse :P A, si poti cumva prelucra capetele tevilor ca sa se imbine la diverse unghiuri? Ceva gen pozele atasate.

Merci si bafta la lucrari!

post-5325-0-52772100-1453728668_thumb.jpg

post-5325-0-64384300-1453728674_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cam asa ceva ma intereseaza. De preferat din tabla de aluminiu.

 

Tank1-150.jpg

 

 

 

 

 

 

forma este destul de complexa si greu de realizat, iti recomand sa incerci un atelier de custom.

» Post actualizat in 25 Jan 2016 17:56

Am notat! Pacat ca esti departe de mine, dar e bine de stiut.

Poti te rog detalia si mai mult paragraful pe care l-am citat?

Ma intereseaza in primul rand lungimea abkant-ului, eventual si unghi si distante minime intre indoituri si, mai ales, masina/ile de indoit teava! Daca nu e un "berbec" din ala hidraulic ci masina serioasa, cu role si pe dorn, capabila sa indoaie teava de 40/45/50mm cu 2-2.5mm in carne fara sa cuteze si turteasca e ceea ce caut de-o viata! Bine, acum pe moment n-am nimic de indoit, dar parca vad ca mai apare vreun rollbar de masina de curse :P A, si poti cumva prelucra capetele tevilor ca sa se imbine la diverse unghiuri? Ceva gen pozele atasate.

Merci si bafta la lucrari!

 

 

 

sunt mai multe hale unde lucrez unele au si abcant care are lame detasabile din 10 in 10 cm... nu am intrebat cred ca au si unele mai mici.... cat despre imbinat teava la diferite unghiuri se face pe freza foarte simplu la fel si masini de indoit teava ar fi vre-o 3 la care am acces...

» Post actualizat in 25 Jan 2016 17:56

Salut, Bat de trekking din aluminiu(cred) se poate face? Trebuie tăiate capetele îndoite și sudat ce rămâne. Mulțumesc.

imi pare rau sa te dezamargesc este foarte subtire si nu iti recomand sa il sudezi.

» Post actualizat in 25 Jan 2016 17:57

salut,

 

ma intereseaza daca reparati, curatati, vopsiti sau sablati calorifere vechi din fonta?

 

O zi buna.

 

 

 

 

 

DA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 Jan 2016 17:56

 

 

 

 

sunt mai multe hale unde lucrez unele au si abcant care are lame detasabile din 10 in 10 cm... nu am intrebat cred ca au si unele mai mici.... cat despre imbinat teava la diferite unghiuri se face pe freza foarte simplu la fel si masini de indoit teava ar fi vre-o 3 la care am acces...

Sincer, sunt dezamagit de raspunsul evaziv pe care mi l-ai dat. Lucram intr-un domeniu exact, cu cote, zecimi si sutimi, nu suntem frizeri sa mai ciupim din foarfeca nitel pana iese ceva...

Eu voiam sa stiu daca exista asa ceva:

Sau ceva "masini" de genul celei portocalii NU FAC ceea ce imi trebuie mie, nici macar cu nisip pus in tevi.

Ceea ce am eu nevoie este in poza a 2-a, materialul este teava trasa OL45 cu dimensiuni de 50x2mm si 40x2mm sau 45x2.5mm, indoitura trebuie sa fie musai curata, fara ovalizarea tevii, altfel nu trece de comisia tehnica. Plus ca teava e dificil de procurat si scumpa, nu imi permit experimente.

As aprecia un raspuns concret - aveti cu ce sau nu.

Multumesc.

post-5325-0-31102100-1453807808_thumb.jpg

post-5325-0-77538200-1453807980_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, sunt dezamagit de raspunsul evaziv pe care mi l-ai dat. Lucram intr-un domeniu exact, cu cote, zecimi si sutimi, nu suntem frizeri sa mai ciupim din foarfeca nitel pana iese ceva...

Eu voiam sa stiu daca exista asa ceva:

Sau ceva "masini" de genul celei portocalii NU FAC ceea ce imi trebuie mie, nici macar cu nisip pus in tevi.

Ceea ce am eu nevoie este in poza a 2-a, materialul este teava trasa OL45 cu dimensiuni de 50x2mm si 40x2mm sau 45x2.5mm, indoitura trebuie sa fie musai curata, fara ovalizarea tevii, altfel nu trece de comisia tehnica. Plus ca teava e dificil de procurat si scumpa, nu imi permit experimente.

As aprecia un raspuns concret - aveti cu ce sau nu.

Multumesc.

 

 

salut , cele 3 masini de indoit cu role sunt hidraulice si cantaresc undeva la 300-400 kg daca tiii neaparat sa indoi pe berbec nu pe rola am vazut un sdv dasta facut pt o presa hidraulica o sa intreb daca il mai gaseste cineva , daca nu, il facem atunci ,oricum va trebui sa fac capul berbecului si rolele ajutatoare pt teva pe care o ai tu ca aia indoiau cu totul altceva.

 

raspunsul concret este nu, am cioacne mai grele decat masina de indoit chinezeasca din poza. :))

(chiar fara suparare daca esti in domniu de ce nu iti iei masina aia de indoit? sunt foarte ieftine... http://www.ebay.com/itm/Sealey-Hydraulic-Pipe-Bender-12tonne-/291619387746?hash=item43e5deb962:g:VZ0AAOSwZVhWTJrz)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Berbecul ala portocaliu NU E BUN pt ca striveste! Am avut si l-am vandut tocmai din cauza asta, mai stiu cativa care se chinuie cu chestii din astea sa faca rollbar-uri.

Masina din aia cu role trebuie, exista si variante manuale insa nu am gasit de cumparat decat in SUA si cu transport costa prea mult pt mine. Voiam sa fac una insa m-am gandit ca la 10-12 indoituri pe an mai degraba apelez la cineva care are si platesc serviciul, ar fi mai rentabil pt mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Zenklawa Garage

Zenklawa Garage recomanda serviciile Atelierului de reparatii Grow Fast, benefiiciind de aceste servicii de mai bine de 3 ani, încă de la aparitia noastră pe piata moto.

Va incurajam sa apelati cu încredere, serviciile sunt calitative si preturile deosebit de competitive!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc si eu! raman etern dator pt tot ce ati facut prieteni dragi.

Multe "opere" isi au locul in garajele Zen una din ele sta falnica pe perete, in ea se agata lucrurile care se agata :)

post-87442-0-02449000-1453937402_thumb.jpg

post-87442-0-88377300-1453937400_thumb.jpg

 

si ca sa puteti spune ca imi fac si eu reclama calumea

ceva de pus pe birou :) tot la acolo zace


http://olx.ro/oferta/lampa-de-birou-moto-ID4ChHU.html

 

^^astept tot ce tine de comentarii critice si inovatii imposibile^^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Deea Monik, te rog o adresa completa, am mai multe reparații de facut.

Sudura Sissy bar, sablare si vopsitorie jante Honda, vopsitorie Virago 535, strungărie piese mărunte etc.

Vreau sa discutam la fata locului

Rog PM Merci anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

^^AI ADRESA IN PM!^^

 

Asa cum am spus si in pm. as fi dat si de la inceput adresa... dar este destul de irelevant cum nu lucrez la program si de multe ori sunt pe drum, asa ca sf.telefon 0743759709 nu va raspunde nici babau nici mama raspund chiar eu si toti de aici sunt prieteni :hug:

nu am dat adresa din cauza ca si asa ma trezesc cu clienti la poarta care ma suna inopinant si imi spun ca eu nu sunt acolo

ex: vede pagina de faceebok imi da cateva mesaje si de pe plaja prin aplicatia facebook pages ii raspund omului... la ora 3 nu am mai apucat sa ii raspund fie in apa fie mancam sau ceva ma suna pana aud telefonu (habar nu am ora) sa imi spuna ca el e la mine la atelier care e poarta si pe unde intra.... :| :crack:

asa ca pentru protectia celor care isi pot face rau va dau adresa doar cand urmeaza sa ne intalnim :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca întreb :D teavă din titan (eșapamentul) poți suda ? Simplu,doar 2tevi mici trebuie unite

» Post actualizat in 31 Jan 2016 23:02

Și cam care ar fi prețul pt a croma 2 jante din aluminiu pt motocicletă? Mulțumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cromeaza nimeni jenti de aluminiu, Stiu pe cineva care a facut.o si nu o mai face deoarece operatiunea este extrem de dificila si laborioasa iar pe deasupra rezultatele nu sunt satisfacatoare. Pretul ar fi echivalent cu acoperirea cu aur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca întreb :D teavă din titan (eșapamentul) poți suda ? Simplu,doar 2tevi mici trebuie unite

» Post actualizat in 31 Jan 2016 23:02

Și cam care ar fi prețul pt a croma 2 jante din aluminiu pt motocicletă? Mulțumesc :)

ma bucur enorm ca ai intrebat, da! facem si titaniu !

 

cu jentile se poate sa fie adevarat cromarea ca proces are loc intr-o baie de hcl sau acid clorhidric si una de h2so4 sau sulfuric undeva pe parcurs apare si niste feCl3 sau colrura ferica

depinde de modul in care se face procedeul si multi nu vor sa dezvaluie cu exactitate ce fac si cum si unde, nu ar fi nici o problema in toata povestea cu cromarea daca aluminiul nu ar reactiona atat de violent cu acidul clorhidric, si un gram de aluminiu intr-un borcan cu hcl face chiar interesant, mai este inca o problema, ca aluminiul (desi invizibil) este in permanenta ruginit sau oxidat in reactie cu oxigenul formeaza o pelicula de oxid protector... daia se foloseste la doze si alte chestii... ei bine acest strat sta in calea depunerii corecte de strat de crom, recomand cu tarie sa nu le cromezi din cauza ca aparent pot avea un strat de crom bine depus, dar dupa o vreme sa sara si sa ramai dezamargit de banii aruncati, totusi o sa intreb la atelierul de crom sa aud si o parere oficiala.

 

teoretic este posibil secretul este ca o sa iti pierzi putin din janta fiindca o sa o atace cu hcl dupa care o muta "rapid" intr-o baie de FeCl3 o acopera cu cupru mai exagerat decat de obicei pt ca se va depune oarecum neuniform si dupa poate trece la depusul de crom sau nichel. in mod normal pierderea va fi cu mult compensata de stratul depus. cuvantul rapid este cheie fiindca expus la aer aluminiul oxideaza, ideal ar fi sa se faca mutarea sub gaz protector inert preferat heliu :D

 

sper ca ti-am supra raspuns la intrebare deci prima intrebare DA a doua intrebare "still pending" de obicei totul se rezolva bani sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...