Sari la conținut

Bucuresti Tineretului Atelier prelucrari metalice sudura,strungarie et


Deea Monik
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...

Nu cromeaza nimeni jenti de aluminiu, Stiu pe cineva care a facut.o si nu o mai face deoarece operatiunea este extrem de dificila si laborioasa iar pe deasupra rezultatele nu sunt satisfacatoare. Pretul ar fi echivalent cu acoperirea cu aur...

 

 

in urma discutiei cu reprezentantul oficial al atelierului de cromare,

Va informama ca : CROMAM JANTE DE ALUMINIU!

cu o conditie: sa nu fie multe spite pe janta (gen auto) 3-4-5 spite de preferat rotunde

Rezistenta in timp deprinde strict de stiul de mers este clar ca daca a lovit o piatra in ea sunt sanse ca cromul sa sara in acea zona in contact cu sarea de pe sosea daca este lasat pot aparea probleme de aceea mi sa recomandat: o "Lacuire in camp electrostatic" unde mi sa spus ca avem si posibilitatea sa polisham jentile de aluminiu in cuve automate cu mediu abraziv progresiv (adica nu cu polizor de banc si maini foarte puternice) dupa care sa aplicam acest lac in camp electrostatic dar culoarea difera putin comul fiind diferit la culoare de aluminiu polishat.

pret: variaza in functie de complexitatea jentii intre 4-5 euro pe decimetru patrat (normal fiind la 3eur) DOAR PT CROMARE pt cei interesati de lacuire in camp electrostatic se mai discuta atunci preturile variaza de la anotimp la anotimp si de la client la client eu avand preturi speciale mai ieftinute :)

 

 

 

Recomand sa veniti cu janta chiala (fara cauciuc rulmenti ventil discuri pinioane) puteti veni si cu ele pe roti si sa le luati gata dar va va costa in plus si peste asta va recomand ca dupa sa mergeti la un service autorizat sa va stranga la cuplul corespunzator suruburile desfacute (ca io le strang la mana si daca vi se desface frana in mers io nu ma fac raspunzator de dantura voastra,daia nu sunt service autorizat) sigur ca pot sa o duc eu la un service sa verifice tot trebuie doar sa spuneti si eu si multi altii suntem fericiti sa va luoam banii :)

 

 

Concluzionam Crom pe aluminiu : se face si nu scump ,sunt si solutii pt protejare chiar daca cormul in sine sta foarte bine pe janta.... daca nu aveti timp de nimic dar vreti janta cromata sau ca veniti cu ea in mana iarasi SE POATE!

 

Nu pot de cat sa va urez o primavara frumoasa si un sezon lipsit de incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cromarea decorativa se poate face pe orice suport.... inclusiv pe plastic. rezistenta in timp este scazuta pt piesele cu solicitare dinamica sau impact / abraziune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Sau poti sa le faci cu polish prin aceeasi metoda prin care se fac jantele masinilor si ai putea oricum sa iti aranjezi parul in ele, pentru ca ar arata cam asa: SDC11346.jpg

Wow. Foarte fain.

Chiar as fi curios cum arata o mobra cu jante de genul.

Tine bine/mult polish-ul? :D

____________________________________________

Marius

Vezi si Constructii sudate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recomand atelierul si pe Seba' :). Pretul cred ca este unul decent!

Am avut de facut un suport/aripa pt moto (mai custom :) ). Seba este rabdator si orientat catre a "fabrica" orice si la o calitate cat mai mare.

 

Multumesc si voi reveni cu placere la atelier pentru alte "idei" de a-mi custom-iza moto si nu numai ;)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Salutari!

 

Crash bar se poate confectiona ?

 

Ma intereseaza pt o honda cbf 600..

salut, fii sigur, suna cu incredere cand doresti 0743759709 vorbesc cu clientii si cand dorm :)

 

 

Recomand atelierul si pe Seba' . Pretul cred ca este unul decent!

Am avut de facut un suport/aripa pt moto (mai custom . Seba este rabdator si orientat catre a "fabrica" orice si la o calitate cat mai mare.

 

Multumesc si voi reveni cu placere la atelier pentru alte "idei" de a-mi custom-iza moto si nu numai .

 

este 1 noaptea si abia pot sa dorm de oboseala dar mi-ai pus putin zambetul inapoi in minte :) te astept cu drag

 

 

 

 

 

intre timp noi nu am stat si la moto am lucrat.

post-87442-0-59377100-1491170903_thumb.jpg

post-87442-0-98758400-1491170903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

+1

 

M-ar interesa si pe mine fabricarea unei site (silencer) pentru un Mivv X-Cone. Momentan am poze de la un silencer original, dimensiuni si unghiuri. Trebuie doar sa confirm daca trebuie ceva anume in interior sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...