Sari la conținut

gilera runner vx 125


Postări Recomandate

sal tuturor.sunt incepator in moto mai mari de 80cc am un gilera runner vx de 125 motor in 4t si nu gasesc rulment pt roata de spate pe partea dreapta langa toba si nici nu stiu cota rulmentului asa am luat moto defect daca ami puteti spune de unde sa iau un rulment eventual cu tot cu ax si janta cumpar si bratul pe care trebuie pus rulmentul mai am nevoie si de oglinzi daca stiti careva de la ce modele se potrivesc.ms anticipat si imi cer mii de scuze daca am facut un topic in plus

post-92628-0-33746700-1453823809_thumb.jpg

post-92628-0-66351000-1453824061_thumb.jpg

post-92628-0-51292400-1453824090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 2 firme mari/bune de rulmenti in RO: Koyo si SKF,niciuna dintre astea 2 nu depaseste 40 lei, de ce sa iei o mizerie SH care este la fel sau POATE mai proasta ca a ta.

Te duci la un mecanic il scoate, vezi cota scrisa pe el, te duci la magazin il pui nou.De te complici?

De ce sa cumperi toate saraciile enumerate?

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 2 firme mari/bune de rulmenti in RO: Koyo si SKF,niciuna dintre astea 2 nu depaseste 40 lei, de ce sa iei o mizerie SH care este la fel sau POATE mai proasta ca a ta.

Te duci la un mecanic il scoate, vezi cota scrisa pe el, te duci la magazin il pui nou.De te complici?

De ce sa cumperi toate saraciile enumerate?

da stiu ideea e foarte buna doar ca am nevoie de roata spate cu ax si rulmentul sa spart garnitura cu cotele de pe ea a sarit si partea exterioara de la rulment a scoso un mecanic si a aruncato si nu stiam codul care lam aflat acum seara citind vreo 2 ore postari si discutii 6303 2rsr ntk. roata si axul au canelurile de angrenare distruse in proportie de 90%.multumesc pt ajutor recomandarea ta cu cele 2 firme imi va fi cu siguranta de mare ajutor in viitor.

pt a ajuta si eu pe altii aici pot gasii detalii piese si accesorii pt tot tipul de motoare ,scutere,>http://www.easyparts.nl/

» Post actualizat in 26 Jan 2016 21:58

 

Salut! Dar nu reusesti sa il scoti? Cred ca e aproape imposibil sa nu gasesti cota corespun

 

Sunt 2 firme mari/bune de rulmenti in RO: Koyo si SKF,niciuna dintre astea 2 nu depaseste 40 lei, de ce sa iei o mizerie SH care este la fel sau POATE mai proasta ca a ta.

Te duci la un mecanic il scoate, vezi cota scrisa pe el, te duci la magazin il pui nou.De te complici?

De ce sa cumperi toate saraciile enumerate?

sal ms vam urmat ideea si am luat asta

Rulment 6303 2RS SKF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rulmenti de toate felurile gasesti la firmele care comercializeaza organe de masini. Daca stii codul lmergi si le ceri exact ce ai nevoie.

Nu exista rulmenti de scuter sa de moto sau de altceva. sunt doar rulmenti cu parametrii x

Tipul exact al rulmentului il poti gasi in listele cu piese de schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce am impresia ca tu nu ai permis >A1 si ca o sa mergi cu el inscris pe 49 cu alta categorie de permis?

sal ai mare dreptate conduc fara permis de 12 ani moto mici si un kimko de 150 din cand in cand auto si nu am nici un accident la activ si am mai si evitat tot felul de soferi cu permis neatenti moto cel care al am acum ede 125cc pe 49 inscris assa lam luat si luna care vine fac scoala cat B.

» Post actualizat in 27 Jan 2016 07:59

Rulmenti de toate felurile gasesti la firmele care comercializeaza organe de masini. Daca stii codul lmergi si le ceri exact ce ai nevoie.

Nu exista rulmenti de scuter sa de moto sau de altceva. sunt doar rulmenti cu parametrii x

Tipul exact al rulmentului il poti gasi in listele cu piese de schimb

nu gaseam cota respectiva pt ca am pierdut rulmentul si nu stiam ce sa caut dar iam dat de capat .ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...