Sari la conținut

ALPI 16-26.06.2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti!

 

Legat de iesire: imi pare rau ca nu voi fi cu voi, plec din tara.

Legat de comunicatii: nu stiu de ce nu este mai activ "tatal comunicatiilor", s-a ascuns?

In principiu va trebuie o statie care sa nu fie CB (sa aiba frecvente americane), un microfon cu casca montate in "helmet". Acestea se leaga printr-un fir cu mufa la statia si butonul montate pe ghidon. Cu intercommul va complicati.

Fiiti atenti unde puneti butonul, amplasarea lui trebuie aprobata de initiatorul topicului sau "tatal comunicatiilor"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

draganc, on 30 Mar 2016 - 23:30, said:

Luci, daca nu reusesti sa iti iei pana duminica, am eu a doua statie si cu comm-ul de pe casca ta macar poti sa iti faci o idee . eventual, daca sunt mai multi amatori, se poate face o singura comanda, in felul asta se poate economisi transportul. eu le-am adus din Taipei, cu DHL-ul in 4 zile, 39 dolari ( :) )

Multam! Am luat statia, o sa o incercam duminica!

 

PS: Please nu mai imi spune Luci...Urasc asta cu pasiune! :)) Lucian, Miron, Porta...la alegere :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mii de scuze Lucian !! Mea Culpa ! Am un prieten foarte bun căruia i se spune la fel, so pls no ofense, nu se mai repeta !!

Cat despre stații, mulțumesc frumos Mihai pentru ajutor, am doua stații "scrise" pe frecventele voastre. Așadar, una de rezerva pt cine încă nu are .

Deci ne vedem Dumininica, la 09:00 la OMV 1 Decembrie, spre Giurgiu, corect Mihai ?

Editat de draganc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o bataie cu un snop de urzici, in sensul giratoriu de la ruse ( subiectul sta in pozitia lotus, iar daca i se vede vreo grimasa pe fata in timpul ritualului, inseamna ca nu e demn de grupul nostru)

 

dar nu vroiam sa-ti spunem ca sa dormi linistit seara asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o bataie cu un snop de urzici, in sensul giratoriu de la ruse ( subiectul sta in pozitia lotus, iar daca i se vede vreo grimasa pe fata in timpul ritualului, inseamna ca nu e demn de grupul nostru)

 

dar nu vroiam sa-ti spunem ca sa dormi linistit seara asta :)

 

dar sa nu ne puneti sa stam in genunchi pe coji de nuca, nu de alta dar inchide la vama :12101:

Editat de draganc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar sa nu ne puneti sa stam in genunchi pe coji de nuca, nu de alta dar inchide la vama .

Ce faci, nu dormi la ora asta? Mai bine fugi de te culca, noule venit pe forum. Nu de alta, dar trebuie sa fii fresh pt baieti :laugh:

» Post actualizat in 02 Apr 2016 20:40

:D

» Post actualizat in 22 Mar 2016 10:05

Lucian:nu mai "musca" la provocarile Lancelotu-lui.Este supercombinator omul!!!

Cel mai mare combinator, mega, super, imparatul combinatorilor este Mihai, Ai sa te convingi :D

» Post actualizat in 02 Apr 2016 20:55

Cand acum doua luni pe pagina 2 a acestui topic spuneam ca in curand Europa nu va mai fi ce a fost pana acum,multi poate au spus ca gresesc.Se pare ca am avut mare dreptate.

Din acest moment calatoria cu avionul este ruleta ruseasca pentru oricare dintre noi.Nici macar check in-ul la check in nu va mai fi sigur!!!

» Post actualizat in 22 Mar 2016 09:29

Cautati pe youtube filmul "EUROPA ULTIMA REDUTA " asa ca sa realizati ca batalia este deja pierduta!!!

» Post actualizat in 02 Apr 2016 21:00

Yeah! Total destruction is the only siolution!!!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

September:a fost o tura mica,prin Bulgaria pana la Silistra,traversare cu bacul,ciorba si saramura la Chiciu.Intoarcerea fara autostrada.

Saptamana viitoare Balcik !!!

» Post actualizat in 03 Apr 2016 15:04

Mihai te cred ca ai si tu probleme.Suna-ma daca vrei sa -ti cumperi statie sa iti spun ce sa cumperi!!!

» Post actualizat in 03 Apr 2016 15:06

Este diponibila si varianta cu bluetooth pentru ca tu ai deja intercom.Se aude beton la orice viteza !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xmm: raspunsul la intrebarea ta este urmatorul: statie uhf programabila + microfon si casti + buton ptt.

 

Ok , Multumesc frumos pentru raspuns !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa leg dongle-ul de statie...in sfarsit. Acum mai am o singura problema. Nu stiu daca declanseaza PTT-ul pentru ca in casca aud un zgomot, dar nu schimba culoarea ecranului asa cum face pe PTT-ul de pe statie. Este cineva prin Militari-Dr. Taberei sa facem o proba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Urmaresc propunerile voastre de excursie, cunosc citiva si am mers impreuna, mi-ar placea sa particip la o tura cu voi, sa vedem cum evolueaza si ce posibilitati am, succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

o scurta remarca din partea mea, apropo si de ce spunea Mihai in mesajele anterioare: pentru a nu pun intr-o situatie neplacuta tot grupul, si in incercarea de a evita situatiile cel putin penibile in care un grup intreg sa-si strice vacanta si ar trebui sa stea mai mult sau mai putin dupa mine, am hotarat sa imi fac o asigurare de tractare international prin A24 Road Patrol ( http://www.a24assistance.ro/intern1/ ) . este o companie foarte serioasa, care pune la dispozitie niste servicii mai mult decat acoperitoare, iar pentru 200 lei pe an sincer vreau sa stiu ca nu ma doare capul in caz de Doamne fereste... apropo, polita este valabila nu doar international ci si pe teritoriul Romaniei, si as putea sa va povestesc din propria experienta (si prostie) la o bere cam ce inseamna tractare pe 3-400 km in Romania...

in plus, am facut si asigurare medicala, tot pentru o "fabuloasa" suma de 38 lei pentru 10 zile la Groupama (prin site-ul celor de la E-mag), avand in vedere ca ne cam lipsesc 2 roti (din cel 4) si ceva de metal in jurul nostru care sa ne protejeze cat de cat in diverse situatii....

Poate ca suna cam ciudat mesajul meu, dar sincer nu vreau sa incurc pe nimeni, si cred ca nici unul dintre voi nu sunteti datori sa va stricati vacanta multasteptata pentru cine stie ce eveniment nedorit prin care as putea trece personal. in plus va sfatuiesc si pe voi sa procedati la fel, avand in vedere circumstantele si specificul drumului pe care urmeaza sa il facem impreuna :)

 

in rest, ce sa spun : AMR 15 zile !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...