Sari la conținut

TM-97-RED


silviu.p
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua, tuturor! La sfarsitul anului trecut, am intrat in posesia un Yamaha YZF 1000R Thunderace, cu nr de inmatriculare TM-97-RED. Cel care l-a vandut nu era proprietar in acte, asa ca daca ma puteti ajuta, as vrea sa dau de proprietarul motocicletei, pentru a-l scapa de impozit si a trece-o pe numele meu. Se numeste Tiparu Petre si este din Timisoara. Il cunoaste cineva de pe forum? Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, tuturor! La sfarsitul anului trecut, am intrat in posesia un Yamaha YZF 1000R Thunderace, cu nr de inmatriculare TM-97-RED. Cel care l-a vandut nu era proprietar in acte, asa ca daca ma puteti ajuta, as vrea sa dau de proprietarul motocicletei, pentru a-l scapa de impozit si a trece-o pe numele meu. Se numeste Tiparu Petre si este din Timisoara. Il cunoaste cineva de pe forum? Ms

Incearca sa il gasesti cu facebo...Mobra o stiu visual dar pe proprietar din pacate nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este, dar nu cunosc așa bine Timișoara. În plus, de un an și ceva, e posibil să fi schimbat adresa. M-am gândit ca poate se găsește vreun cunoscut de-al lui pe site, sau de ce nu, chiar el. Ms tuturor!

» Post actualizat in 02 Feb 2016 13:53

Asta e

» Post actualizat in 02 Feb 2016 13:53

Asta e

post-91245-0-15169500-1454421210_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am luat si eu o mobra, situatia e asemanatoare cu cea a colegului. Asa ne-am inteles ca doar la primavara sa scoata fiscalul pentru ca nu mai aveam bani de transcriere.. mai bine il puneam sa il scoata atunci, oricum o sa platesc amenda la primarie.. De o zi tot incerc sa dau de el dar nu raspunde la telefon, ii stiu doar numarul lui, celui care este titular in acte nu ii stiu. La momentul cumpararii au fost prezenti amandoi, am verificat actele, totul este in ordine si sunt la mine, in afara de acela de la fisc. Nu am fost la notar, am semnat cu 2 martori un formular de vanzare-cumparere printat de mine. Sunt din Aiud ambii baieti, daca locuieste unul dintre colegi acolo poate ma ajuta sa dau de ei.

 

In cel mai rau caz, daca nu pot nicicum face rost de fiscal, ce optiuni as avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

certificatul fiscal nu cred ca il poate solicita altcineva in afara de (fostul) proprietar. nu sunt sigur, dar parerea mea este ca singura varianta fara fiscal, este sa circuli in continuare pe numele fostului proprietar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A raspuns cu un sms pana la urma. Mi-a zis ca trebuie mai intai sa il contacteze pe prietenul lui si maine o sa ma sune. Sper sa fie ok toata treaba, pe langa faptul ca as pierde destul de multi bani, mi-a intrat si in sange mobra noua si nu as vrea sa ma despart de ea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

certificatul fiscal nu cred ca il poate solicita altcineva in afara de (fostul) proprietar. nu sunt sigur, dar parerea mea este ca singura varianta fara fiscal, este sa circuli in continuare pe numele fostului proprietar...

Am mers eu la Sibiu ca eram tot intr-o situatie de genul asta. A trebuit sa-i platesc datoria ..avea vreo 100 de lei. Se bucurau madamele din primarie ca am dat niste bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...