Sari la conținut

Accident Vitan-Barzesti, Bucuresti.6.02


Nubyan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma tu esti norocos ca mine,la cum arata motoru sa fii in aceasi zi acasa.

 

Bine ca esti intreg,fieru se repara,acum jupoaie tot de pe el si asigurari.

 

Din pacate,nu stiu cum naiba ai facut motoreta aia pachet de nu mai poti vinde mare lucru de pe ea,pana si spatele e muci.

Editat de Old School Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ai depus plangere la politie, amiabila nu intra in discutie(numai dupa ce vezi banii ori de la el ori de la firma de asigurari),crede-ma ca stiu ce spun, am fost in situatia ta si numai asa se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare noroc...bine ca esti intreg, fier iti iei altul (fiica mea si sotul ei iti transmit salutari si sanatate, erau in apropiere cind ai avut accidentul si vad ca esti tot din Popesti, sinteti vecini). :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru mesaje ! Nu mai are nici o legatura amiabila din moment ce am fost luat de salvare.. Am fost la politie mi-am luat dovada si acum sa vad ce fac cu asigurarile .. Am contract de cumparare dar nu am apucat sa o trec pe numele meu .. Am inteles ca trb sa fac o imputernicire la notariat cu fostu proprietar si dp sa ajung la asigurari .. Are cnv alta varianta ..?!?

» Post actualizat in 06 Feb 2016 17:09

Dp accidentu asta ... Sigur pot sa ma consider norocos !! 🙏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am o întrebare adresată pățitului: erai cumva îmbrăcat într-un costum negru cu protecții exterioare?

De la el am luat costumul . Pe aceasta cale ii multumesc si online (la tel am vb ) 👍

» Post actualizat in 06 Feb 2016 17:32

Daca ai apucat sa te duci la fisc cu mobra, nu-ti mai trebuie nimic. In aceiasi situatie sunt si eu . Am luat banii pe 1 dosar . pe al 2-lea.. inca ma plimba astia.

Cand faci dosarul, duci adeverinta de la fisc precum si copie de pe contractul de V-C. Atat ai in plus fata de un ''dosar normal''

Bafta

Multumesc mult !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce viteză aveai?...deoarece pe la 11:15 aproximativ eram prin față pe la Rin, și un conducător de motocicletă, cu un costum cum am scris mai sus, îi dădea blană la mobră..și eram curios dacă erai tu...

Dacă da, sper că ai învățat ceva din experiența asta...

După iarnă (de fapt încă este,cel puțin calendaristic), șoferii nu sunt obișnuiți cu motocicliștii și au tendința să dea peste ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii, cel putin unii, au tendinta sa dea peste tine si vara si iarna, ba chiar si cand esti cu masina. Acum ceva ani a dat in mine unul cu Tico verde si s-a scuzat ca nu m-a vazut. Conduceam un Mercedes Cobra galben, ziua in amiaza mare!

Bine ca e omul intreg, va avea insa de tras pt despagubiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Eu sunt ghinionistu / norocosu

Acum am ajuns acasa .. Am fost la spital si din fericire nu am nimic rupt!

Am scapat usor !

Passatul a vrut sa faca stag direct din spalatorie ... Am incercat sa il evit dar nu am putut !

Motorul e dauna totala ! attachicon.gifimage.jpegattachicon.gifimage.jpegattachicon.gifimage.jpegattachicon.gifimage.jpeg

Mai stiu eu un norocos (cel care iti scrie ! ). Da slava lui Dumnezeu ca ai scapat cu bine ! Multa atentie pe viitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, nu stiu cum il cheama pe ingerasul tau dar fa bine si afla repede ca ai de facut multe plocoane, altfel iti doresc sa iti revii repede si sa nu mai ai astfel de evenimente.

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ai depus plangere la politie, amiabila nu intra in discutie(numai dupa ce vezi banii ori de la el ori de la firma de asigurari),crede-ma ca stiu ce spun, am fost in situatia ta si numai asa se rezolva

Ce amiabila, ce plangere? E accident cu victima!!! Se deschide dosar de cercetare automat! Nu stiu in ce situatie ai fost tu, dar in asta sigur nu si sigur nici nu stii ce spui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste prevederi functie de nr de zile de ingrijiri medicale, abia la >60 (parca, nu garantez ca a trecut ceva vreme de cand am trecut prin asa cev) se incepe cercetarea automat, <60 trebuie facuta plangere, exista termen si pt depunerea ei. Mare atentie la detaliile juridice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...