Jump to content
Sign in to follow this  
nicon

Enduro dificil la urcare . Restul spectacol .

Recommended Posts

Doua zile pe doua roti . Derapaj , cazaturi , namoleala , dar pana la urma s-a meritat . Am reusit sa imortalizez ceva interesant . Am filmat in diua randuri niste momente de exceptie ., momente cu care noi ne intalnim foarte rar .

post-48189-0-20106300-1455470733_thumb.jpg

post-48189-0-13703900-1455470750_thumb.jpg

post-48189-0-61890800-1455470766_thumb.jpg

post-48189-0-29641400-1455470782_thumb.jpg

post-48189-0-39751800-1455470798_thumb.jpg

post-48189-0-62149800-1455470811_thumb.jpg

post-48189-0-63435300-1455470823_thumb.jpg

post-48189-0-69654100-1455470840_thumb.jpg

post-48189-0-82471900-1455470851_thumb.jpg

post-48189-0-23550500-1455471721_thumb.jpg

post-48189-0-05712700-1455471728_thumb.jpg

post-48189-0-80550800-1455471741_thumb.jpg

post-48189-0-82660500-1455471756_thumb.jpg

post-48189-0-03652100-1455471771_thumb.jpg

post-48189-0-03880700-1455471782_thumb.jpg

post-48189-0-35632900-1455471794_thumb.jpg

post-48189-0-41593000-1455471802_thumb.jpg

post-48189-0-55477700-1455471808_thumb.jpg

post-48189-0-27042300-1455471821_thumb.jpg

post-48189-0-05524900-1455471833_thumb.jpg

Foarte frumos. In timpul verii am bantuit si eu printr-o padure din apropierea casei si ma intalneam destul de des cu un card de caprioare . Insa cand am iesit cu fetita la o plimbare cu motoarele nu le-am mai vazut si ne-a parut rau. Imi place ca ai luat si cainii cu tine. Probabil esti aproape de casa si nu-ti faci griji de paznicii fondului de vanatoare care sar ca arsi cand vad un caine de parca ar fi capabil un caine obisnuit sa prinda vanatul...

Edited by Dragomir Ionut

Foarte frumos. In timpul verii am bantuit si eu printr-o padure din apropierea casei si ma intalneam destul de des cu un card de caprioare . Insa cand am iesit cu fetita la o plimbare cu motoarele nu le-am mai vazut si ne-a parut rau. Imi place ca ai luat si cainii cu tine. Probabil esti aproape de casa si nu-ti faci griji de paznicii fondului de vanatoare care sar ca arsi cand vad un caine de parca ar fi capabil un caine obisnuit sa prinda vanatul...

Fac toti pe desteptii .

Ne ingradesc din ce in ce mai mult drepturile ca sa jefuiasca nestingheriti in tara asta extraordinar de bogata si frumosa . Nu vedeti parlamentarii astia (ca imi vine sa-i si blestem ) , se ocupa numai de fusaraie . Cel putin chestia aia cu ziua barbatului m-a dat peste cap .

La Curtea de Arges au fost facute o serie de descinderi la paznici de vanatoare , si alti smnecherasi de bani gata . S-au confiscat o groaza de trofee , carne de vanat , arme , munitire facuta artizanat ...

Inca un filmulet cu unul din locurile mele de suflet ,

Toti fura etc dar si voi poluati in prostie , in loc sa mergeti pe jos la plimbare . Sa va fie rusine ... sper sa f***i o tranta sa va lecuiti de prostia grava care va mana in padure pe mobra !

Toti fura etc dar si voi poluati in prostie , in loc sa mergeti pe jos la plimbare . Sa va fie rusine ... sper sa f***i o tranta sa va lecuiti de prostia grava care va mana in padure pe mobra !

Mai tu de ce esti asa de suparat? esti mic de inaltime si nu poti sa stai pe enduro?

Dar cand un individ fumeaza nu polueaza? ( este o intrebare )

Daca il vezi pe unul cu motocicleta electrica te mai deranjeaza?

Ce mentalitate....... De ce nu as avea voie ca individ sa ma plimb cu motocicleta pe dealuri si pe munti? Sunt drumuri marcate, zone protejate (mentionat specific ca motorul cu ardere interna nu are voie sa intre in zona X ), poti sa mergi pe alte portiuni zone ocolitoare, neprotejate, sa mergi pe unde vrea **** ta. Problem?

Aia de se dau pe circuit asfaltat nu polueaza? Poate este mai ''civilizat''.

Cred ca dupa ce vei incerca enduro o sa iti schimbi opinia, asta daca nu esti scund.

@Nicon

Superb peisaj, este un privilegiu sa ai ocazia de a face enduro zilnic langa casa. Bravo.

Am peste 1,80 m , nu inaltimea e problema , nu ai inteles nimic si te bagi ca musca in lapte .

P.S. Mi-as dori ca si ursul sa se plimbe prin dormitorul tau cand are el chef - daca intelegi ce zic ?!

Cred ca dupa ce vei incerca enduro o sa iti schimbi opinia, asta daca nu esti scund.

Cobi, hai ca m-ai facut sa rad. Daca urmareai videoclipurile din alte topicuri vedeai ca al naibi treaba nu prea te lecuiesti de nimic daca pici, ba chiar te incapatinezi sa incerci pana iti iese.

Legat de plimbari prin padure pe soj sau cu motoreta, am gasit alte utilaje mult mai zgomotoase si care distrug toata vegetatia in urma lor, si asta cat vezi cu ochii.

P.S Hai sa iti explic de ce a trebuit sa cumpar anul acesta morcovi, mere, pere, prune si altele din piata. Din cauza ursilor care se plimba noaptea nestingheriti prin curte si li se face foame. Nu am nici o treaba cu ei, las sa fie ei fericiti. Si mai pun pe lista si un caine care l-au mancat lupii. Ei ce au cu mine ...o fi cauza motocicletelor? Gresit din lipsa padurilor coboara.

@ Nicon Bravo frumoase peisaje si frumosi si cainii.

Edited by Essential

Cobi, hai ca m-ai facut sa rad. Daca urmareai videoclipurile din alte topicuri vedeai ca al naibi treaba nu prea te lecuiesti de nimic daca pici, ba chiar te incapatinezi sa incerci pana iti iese.

Legat de plimbari prin padure pe soj sau cu motoreta, am gasit alte utilaje mult mai zgomotoase si care distrug toata vegetatia in urma lor, si asta cat vezi cu ochii.

P.S Hai sa iti explic de ce a trebuit sa cumpar anul acesta morcovi, mere, pere, prune si altele din piata. Din cauza ursilor care se plimba noaptea nestingheriti prin curte si li se face foame. Nu am nici o treaba cu ei, las sa fie ei fericiti. Si mai pun pe lista si un caine care l-au mancat lupii. Ei ce au cu mine ...o fi cauza motocicletelor? Gresit din lipsa padurilor coboara.

@ Nicon Bravo frumoase peisaje si frumosi si cainii.

Mai nea Essential , cind te mai trece un dor de a te lua de gramatica altora , mai citeste o data postul tau de aici.Nici macar dupa editare nu ti-a iesit.Ai pierdut o virgula esentiala dupa "Gresit" iar prin padure se merge pe jos nu pe "soj".

@cobi.

Este regretabil ca esti printre noi .

Domnule Nicon , sanatate , numai bine si la cit mai multe aventuri.Va urmaresc filmuletele de multa vreme si nu imi doresc decit sa pot avea la fel de multa energie si pasiune cind voi ajunge la virsta dumitale.

Din nefericire , la multi , batranetea se manifesta in cele mai urate forme , ma bucur ca nu sunt printre acestia ! Partea interesanta e ca sunt si " adoratori " ...

Mai nea Essential , cind te mai trece un dor de a te lua de gramatica altora , mai citeste o data postul tau de aici.Nici macar dupa editare nu ti-a iesit.Ai pierdut o virgula esentiala dupa "Gresit" iar prin padure se merge pe jos nu pe "soj".

@cobi.

Este regretabil ca esti printre noi .

Domnule Nicon , sanatate , numai bine si la cit mai multe aventuri.Va urmaresc filmuletele de multa vreme si nu imi doresc decit sa pot avea la fel de multa energie si pasiune cind voi ajunge la virsta dumitale.

multumesc prietene . Totusi la gramatica trebuie sa fim mai ingaduitori . Mai scapă cate ceva . O litera , un cuvant ...

Din nefericire , la multi , batranetea se manifesta in cele mai urate forme , ma bucur ca nu sunt printre acestia ! Partea interesanta e ca sunt si " adoratori " ...

Printre altele trebuie sa-ti spun ca fac parte dintr-o asociatie de protectia animalelor si cand merg prin padure pe langa placerea pe care o am de a fi in mijlocul naturii am si alte preocupari .

Toate motocicletele mele au amortizoarele de zgomot originale si de abia se aud .

In filmulet daca nu ai dizabilitati vizuale vei vedea ca acea caprioara se gasea la marginea drumului public . Nu am intrat eu in "cdormitorul ei " .

..............

iata un fimulet impresionat prin curajul de care da dovada un iepure fata de un sarpe .

https://www.facebook.com/nodgordian/videos/1616482668630340/

.