Sari la conținut

PIELE Ecologica


Danut Ionda
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

stie careva vre-un magazin in Bucuresti cu piele ecologica,vinilin... ??? care sa vanda si la metru si sa fie si calitate...

 

vreau sa-mi reconditionez singur saua moto,si sa-i adaug niste silicon s-o fac mai confortabila...

 

stiu ca trebuie sa fie impermeabil,special pt exterior,si sa reziste UV...

 

multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce silicon bagi in sa? Sunt sei pt calarit cu gel la decathlon, scoti gelul, refaci saua. Se simte o idee insa depinde si de ce asteptari ai. Gelul ala e vreo 150 ron parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fac un patrat de 30x30 cm din silicon sanitar de vre-o 1,5 cm grosime... am lucrat cu silicon sanitar si dupa intarire devine destul de moale si rezistent!

 

cand o sa ma apuc de treaba poate o sa fac si un filmulet gen DIY!

 

va multumesc frumos,chiar astazi o sa merg pe delea veche si daca gasesc ceva bun,va anunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pierzi timpul degeaba, au mai fost incercari din astea. Faci confuzie intre propietatile materialelor, gel pad-ul este un material cu memorie, siliconul este dur, chiar daca pare moale...tie iti trebuie un material care sa ia forma oaselor sezutului, siliconul nu are nicio propietate in sensul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l pierd ca oricum trebe sa retapitez scaunul,si daca nu-mi convine cum iese siliconul las saua fara el...oricum nu folosesc motocicleta! :)

doar imi fac de lucru la ea! plus ca,imi place sa mesteresc chestii pe care nu le-am mai facut niciodata!

Editat de Danut Ionda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...