Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Ntv 650 Revere


styx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 257
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare stie cineva unde pot gasi piese de ntv, sau o motocicleta completa dar fara acte doar de piese bafta multa

 

depinde ce-ti trebuie...am facut un accident cam urat cu ea in septembrie si partea din fata e complet distrusa,plasticele sparte,scaritele smulse....dar cadrul +motorul intacte...si eu sper sa gasesc una defecta fara acte s-o repar...dar dak te intereseaza sa vb ma gasesti la mihai_nightrideer_86@yahoo.com sau 0740598467

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ceva piese dar nu stiu ce v-ar interesa......

 

telescoape fata, roata fata, semnale toate, aripa fata, bord , far complet cu urechile de fixare , radiator cu ventilator , rezervor , scarite toate,tevile de evacuare ce pleaca din cilindrii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roata fata am ...rezervor am..si tevile de evacuarele am dar e posibil sa fie putin julite una sau ambele....nu le stiu preturile ...daca e fa-mi o oferta si in rest discutam pe pm

 

mihai_nightrideer_86@yahoo sau 0740598467 ...wow...veste buna totusi...nu conteza ca-s putin julite,ale mele sunt facute pilaf

 

sper din tot sufletul s-o mai prind pe aia de vanzare din linkul anterior ca maine asteapta cumparator sa vina pt ea...daca am noroc si n-o da maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

vinde cineva niste genti laterale pt ntv? :D (inclusiv suportii)

 

a 2-a problema: si-a modificat cineva scaritele (in sensul sa le mute mai jos, in fata)? am mai auzit de chestia asta pe siteurile straine, dar ma gandeam daca cineva de aici si-a facut asa ceva si cum. am 1.86 si na... stiti si voi cum se sta pe un ntv :D

 

3: exista vreo solutie de inaltat saua? dar de a o face mai comoda? (ar fi poate seile aftermarket, dar sunt scumpe)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinde cineva niste genti laterale pt ntv? :D (inclusiv suportii)

 

a 2-a problema: si-a modificat cineva scaritele (in sensul sa le mute mai jos, in fata)? am mai auzit de chestia asta pe siteurile straine, dar ma gandeam daca cineva de aici si-a facut asa ceva si cum. am 1.86 si na... stiti si voi cum se sta pe un ntv :D

 

3: exista vreo solutie de inaltat saua? dar de a o face mai comoda? (ar fi poate seile aftermarket, dar sunt scumpe)

Salut , in legatura cu saua pentru modificari ti-l recomand pe userul @darian face minuni , uite aici topicul lui click

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , in legatura cu saua pentru modificari ti-l recomand pe userul @darian face minuni , uite aici topicul lui click

 

merci de link. i-am trimis un mail

Mesaj completat

http://www.whaccessories.com/FootPegLoweringKit.htm - site cu kituri de coborat scaritele si vad ca au si pentru NTV-uri, dar la 170 de $.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare am si yo o problema imi plange ulei pe la capacele de la chiuloasa, am dat jos capacele le am kuratat si am incercat sa le strag mai tare dar nu pot pt ca garniturile is din cauciuc si nu mai etanseaza bn, dak ma poate ajuta cineva ku un sfat. Multam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Daca este cineva interesat, anuntul inca mai este valabil.

Ma adresez direct cunoscatorilor, evitand intrebarile uzuale de genul: cat baga, cat consuma, se ridica pe o roata, bla bla bla... Are schimbul de ulei facut luna trecuta, placutele schimbate anul trecut, ulei in furca si semeringuri schimbate anul trecut, cauciucuri Conti Sport Attack in stare buna DOT07, ITP 2012, topcase + parbriz givi, asigurarea este expirata. Motorul se da cu plinul facut.

 

/index.php?...t&p=2637255

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

roata fata am ...rezervor am..si tevile de evacuarele am dar e posibil sa fie putin julite una sau ambele....nu le stiu preturile ...daca e fa-mi o oferta si in rest discutam pe pm
nhu mi-ai mai dat semn pana la urma...oricum n-am mai reusit sa fac nimic cu ea,inca ma cert cu cei de la carpatica sa ma despagubeasca,si intre timp am descoperit ca si cadrul e fugit in spate sub sha si...din ea au mai ramas intregi 3 semnalizari,motorul,carburatoarele,lampa spate,instalatia electrica,manerele ghidon fara jug,roata spate,plasticele laterale alea in forma de triunghi. cine e interesat de astea am lasat nr de tel si id de mess in postul anterior.

pun si 2-3 poze pt cei interesati de piese sau care stiu ca m-ar ajuta cu cele avariate daca le au(la preturi decente totusi)

post-9394-1302297639_thumb.jpg

post-9394-1302297670_thumb.jpg

post-9394-1302297705_thumb.jpg

post-9394-1302297752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar ce ma fac ca jegosii de la asigurari vor numai ca pret de referinta piese originale si astea nu se mai gasesc toate ce am eu nevoie,iar ei de piese sh nici nu vor sa auda.....oricum,da-mi add pe ym mihai_nightrideer_86 ca sa tinem legatura eventual vorbim de pretul pieselor : rezervor cardu evacuari roata..... si ce mai ai........

eu zic ca merge facuta....oricum daca o faci sau daca o vinzi am eu si cadru de ntv neatins..dar fara acte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am probleme cu,consumul de benzina dupa ce am reglato la un meserias merge belea dar se duce in 10%

Cred ca este destul de mult si am mers frumos Buc -Ploiesti max 120 km viteza.

Cunoaste-ti pe cineva care sa stie sa regleze cu adevarat asa ceva.

Toate consumabilile au fost schimbate.

Mersi ca si locatie Buc s-au Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce meserias mai e ala care o regeaza asa aiurea? probabil e reglata pe maxim de putere = maxim de consum....sigur ti-a pus cuiul de la jigler pe poztia maxim deschis....si s-ar putea si reglajul de aer sa fie dat peste cap ( amestec prea bogat ) ....asta o poti face si tu daca dai jos rezervorul,si capacele de la carburatoare unde sunt mebranele si cuiul ce trece prin jigler si pus pe o pozitie de mijloc,si aerul undeva la o tura jumate....e f imp inainte sa faci modificari sa-ti notezi pozitiile de dinainte de modificare...oricum chiar si asa,ar trebui facuta si o sincronizare a carburatoarelor...

Salut, am probleme cu,consumul de benzina dupa ce am reglato la un meserias merge belea dar se duce in 10%

Cred ca este destul de mult si am mers frumos Buc -Ploiesti max 120 km viteza.

Cunoaste-ti pe cineva care sa stie sa regleze cu adevarat asa ceva.

Toate consumabilile au fost schimbate.

Mersi ca si locatie Buc s-au Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca este cineva interesat, anuntul inca mai este valabil.

Ma adresez direct cunoscatorilor, evitand intrebarile uzuale de genul: cat baga, cat consuma, se ridica pe o roata, bla bla bla... Are schimbul de ulei facut luna trecuta, placutele schimbate anul trecut, ulei in furca si semeringuri schimbate anul trecut, cauciucuri Conti Sport Attack in stare buna DOT07, ITP 2012, topcase + parbriz givi, asigurarea este expirata. Motorul se da cu plinul facut.

 

<a href="/index.php?...t&p=2637255" target="_blank">/index.php?...t&p=2637255</a>

 

oala de ambreiaj huruie(foarte sesizabil)daca trag ambreiajul nu se mai aude dar in schimb se aude o tacaneala aritmica.

-semeringurile de la furca pierd ulei,ambele.

-curge ulei pe la garnitura de la chiulasa(cilindrul din spate)

-treapta 2 de viteza cloncane foarte tare cand schimbi

-ambreaiajul patineaza

-turatiile fluctueaza si tevile de esapament se inrosesc/albastresc.

Voi va confruntati cu vreuna din problemele astea?

Ce ziceti ,merita luat sau este prea mare investitia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semeringurile ...asta e .sunt consumabile

treapta a doua de viteza face si la mine galagie .....am inteles ca asa fac mai toate

daca ii cureti sau schimbi bujiile probabil nu o sa mai ai probleme cu inrosirea tevilor....aia este benzina nearsa mai mult ca sigur....turatiile tot din cauza bujiilor probabil fluctueaza.....nu sunt mecanic dar m-am mai confruntat cu cazuri daca nu la mine ca parteneri de drum

in fine faci cum crezi

acu sa fac si eu un anunt acii pt cunoscatori

vand si eu motoru .....de fapt ambele.una inmatriculata si una fara acte ......eu am luat-o pe a doua pt unele piese cum ar fi furca.....ambele la 1500 euro sau schimb doar cu utilaj universal de tamplarie

 

 

oala de ambreiaj huruie(foarte sesizabil)daca trag ambreiajul nu se mai aude dar in schimb se aude o tacaneala aritmica.

-semeringurile de la furca pierd ulei,ambele.

-curge ulei pe la garnitura de la chiulasa(cilindrul din spate)

-treapta 2 de viteza cloncane foarte tare cand schimbi

-ambreaiajul patineaza

-turatiile fluctueaza si tevile de esapament se inrosesc/albastresc.

Voi va confruntati cu vreuna din problemele astea?

Ce ziceti ,merita luat sau este prea mare investitia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semeringurile ...asta e .sunt consumabile

treapta a doua de viteza face si la mine galagie .....am inteles ca asa fac mai toate

daca ii cureti sau schimbi bujiile probabil nu o sa mai ai probleme cu inrosirea tevilor....aia este benzina nearsa mai mult ca sigur....turatiile tot din cauza bujiilor probabil fluctueaza.....nu sunt mecanic dar m-am mai confruntat cu cazuri daca nu la mine ca parteneri de drum

in fine faci cum crezi

acu sa fac si eu un anunt acii pt cunoscatori

vand si eu motoru .....de fapt ambele.una inmatriculata si una fara acte ......eu am luat-o pe a doua pt unele piese cum ar fi furca.....ambele la 1500 euro sau schimb doar cu utilaj universal de tamplarie

Semeringurile ,na,treca mearga .Dar ambreiajul,garnitura de chiulasa plus ca problema este la carburi care nu se fac pe genunchi.

Mi-ai raspuns doar la chestii minore,mersi oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Semeringurile ,na,treca mearga .Dar ambreiajul,garnitura de chiulasa plus ca problema este la carburi care nu se fac pe genunchi.

Mi-ai raspuns doar la chestii minore,mersi oricum.

 

salut,nu te ingrijora,nu merita sa iei alta......semeringurile sunt ieftine, iar daca ai nevoie de un motor complet am eu de la motorul meu accidentat asta toamna...mergea brici, 52mii km reali...cu tot cu carburatoarele montate pe el+filtru aer+ulei ,nu scapa ulei,consum ca-n fabrica....da-mi add pe mess si vorbim iti fac pret f bun mihai_nightrideer_86

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat-o,nu este nimic ce nu se poate face.

Ambreiajul lucreaza bine,nu era reglat .

Acum fac schimbul la lichide,ulei motor/cardan,filtre vreau sa-i fac un reglaj la supape si cam atat.

Am facut 300 de km deja,este fantastica,ciclistica,consum,cuplu exact ce cautam dupa ce am cochetat cu mai multe modele. :friends:

 

Ce ulei folositi,a-ti incercat ceva cu vascozitate mai mare decat 10w-40?

Editat de pantera002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar ce ma fac ca jegosii de la asigurari vor numai ca pret de referinta piese originale si astea nu se mai gasesc toate ce am eu nevoie,iar ei de piese sh nici nu vor sa auda.....oricum,da-mi add pe ym mihai_nightrideer_86 ca sa tinem legatura eventual vorbim de pretul pieselor : rezervor cardu evacuari roata..... si ce mai ai........

ai incercat la Inter Motorcycle?

este reprezentant Honda, ar trebui sa iti poata da un pret

 

link-ul este pt service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...