Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Ntv 650 Revere


styx
 Share

Postări Recomandate

Da ,RC33,1995 an de fabricatie.

Are cutia in 5 dar este foarte flexibila si asta ajuta mult,nu trebuie sa mesteci in cutie tot timpul.La mine cu parbrizul actual la 120 km/h este tocmai bine,oricum intre 100 si 120... e viteza de croaziera perfecta,se simte cel mai bine motorul .La consum am mai spus, pe autostrada nu mi-a sarit de 5,3 la viteze intre 130 si 150 iar la mers lejer 90-100 am scos mai mereu 4,3 cu pasager si un pic de bagaj.

Am vrut sa-l schimb de cateva ori,mi se facea dor de un 4 in linie B) dar cand ma gandeam la complicatii ,revizii si alte alea imi trecea.

Mi se pare cea mai low-budget motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 257
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce ,ca si la NTV trebuie revizii ,in fiecare primavara ,de ex trebuie sincronizate carburatoarele iar surubul de sincron e sub rezervor (de data asta chiar trebuie dat jos) iar un surub de aer e in dreptul cadrului ,pt a avea acces trebuie scurtata o surubelnita scurta (complicat) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Am cam ales-o....

Cardan am vrut cardan cu celellalte calităţi am găsit.

Deuville e încă prea scumpă pentru cît aş da pe o motocicletă.

 

Întrebare:

Pe cît sunt roţile, şi dacă ar merge pe faţă măcar o roată pe 18. Pe 19 ar fi ideal

motofree, ce fel de carenaj i-ai pus că arată periculos tare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deuville-ul e NTV carenat de fabrica . Si piesele OEM au pretul lor.

Pe 18" trebuie modificata fata la greu ,pe 19" nu. Carenajul e aftermarket de la Five Star iar parbrizul e de Varadero . Te-ai prins ca mesajul anterior e o ironie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate am decis sa-mi vand batranica ntv revere din motive de sanatate ( operat deja de 4 ori la picior in urma unui accident cu urmari a se vedea cateva pagini mai inainte acum 3 ani ) sezonul asta e deja compromis.

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-ntv%20revere%20650-din-1990-526974.html

 

 

o honda ntv 650 revere 1990 ce arata ff bine pt anii ei , merge excelent... .cateva defecte optice... pregatita complet de senzon . ..suport topcase original si topcase givi , manere incalzite .....52000km pe ceas .......pret 1000eur

poze in linkul de mai sus sau la cerere pe mail

 

bonus ofer baterie 12v 7a , filtru ulei si filtru bezina toate noi nemontate inca. in luna mai 2013 i-am schimbat simeringurile si uleiul furca , curatat sincronizat carbelitoare , verificat distributie si mi s-a zis ca duce inca mult si bine.

 

unic proprietar in ro ( import olanda acum 2 ani de la dealer ) . ofer fiscal

 

pt cine e interesat detalii doar la mail , ym sau tel : mihai_nightrideer_86@yahoo.com 0740598467

 

locatie : constanta

 

up!

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Întrebare... cu bătaie lungă...

 

E de acord cineva schimb Revere 94-97 cu Dnepr MT cu ataş? ceva deosebit, nu muntele ăla de hiere ce vine prima dată în minte oricui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda a renuntat la sufixul Revere ,in '93 a fost inlocuit cu 650 .

Si ce sa faci cu Nipru ? Sa duci 50 de kg de scule ,motor si diferential de schimb in ataj? La NTV-ul din 94 nu am desfacut motorul si nici diferentialul dar stiu Nipra din 92 la care a fost schimbat tot ,mai putin cadrul,farul si rezervorul. Iar iuteala maxima a niprei nu poti sa o compari cu cei 174km/h cu care a mers un prieten cu o Revere '88 ,ce e drept pe autostrada . Personal am mers cu 180km/h dar s-a terminat portiunea dreapta si a trebuit sa franez violent si si asa era sa intru in casa din curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Mihai Florea: Schimbi NTV Revere ul tau + diferenta pt o Aprilia RSV Mille 2002 ?

Sau e vreun posesor de NTV dispus la un schimb cu motocicleta mea? + diferenta din partea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Si ce sa faci cu Nipru ? Sa duci 50 de kg de scule ,motor si diferential de schimb in ataj?

 

Ataş.

 

Nu prea cred. Motivul pentru care scot nipra la vînzare este că mă tot împiedc de ataş, eu fiind motoretist solo. Poate este cineva care vrea să încerce experienţa ataşului; poate este cineva acare vrea ataş pentru infirmitate; şi altele. Că nipra are totul proaspăt schimbat, arborele nou cu biele şi cuzineţi noi, segmentat, garnituri-simeringuri-oringuri noi. Cutia este impecabilă, la fel şi grupul spate, care s-au bucurat fiecare de schimbarea capacului.

 

Iar dacă eşti motociclist care pleacă cu ideea... şi cu grupul în ataş.... eşti motociclist de -ăsta, cocalaraş de generaţie nouă, care habar n-are ce fel de curent, alternativ, continuu, sau de căpşuni, care îi circulă prin motocicletă....

 

Fără a vrea să jignesc pe nimeni cu direcţie. Vorbesc la modul general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vand pe un 6 pack de bere filtru de aer HiFlo pentru Honda NTV 650 Revere (insa cred ca se potriveste si la alte modele). Filtrul este la mana a 2-a, l-am folosit o perioada scurta de timp si pe drumuri din afara, fara praf (italia, elvetia, austria). locatie: bucuresti. tel: 0721692741 sau PM. dan

 

post-4434-0-21918300-1380540868_thumb.jpg post-4434-0-09549100-1380540859_thumb.jpg



asta pare sa fie filtrul: http://www.hiflofiltro.com/catalogue/filter/HFA1614 (desi modelul meu - NTV 650 Revere M 91-92 - nu apare in lista aia, se potriveste. cred ca e prea vechi)

 

filtrul de vanzare pe wemoto (20 lire): http://www.wemoto.com/bikes/honda/ntv_650_m_revere/91-93/picture/air_filter_hiflo/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

as fi vrut capacelul de plastic care se afla fix deasupra scaritei stangi, dar din poze cred ca nici tu nu il ai. poate insa il ai pe cel din dreapta. oare se potrivesc? ar mai fi problema cu transportul. cred ca e mai mult decat face capacelul. (eu sunt din bucuresti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cine se baga la o intrunire NTV in primavara? hai sa vedem daca ne strangem macar 5-6. daca sun multi din afara bucurestiului, poate ne vedem undeva la mijloc (ploiesti?!).



capacele nu le am



cateva piese....si mai sunt cateva...nu au mai ramas prea multe...mai e si un set de roti fata spate

mai ai cumva alternatorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

fain :D. revin pe topic pe la inceputul lui martie cu o zi, ora si loc, poate poate vine lume si se leaga ceva



capacele nu le am



cateva piese....si mai sunt cateva...nu au mai ramas prea multe...mai e si un set de roti fata spate

salut! m-ar interesa daca mai ai si cat costa urmatoarele lucruri: ghidon, stop spate, toba si manerul pasagerului. merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezervor 150 lei....toba 60 lei...far 40 lei...maner spate pasager 20 lei(are o useche sparta)...plastic codita 15 lei...senzor cric (daca asa ii spune) 20 lei....stop frana 20 lei...or mai fi piese tre sa ma uit prin pod....motoreta e in transformare....am sa pun o poza si acii cand va fi gata ,probabil pe la sf de iarna....nu prea ma omor cu trimisu prin tara dar daca ma scapati de toate le trimit.....orice piesa ori e sparta ori e zgariata etc

Editat de FlorinSg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

 

 

Cand spui roti te referi la jante+cauciucuri ? Daca da, au fost lovite, indoite ceva? Pret pt amandoua ?

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

In afara de anuntuirle de vanzare-cumparare de pe topicul asta :D, ma gandeam ca poate reusim sa facem primavara asta o intalnire NTV Revere - Deauville . Nimic complicat in prima faza, un suc si apoi o plimbare prin zona. Astept propuneri de locatii (orase) unde putem sa ne vedem. Unde sunt majoritatea posesorilor? Cine este dispus sa vina?



nimeni nimic?

 

exista vreun topic similar pentru deauville? din pacate eu nu l-am gasit. merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...