Sari la conținut

Ce anume te face sa fii motociclist?


Kristian K
 Share

Postări Recomandate

Io ma consider motociclist fiindca asa m-am nascut, pe doua roti!

/index.php?/topic/318456-veteranii-adunarea/?p=1775993

Faptul ca ulterior mi-am luat carnert de conducere si motocicleta, mi-a accentuat pasiunea si increderea ca asta sint! :peace:

Restul e cancan!

 

 

Doar 3 Ivani sunt in lume

Ivan cel Groaznic

Ivan Turbinca

si Ivan Pedala :crack:

 

Asta inseamna sa fii motociclist

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 174
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A fi sau a nu fi motociclist?!....da,subiectul asta m-a pus pe ganduri,sunt iepure de camp,kx 250 '89,nu ies pe asfalt si nici nu prea intalnesc colegi pe drum pentru a-mi arata bunavointa in a-i ajuta,stiu ca majoritatea rider-ilor nu ne considera motociclisti,si poate au dreptate,nu facem km cu miile intr-un an si nici intruniri,iar cluburi in afara de cele sportive,nu am auzit sa fie,DAR....inainte de a-mi lua cross,am mers pe bicicleta....destul de mult,atat pe sosea cat si pe offroad,am iesit si la temp negative de imi ingheta apa in bidon si in mijlocul verii cand dup 20 km puteam sa fac un ceai cu ea,de foarte multe ori,mai ales vara,eu si tovarasii de pedale ne intalneam cu grupuri de motorizati venind din sens opus iar cu marea majoritate ne salutam respectuos.Asadar dragi prieteni cred ca MOTOCICLISTUL este doar o ramura,la radacina sunt convins ca aproape toti suntem IUBITORI DE DOUA ROTI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fi sau a nu fi motociclist?!....da,subiectul asta m-a pus pe ganduri,sunt iepure de camp,kx 250 '89,nu ies pe asfalt si nici nu prea intalnesc colegi pe drum pentru a-mi arata bunavointa in a-i ajuta,stiu ca majoritatea rider-ilor nu ne considera motociclisti,si poate au dreptate,nu facem km cu miile intr-un an si nici intruniri,iar cluburi in afara de cele sportive,nu am auzit sa fie,DAR....inainte de a-mi lua cross,am mers pe bicicleta....destul de mult,atat pe sosea cat si pe offroad,am iesit si la temp negative de imi ingheta apa in bidon si in mijlocul verii cand dup 20 km puteam sa fac un ceai cu ea,de foarte multe ori,mai ales vara,eu si tovarasii de pedale ne intalneam cu grupuri de motorizati venind din sens opus iar cu marea majoritate ne salutam respectuos.Asadar dragi prieteni cred ca MOTOCICLISTUL este doar o ramura,la radacina sunt convins ca aproape toti suntem IUBITORI DE DOUA ROTI...

 

aici uiti cocalarii care au mobra doar de valoare .... si is multi oleiiiiiiiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fi sau a nu fi motociclist?!....da,subiectul asta m-a pus pe ganduri,sunt iepure de camp,kx 250 '89,nu ies pe asfalt si nici nu prea intalnesc colegi pe drum pentru a-mi arata bunavointa in a-i ajuta,stiu ca majoritatea rider-ilor nu ne considera motociclisti,si poate au dreptate,nu facem km cu miile intr-un an si nici intruniri,iar cluburi in afara de cele sportive,nu am auzit sa fie,DAR....inainte de a-mi lua cross,am mers pe bicicleta....destul de mult,atat pe sosea cat si pe offroad,am iesit si la temp negative de imi ingheta apa in bidon si in mijlocul verii cand dup 20 km puteam sa fac un ceai cu ea,de foarte multe ori,mai ales vara,eu si tovarasii de pedale ne intalneam cu grupuri de motorizati venind din sens opus iar cu marea majoritate ne salutam respectuos.Asadar dragi prieteni cred ca MOTOCICLISTUL este doar o ramura,la radacina sunt convins ca aproape toti suntem IUBITORI DE DOUA ROTI...

aici voiam sa ajung si io...nu conteaza ca esti pe busa,pe cross,pe scuter...atata timp cat toti suntem pe 2 roti avem aceeiasi pasiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma intreb daca nu cumva acest topic a aparut ca reactie la postarea unui cetatean pe topicul detinatorilor de Hayabusa, cum ca si-a cumparat o Hayabusa L6 (2016),

tzipla, noua, 0 Km, fara sa ceara sfatul si voie...motociclistilor. Si culmea obrazniciei...a facut aceasta achizitie la 20 de ani dupa ce a renuntat la placerea mersului pe doua roti oferita de o ''comunista'', un....Hoinar... de doar 50cc. Adevarul este ca pentru a fi motociclist in acceptiunea unora, ai nevoie de calitati exceptionale, mult studiu, muuulta munca si nopti nedormite...si eventual dovada ca mergi pe motocicleta si acolo unde pana si regele se duce singur, adica la WC. Corespondentul, echivalentul MOTOCICLISTULUI in lumea ignoranta a ''mirenilor'' o fi medicul neurochirurg...


» Post actualizat in 21 Feb 2016 12:19

Relatia mea cu motocicleta este ca o afacere in care eu ii ofer toata iubirea de care dispun, iar ea imi ofera atata fericire cata nu credeam ca exista, iar ruptura dintre noi ar duce la falimentul vietii mele. Nu-mi ajunge o viata sa-i multumesc pentru ceea ce sunt astazi, o persoana extrem de diferita, care uneori aproape ca nu se recunoaste. Motocicleta ma face sa ma simt de neinvins, imi ofera mult mai multa libertate in gandire, descoperire de sine, exprimare, traire. Cele mai multe lucruri despre viata le-am invatat de la ea, singura care a reusit sa-mi castige toata increderea. Este ingerul care m-a facut sa cred in minuni si care m-a facut cea mai fericita persoana. Cuvintele sunt insuficiente pentru a o descrie.

Cam...patetic dar frumos spus si...din inima, adica sincer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil faptul ca detii o motocicleta.Dar si in randul motociclistilor au aprut cocalarii ,de la pus boxe si dat muzica la maxim pe chopper la a cumpara hayabusa ca deh e la moda.Ma bucurea cand cinevaa restaureaza o motocicleta pe linia de plutire chiar daca e mai veche sau mai noua.Am ajutat multi motociclisti la ananghie si m-au ajutat multi.Important e sa fii om inainte de a fi motociclist fiindca degeaba te consideri motociclist daca nu esti om.Aseara pe la 10 seara eram la intersectie a leul si langa mine era un motociclist ,ne-am salutat si ma gandeam fericit ca nu sunt singurul nebun care sa mearga pe strada pe frigul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil faptul ca detii o motocicleta.Dar si in randul motociclistilor au aprut cocalarii ,de la pus boxe si dat muzica la maxim pe chopper la a cumpara hayabusa ca deh e la moda.Ma bucurea cand cinevaa restaureaza o motocicleta pe linia de plutire chiar daca e mai veche sau mai noua.Am ajutat multi motociclisti la ananghie si m-au ajutat multi.Important e sa fii om inainte de a fi motociclist fiindca degeaba te consideri motociclist daca nu esti om.Aseara pe la 10 seara eram la intersectie a leul si langa mine era un motociclist ,ne-am salutat si ma gandeam fericit ca nu sunt singurul nebun care sa mearga pe strada pe frigul ala.

Esti cocalar pentru ca iti cumperi busa (ca aja e la moda)?? Iar cei care au motociclete vechi sunt tru??

 

post-88161-0-07442200-1456059394_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cocalar m-as face cu un Africa Twin 2016 :D

Cred ca ce vroia sa spuna e ca esti cocalar daca iti iei Busa (sau Harley, sau orice altceva e la moda) doar pt ca e "cool". Sau ca iti iei mobra doar ca sa pui 1500 de Rizoame si sa stai cu ea in parcare. Sau sa te "dai" pana la terasa pe bulivard cu a 2a in limitare si sa "te bata" prima curba luata putin mai tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moama câtă poezie pe topicul asta!!!

 

Eu credeam ca motociclistii e golani satanisti violatori de babe. Ce-i cu voi? Sa nu spuneți ca sunteti metrosexuali si purtati si barbi de-alea penibile! Si pantaloni mulați pe gambe, uitasem. :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu zic sa mai lasati strugurii acrii la o parte. Fiecare isi iubeste fierul din curte dar sa nu exageram cu superioritatea fierului uzat.

La fiecare dupa buget si stil preferat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti cocalar daca iti iei hayabusa sa mergi pe ea si sa te simti bine,esti cocalar daca iei hayabusa ca sa arati ca ai cohones si ce macho esti,plus ca am vazut o gramada de motociclisti cu genul asta de motoare care o ard la victoriei imbracati in costume full piele la 40 de grade ,de zici ca au deschis astia circuit in p-ta victoriei,ca sa ii vada muierile ca dehh daca merg prea tare nu ii observa nimeni .

 

P.S. am si eu costum de piele :))


» Post actualizat in 21 Feb 2016 13:16

i vitezana de 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

nu esti cocalar daca iti iei hayabusa sa mergi pe ea si sa te simti bine,esti cocalar daca iei hayabusa ca sa arati ca ai cohones si ce macho esti,

Pai si tu i-ai stat pe cohones la vre-un hayabus-ist ca sa sti de ce si-a cumparat-o?

» Post actualizat in 21 Feb 2016 13:25

Iar despre copchii care se string in centru , se stie de mult ca numai pina acolo au bani de benzina 😅.Eu am fost curios si am intrebat cativa si asta mi-au spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o tampenie... iti cumperi mobra sport cat mai noua, bagi o gramada de bani in accesorii colorate si lucioase, iti cumperi echipament de top... si n-ai bani de benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mi se pare o tampenie... iti cumperi mobra sport cat mai noua, bagi o gramada de bani in accesorii colorate si lucioase, iti cumperi echipament de top... si n-ai bani de benzina.

Dude , nu stiu de cite ori ai fost tu acolo dar eu am tot oprit , la intoarceri de la o Cheia , pentru ca imi este in drum catre casa.Majoritatea sunt srad-uri si alte contemporane dar plasticaraia suficient de curata da bine in lumina de la felinarele de acolo. Cei care au scule adevarate sunt extrem de putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din intamplare, in trecere doar... dar nu vorbesc doar de cei de la Victoriei, ma refer in general la cei care fac doar asta, sa dea o forja pe bulivard si o adunare intr-o parcare, ca sa-si expuna mobra. nu vorbesc de intalnirile diverselor grupuri/cluburi, ci doar de reisarii de bulivard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din intamplare, in trecere doar... dar nu vorbesc doar de cei de la Victoriei, ma refer in general la cei care fac doar asta, sa dea o forja pe bulivard si o adunare intr-o parcare, ca sa-si expuna mobra. nu vorbesc de intalnirile diverselor grupuri/cluburi, ci doar de reisarii de bulivard.

incet incet ajungem la numitor comun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai numitorul comun cred ca e plimbarea cu motocicleta... fie ea veche sau noua, fie ea de 125 sau 1300... fie ca te plimbi legal sau te dai pe curbe cu genunchiul jos, pe pista sa "bati" timpii sau pe camp si noroaie prin padure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap :) fix ce voiam sa spun...

 

cocalarii care isi cumpara mobra numa ca sa o etaleze in fata la bamboo si nu trec de marginea orasului, etc etc... nu pot fi numiti motociclisti.... poate cel mult detinatori de moto....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa ai hayaabusa sa fi cocalar ,.Acum un an de zile eram pe soseaua giurgiului ,si m-a depasit doi tipi pe un gsxr cred ,oricum model cat mai nou,pilotul era doar in sort si pasagerul in sort cu cascaa pe cap ,dupa ce m-au depasit a dat motorul pe o roata sa imi arate ce pilot este ,de era sa cada pasagerul pe spate ,oricum i-a cazut casca de pe cap de era sa imi vina mie in roataa fata.Acum sa ma opresc sa ii ajut sa recupereze casca?


» Post actualizat in 21 Feb 2016 13:57

scuze pentru scris,nu e tocmai corect gramatical

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...