Sari la conținut

Compatibilitate viziere


oldschool
 Share

Postări Recomandate

Salut sunt detinatorul unui AGv S4 Trendy . Vizierei I s-a deteriorate stratul Acela anti aburire din interior si nu mai se vede nimic prin ea.

Problema este ca viziera , ori nu se gaseste , toata lumaea spunand ca acest model de casca este veche , ori este mai scumpa decat casca.

Stie cineva daca aveasta viziera este compatibila si cu alte modele de casca ?

Multumesc.

Sau eventual , careva a polishat asa ceva?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt detinatorul unui AGv S4 Trendy . Vizierei I s-a deteriorate stratul Acela anti aburire din interior si nu mai se vede nimic prin ea.

Problema este ca viziera , ori nu se gaseste , toata lumaea spunand ca acest model de casca este veche , ori este mai scumpa decat casca.

Stie cineva daca aveasta viziera este compatibila si cu alte modele de casca ?

Multumesc.

Sau eventual , careva a polishat asa ceva?

S-a dus stratul antiaburire si nu se vede pentru ca se abureste, e viziera zgariata sau s-a dus folia de la Pinlock?

 

Vad ca viziera accepta Pinlock, e o folie antiaburire montata pe interior care se poate schimba separat, e cam 100 de lei in functie de unde o cumperi (atat a costat a mea in noiembrie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ti se spune ca o casca este veche...schimb-o, presupun ca are deja 4 ani...de obicei asta e problema cand se achizitioneaza casti la lichidare de stoc, vizierele ajung sa coste mai mult decat castile in sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat-o de noua acum 2 ani , acum nu stiu cat a stat pe raft.

Si da a fost o lichidare de stoc din motivwe financiare ,

Este simplu sa spui sa schimbi , este mai greu de facut, dar oricum multumesc de sfaturi.

Apropos , cati isi schoimba castile cu unele noi o data la 4 ani daca nu au fost cazute .

Stiu ca sunt perisabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toti motociclistii pe care ii cunosc personal schimba castile la maxim 3-4 ani. Eu schimb anual buretii interiori si viziera, iar in ultimii 10 ani am avut 3 casti, pe cea curenta o mai tin probabil vara asta.

 

Daca nu ai pinlock nu ai ce sa ii faci, decat sa ii montezi pinlock. Stratul anti-aburire de pe viziera e frectie la picior de lemn. Mai exista spray anti-aburire, il aplici des si te tine cateva ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...