Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

Vand miere 100% naturala, productie proprie 2015. Mierea este neprocesata (filtrata, incalzita, etc.)

Stupii sunt intr-o zona nepoluata de munte, inconjurati de pomi si padune.

Deocamdata mai am doar miere de salcam, floarea soarelui (cristalizata), si poliflora.

Livrare personala in Bucuresti.

Multumesc,
O zi buna

post-92904-0-72093700-1456410198_thumb.jpg

post-92904-0-30110000-1456410199_thumb.jpg

post-92904-0-99936100-1456410199_thumb.jpg

Edited by Silviu Ionut
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut,

Am o propunere, posibil sa-ti convina, posibil nu, dar eu am mai practicat cu beneficii de ambele parti. De schimburi intre produse naturale nu esti interesat? Practic si eu vin tot cu ceva natural, si aici vorbesc de mere si tuica in prezent, iar la vara zmeura, cirese si piersici. Facem paritatea si batem palma daca esti de acord :hug:

Un numar de contact?

0762-659-690

Multumesc

» Post actualizat in 25 Feb 2016 14:52

Salut,

Am o propunere, posibil sa-ti convina, posibil nu, dar eu am mai practicat cu beneficii de ambele parti. De schimburi intre produse naturale nu esti interesat? Practic si eu vin tot cu ceva natural, si aici vorbesc de mere si tuica in prezent, iar la vara zmeura, cirese si piersici. Facem paritatea si batem palma daca esti de acord :hug:

Salut.

Multumesc pentru propunere. Nu sunt interesat, vreau sa ma ocup doar de partea asta care si asa ocupa destul de mult timp.

Merg pe principiu de a face un singur lucru, dar bine.

Multumesc pentru propunere.

Ce scuză penibilă ai găsit...vrei să faci doar un lucru şi să-l faci bine :puke:

Dar omul nu-ți dădea țuica s-o vinzi, ci s-o bei! Fructele, să le mănînci.

Chiar nu ai atîta sînge-n tine să zici: "nu vreau domle, mie bani îmi trebuiesc"?

Hai, spor la vînzare!

Ce scuză penibilă ai găsit...vrei să faci doar un lucru şi să-l faci bine :puke:

Dar omul nu-ți dădea țuica s-o vinzi, ci s-o bei! Fructele, să le mănînci.

Chiar nu ai atîta sînge-n tine să zici: "nu vreau domle, mie bani îmi trebuiesc"?

Hai, spor la vînzare!

Multumesc :)

Da, nu stiu ce a inteles, exact cum spune "zimbesc" oferta mea este pentru consumul tau, cum si mierea este pentru familia mea. Ok, spor la vanzare!

Numai bine,

Salut,

Nelule cate grade are tuica ta, ca mai pimii eu "tuica" la 45grade si mi-a convenit :D

Da-mi detalii pe PM grade , din ce e si cati banuti. Daca-mi convine in martie fac un ocol pe la tine.

Scuze intre timp ai spus care e treaba, eu nu produc nimic.

Edited by vlad58

tuica o vreau eu daca apicultoru nu se baga :alcy:

Daca el iti doneaza 1 kg de tuica, ai 1 kg de miere si de la mine. Poate ai nevoie sa o indulcesti. (habar n-am care este treaba cu tuica, nu am baut niciodata)

Si sa nu ma laud, dar am la tara niste tuica 100% pruna, de aproximativ 10 ani. Nici nu am fost curios sa vad in ce butoaie este pusa :))

Edited by Silviu Ionut

Nelule cate grade are tuica ta, ca mai pimii eu "tuica" la 45grade si mi-a convenit :D

Da-mi detalii pe PM grade , din ce e si cati banuti. Daca-mi convine in martie fac un ocol pe la tine.

Scuze intre timp ai spus care e treaba, eu nu produc nimic.

Dupa toate masuratorile, calculele efectuate, probele de sarcina si de mediu rezultatul final este 29,56 grade :alcy:Se consuma cu grija si in mediu uscat....

Daca el iti doneaza 1 kg de tuica, ai 1 kg de miere si de la mine. Poate ai nevoie sa o indulcesti. (habar n-am care este treaba cu tuica, nu am baut niciodata)

Si sa nu ma laud, dar am la tara niste tuica 100% pruna, de aproximativ 10 ani. Nici nu am fost curios sa vad in ce butoaie este pusa :))

Tuica aia de 10 ani e deja whisky.

» Post actualizat in 25 Feb 2016 15:16

Dupa toate masuratorile, calculele efectuate, probele de sarcina si de mediu rezultatul final este 29,56 grade :alcy:Se consuma cu grija si in mediu uscat....

Scuze initiatorului de off

Eu am doua tipuri de pahare de "tuica" unul de 20g si unul de 50g, pe a ta o bag la 50 :D

N-ai de unde sa stii...poate ma inteleg cu colegul @dedant68

El imi doneaza un kil de tuica , eu iau de la tine un kil de miere dupa care la randul meu il donez lui. Toata lumea multumita :)

Sa afirmi ca n-ai baut niciodata tuica e gresit. Nu se face asa ceva printre motociclisti.

Lasand gluma la o parte.

Materialul oferit de tine este cam scump.

Eu ma aprovizionez de la o colega de serviciu cu 20 ron/kil indiferent de felul ei. Personal prefer cea de salcam. E grozava, am vazut pe viu de unde provine.

Azi eram prin Kaufland. Acolo am vazut la 11 ron si ceva pe kilogram. Poliflora. Provenita UE si non-UE conform etichetei. Clar nu e ce trebuie. Dar stim cu totii ca aproape nimic nu mai este natural in zilele noastre.

Spor la vanzare! Sigur vei vinde bine . Mierea se cauta, cea de calitate desigur.

Dar unde sunt reducerile pt motociclisti? :)

» Post actualizat in 25 Feb 2016 19:41

post-86919-0-17929500-1456429220_thumb.jpg

Fac eu reducere pt. motoristi, sper sa nu se supere Silviu initiatorul topicului eu vind poliflora la 20 ron/kg. daca vreti si alte produse propolis brut, sau ceara, salcimul l-am dat.

Edited by DIU 46

N-ai de unde sa stii...poate ma inteleg cu colegul @dedant68

El imi doneaza un kil de tuica , eu iau de la tine un kil de miere dupa care la randul meu il donez lui. Toata lumea multumita :)

Sa afirmi ca n-ai baut niciodata tuica e gresit. Nu se face asa ceva printre motociclisti.

Lasand gluma la o parte.

Materialul oferit de tine este cam scump.

Eu ma aprovizionez de la o colega de serviciu cu 20 ron/kil indiferent de felul ei. Personal prefer cea de salcam. E grozava, am vazut pe viu de unde provine.

Azi eram prin Kaufland. Acolo am vazut la 11 ron si ceva pe kilogram. Poliflora. Provenita UE si non-UE conform etichetei. Clar nu e ce trebuie. Dar stim cu totii ca aproape nimic nu mai este natural in zilele noastre.

Spor la vanzare! Sigur vei vinde bine . Mierea se cauta, cea de calitate desigur.

Dar unde sunt reducerile pt motociclisti? :)

Lasand gluma la o parte...te felicit ca nu cumperi miere din supermarket-uri.

Din surse sigure si cunoscute, mierea din rafturile tuturor supermarket-urilor, nu contine miere. Pana nici borcanele care sunt pe rafturile BIO, au un procentaz de sub 50% continut de miere naturala.

Problema mare este ca foarte multa lume cumpara acest tip de ,,miere"....

Eu nu promovez mierea mea, eu vreau sa promovez mierea naturala si pe toti cei care practica apicultura.

Personal eu o prefer pe cea de floarea soarelui si cea de rapita, au o aroma superba.

Uite, pentru toti motociclisti, reducere 5 ron/kg la orice tip de miere :)

Multumesc

O zi placuta tuturor.

nu vinzi si din butoaiele alea de 10 ani ?

@ DIU 46 - fiecare isi da produsul cu cat vrea ...... mai ales la cele din productie proprie

@dedant68 - repede pm cu pretu pe kilu de tuica :)

nu vinzi si din butoaiele alea de 10 ani ?

@ DIU 46 - fiecare isi da produsul cu cat vrea ...... mai ales la cele din productie proprie

@dedant68 - repede pm cu pretu pe kilu de tuica :)

Vad ca esti putin, frustrat domnule moderator si nu prea inteleg motivul,nu poti sa te apuci de apicultura pt. ca inteapa gizele sau care e problema, felicitari lui Silviu pt. ca a redus pretul mai mult de jumate.

Imi cer scuze.

Salcam 35 ron/ kg, iar restul 25 ron/kg.

Uite, pentru toti motociclisti, reducere 5 ron/kg la orice tip de miere :)

Multumesc

O zi placuta tuturor.

Deci 30 de lei un kil de salcam?

Vreau si eu un kilogram, de pofta. De unde-l ridic?

Daca imi place, ma abonez si la specialitati, cand faci si vinzi.

Deci 30 de lei un kil de salcam?

Vreau si eu un kilogram, de pofta. De unde-l ridic?

Daca imi place, ma abonez si la specialitati, cand faci si vinzi.

Da, 30 ron/ kg miere de salcam.

Ma poti suna la 0762 659 690, si stabilim o zona si ne intalnim.

Multumesc

Vad ca esti putin, frustrat domnule moderator si nu prea inteleg motivul,nu poti sa te apuci de apicultura pt. ca inteapa gizele sau care e problema, felicitari lui Silviu pt. ca a redus pretul mai mult de jumate.

Nu ma pricep la apicultura, doar la halit mierea. Daca vezi reducerea omului e de 5 lei pentru motoristi, nu de 50% :) foarte buna si aia. Sincer pt mine pretul mierii imi spune ceva doar dupa ce gust. In cazul asta nu mi se pare sarit din norme. Cum am spus - fiecare isi vinde produsul propriu cum vrea si cum se intelege cu clientul.

In cazul de fata pe langa un interes relativ pentru miere - am un interes major pentru tuica. Daca nu ii foloseste omului - poate o pune in vanzare, sa faca loc acolo unde e butoiu.

Nu ma pricep la apicultura, doar la halit mierea. Daca vezi reducerea omului e de 5 lei pentru motoristi, nu de 50% :) foarte buna si aia. Sincer pt mine pretul mierii imi spune ceva doar dupa ce gust. In cazul asta nu mi se pare sarit din norme. Cum am spus - fiecare isi vinde produsul propriu cum vrea si cum se intelege cu clientul.

In cazul de fata pe langa un interes relativ pentru miere - am un interes major pentru tuica. Daca nu ii foloseste omului - poate o pune in vanzare, sa faca loc acolo unde e butoiu.

Daca esti mancator de miere, eu iti ofer un borcanel cu cea mai mare placere. Free. Te rog sa imi trimiti un mesej.

Eu nu fac concurenta... Eu cu atat o vand. Punct.

Genul de românisme, vino la mine ca o dau cu mai putin decat vecinul, eu nu fac asa ceva.

Respect pentru toti cei care mananca produse apicole naturale.

Azi am dat primul borcan unii coleg motociclist...mor de curiozitate sa ii aud parerea...