Sari la conținut

^MANETA SOC SUZUKI BANDIT


CDP
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am "reusit" sa rup maneta de la socul motocicletei mele - un Suzuki Bandit 650s an 2005 (atasat poze). Aveti idee cum s-ar putea rezolva sau de unde as putea sa cumpar o noua maneta ?

 

Multumesc de ajutor.

post-65419-0-52839800-1456484236_thumb.jpg

post-65419-0-93109800-1456484243_thumb.jpg

post-65419-0-20587000-1456484251_thumb.jpg

post-65419-0-30806900-1456484257_thumb.jpg

post-65419-0-70613800-1456484265_thumb.jpg

post-65419-0-63842500-1456484273_thumb.jpg

post-65419-0-79619100-1456484278_thumb.jpg

Editat de CDP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti mai utili ca o durere de masea cu comentarii din astea la misto....

 

@CDP :

bre, in loc sa te plangi pe aici, ia niste poxipol,curata bine,si o lipesti la loc.

dai cu spray negru,si nici naiba nu isi da seama.

Si daca vrei sa fii sigur ca rezista, ia o sarma mica si implesteste-o prin doua gauri mici inainte de a da cu poxipol pe ambele parti.

Mare branza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plastice de 2 lei....nu inteleg de ce s-au zgarcit sa faca intr-o margine a discului rotativ acel maner.....si da,ia un adeziv de calitate preferabil gel,curata bine suprafetele,si lipeste-le.vb aia,mare branza.

iti mai dau o idee,ptr intarire....uite-te la poza nr 5 in care tu o tii in mana pe pozitia ei....observa ca ambele suprafete de contact au o suprafata mare pe latime neutilizata. cauta inca o bucata de plastic de 1-2mm grozime,ia-o la pila,si lipeste-o in paralel pe ambele suprafete.va fi mai rezistenta ca originala.spor

post-89731-0-11911900-1456488371_thumb.jpg

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are vreo 10 ani motorul dar tot plastice de 2 lei sunt ... Oricum, la cat de greu se misca socul este imposibil sa tina lipita, cu orice natie de adeziv as da. Aveti idee totusi de un magazin sau ceva dezmembrari unde as putea gasi unul de inlocuit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai lipit vreodata cu poxipol? mai degraba se rupe restul plasticului in alta parte, decat lipitura...mai ales daca il si ranforsezi cum ti-am zis eu sau/si madmax .

 

daca nu, atunci poti sa dai comanda pentru un gigi sa iti faca din metal, dar mi-e ca problema ta e DE CE tragi asa greu de soc....poate ar fi timpul sa investighezi...zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai lipit vreodata cu poxipol?

Asta vreau sa te intreb si eu pe tine, ai lipit vreodata plastic cu poxipol?

Poxipolul e foarte bun in unele situatii, dar la plastic nu faci mare lucru, mai ales la genul asta de plastic.

Avand in vedere felul in care s-a rupt piesa nici cu sudura nu o sa aiba viata lunga, desi cu rabdare si ceva munca s-ar putea improviza ceva cu conditia sa identifici cat mai precis tipul de plastic si sa gasesti material de umplutura adegvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am "reusit" sa rup maneta de la socul motocicletei mele - un Suzuki Bandit 650s an 2005 (atasat poze). Aveti idee cum s-ar putea rezolva sau de unde as putea sa cumpar o noua maneta ?

 

Multumesc de ajutor.

schimba cu o motocicleta de fabricatie mult mai veche care nu o sa aibe problema asta

 

:troll:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimba cu o motocicleta de fabricatie mult mai veche care nu o sa aibe problema asta

 

:troll:

 

Greseaza cablul si comanda de la shoc ca o sa se rupa iar,chiar noua daca pui.

Trateaza cauza nu efectele!

 

salut daca nu gasesti maneta te duci frumos la un magazin de constructii si cumperi un lipici de la " bison" pt lipit plastice fier agremente de forta ridicata tine 120 kg cm patrat 25 lei costa si rezolvi problema :)

tot ce trebuie zis,insumat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...