Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

n'as da banii pe zx10

imi place mult ca design ..dar e un motor prea greu de condus cum trebuie

in hungaroring sunt f putine zile de pista ptr motoare ..deci tre organizat din timp

tine'ma la curent daca vrei

euroring e aproape si ieftin ..clar nu se compara..dar va distrati

panonia ramane o buna alternativa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva din budapesta are "intrare" acolo si poate aranja in septembrie cateva ore impreuna cu niste cursuri ale academiei moto. sunt curios.

de euroring am auzit, dar cica se calca in picioare din cauza aglomeratiei, tu ai fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

euroring nu e deloc aglomerat , se poate merge fara probleme

am fost, e totul ok si ieftin

asfaltul desi e abraziv ..e fin ..nu foarte poros

destul de fizica pista aia ..

nu am vazut mai mult de 10 moto pe euroring iar de dimineata eram in 3 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul tot mai tare sa merg pe circuite,nu de alta dar pe strazi mersul sport parca nu isi mai are rostul fiindca sunt sanse maxime sa o mierlesti.(sunt sigur ca ati observat si voi) Insa pasul o sa il fac anul viitor fiindca as vrea sa si schimb una,alta la moto.Vreau sa ii pun amortizor de ghidon si sa ii schimb conductele de frana fata/spate,as pune si discuri racing dar sunt foarte putin uzate astea pe care le am momentan,deci nu se merita.Voi ce ati mai schimbat la moto cand v-ati hotarat sa mergeti pe circuit?(mac la tine stiu ca ai facut muuulte schimbari,deci as dori si alte opinii :scratch: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde

ptr a te distra e nevoie de putin

suficiente niste frane bune (placute si furtune, eventual o radiala brembo) si cauciucuri ptr pista

 

daca vrei sa faci doar pista ..atunci poti renunta la accesoriile precum far ..stop ..etc ..le vinzi si refaci suspensiile

 

daca vrei sa faci pista si sa pastrezi motorul ala, atunci il croiesti in jurul tau cum crezi ca ti se potriveste mai bine :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrr

Caut disperat parbriz pentru cbr 900 RR din 99 si carena fata (dar o vreau albastra asa cum este motorul)

Stie cineva vreun site unde pot sa gasesc si eu parbriz ca ala care l-am avut innainte??

as mai avea nevoie de supotr far si ceasuri ,suport carena fata(sau oglinzi) tripla spate si cam atat

 

Stie cineva care este marca parbrizului din poza de mai jos???? MRA,PUIG,VERKL

Sau daca nu ajutati-ma sa gasesc si eu unul la fel pe orice pagina din lumea asta plssss

post-23985-1219684797_thumb.jpg

Editat de S_I_G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva din budapesta are "intrare" acolo si poate aranja in septembrie cateva ore impreuna cu niste cursuri ale academiei moto. sunt curios.

de euroring am auzit, dar cica se calca in picioare din cauza aglomeratiei, tu ai fost?

 

 

 

 

Am fost sambata si duminica.... mai mult de 5-6 motoare nu au fost... Merita mers chiar daca nu este un circuit de viteza.. Foarte multe viraje care te solicita din punct de vedere fizic, inveti multe in abordarea virajelor...

Am prins data trecuta, sambata mai aglomerata (~15-16 motoare), dar odata intrate pe pista nu e aglomerat deloc.... totusi circuitul are ~2.5km si timpi scosi sunt apropiati, deci se pastreaza oarecum distantele dt moto... iar cei mai lenti iti fac loc sa treci..

Ca si concluzie Euroring este un circuit mai accesibil (aproape in orice zi se poate merge), distractiv, ieftin si excelent pentru un exercitiu fizic :angry:

:unsure:

 

 

primele 3 poze sunt de la prima iesire pe Euroring..

post-16996-1219836150_thumb.jpg

post-16996-1219836178_thumb.jpg

post-16996-1219836190_thumb.jpg

post-16996-1219836227_thumb.jpg

Editat de Emi(Hornet600)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simbata, 30august, intrunire pe Selena. Venim destui din Buc si Tirgoviste. O sa iasa distractie mare. Aduceti fete.

:angry: ce sa faci cu ele, bre?!?!? ca tu nu iesi de pe pista nici sa faci pipi, maniacule!!! :kiss: cand ai tu timp de fete?!?!?

Distractie placuta, baieti!!!

vine si mandea in curand ...e gata "Lama" in vreo 10 zile :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: ce sa faci cu ele, bre?!?!? ca tu nu iesi de pe pista nici sa faci pipi, maniacule!!! :kiss: cand ai tu timp de fete?!?!?

Distractie placuta, baieti!!!

vine si mandea in curand ...e gata "Lama" in vreo 10 zile :unsure:

Cata...mai ai carenele alea sparte?:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt la service. Le vor lua cei de la asiurari. ai nevoie de ele? sa incerc sa le recuperez? nush daca merge....

 

Lucrez la un dealer auto (parte de piese-service). IN PRINCIPIU, piesele din urma daunelor raman PENTRU O VREME la service. Asta pentru ca s-ar putea ca cei de la asigurari sa vina sa le ceara (personal, inca nu stiu ce fac ei cu ele, nu vad vreun agent constatator lipind carene). Dupa acea perioada de timp, daca nu le solicita asiguratorul, poti merge la service sa le ceri tu (asta daca vreun mecanic/tinichigiu de acolo nu le-a luat si le-a facut pentru el iar tine sa-ti spuna ca inca le mai tin pentru asigurator). Daca te ai bine cu baietii de la service, n-ar trebui sa fie nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...