Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

si tu brutus?

 

Normal...imi pace Honda,da' asta nu inseamna ca sunt fanatic :agree: Anul trecut am avut inchiriat cateva zile un zx 6 2007,culoarea aia iti da fiori pe sira spinarii si te face sa uiti atat de anumite zgomote,de consumu' nu tocmai prietenesc cat si de cutia imprecisa :kiss: Totusi...imi place. Cu zx 10 am dat doar cateva ture...aceiasi problema cu cutia :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Normal...imi pace Honda,da' asta nu inseamna ca sunt fanatic :kiss: Anul trecut am avut inchiriat cateva zile un zx 6 2007,culoarea aia iti da fiori pe sira spinarii si te face sa uiti atat de anumite zgomote,de consumu' nu tocmai prietenesc cat si de cutia imprecisa :) Totusi...imi place. Cu zx 10 am dat doar cateva ture...aceiasi problema cu cutia :agree:

Gixxx-ule, trage ma ambreiajul ala ca-lumea :) Glumesc :goodposting:

 

Gata bestia...

A primit un alt motor si in prima zi in care e uscat merg sa o ridic.Am scapat si de complicatia cu schimbul.

Alfa motors nu e chiar asa cum se aude...poate am avut eu noroc.

Bravo Alexutzule! Sa ai mai multa bafta cu asta !

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixxx-ule, trage ma ambreiajul ala ca-lumea :) Glumesc :goodposting:

 

 

Bravo Alexutzule! Sa ai mai multa bafta cu asta !

 

:kiss: Nu intra usor in neutru...si nici a doua nu era totdeauna un lucru usor de atins,da' problema principala era "punctul mort" :) Scimbam a1a... a 2a si viceversa de cateva ori pana reuseam sa o ba in neutru :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea isi lauda marfa, e firesc, dar ce vad pe rubrica asta, e de un fanatism care nu isi are rost fata de o realizare tehnica, destul de comuna, daca ne gandim la faptul ca e un bun de larg consum, nu o opera de arta. E ceva timp de cand citesc aberatiile de aici si desi de multe ori ma apuca rasul, nu pot sa nu ma minunez de fiecare data.

 

Get a life man !!!

 

Pur si simplu nu inteleg de ce in ultimele luni apar toti mai multi care isi bag nasul in topicurile cu care n-au nici o treaba, doar de dragul de a jigni oameni de acolo .

 

Nici noi nu ne ducem in topicul Kawasahakimaki, sau Yamahaiama sa radem de ei. E dreptul lor sa fie fanatici !!!!

 

Asa ca dragutule, mai bine citeste Harry Potter, ca acolo sigur nu vezi aberatii.

 

No hard feelings

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca nici eu nu ma bag de ex in topicul posesorilor de hayabusa, chiar daca citesc ce scriu baietii acolo si mi se par foarte impatimiti si e normal sa fie asa. cineva chiar are norocul sa mearga pe motorul care i se pare lui cel mai bun, altii se multumesc doar sa stea pe margine si sa admire. asa ca haideti sa ne respectam chiar daca nu ne vedem fetzele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Get a life man !!!

 

Pur si simplu nu inteleg de ce in ultimele luni apar toti mai multi care isi bag nasul in topicurile cu care n-au nici o treaba, doar de dragul de a jigni oameni de acolo .

 

Nici noi nu ne ducem in topicul Kawasahakimaki, sau Yamahaiama sa radem de ei. E dreptul lor sa fie fanatici !!!!

 

Asa ca dragutule, mai bine citeste Harry Potter, ca acolo sigur nu vezi aberatii.

 

No hard feelings

 

John e un baiat super ok..nu cred ca e cazu' unei astfel de reactii,cu totii avem si zile in care mai spunem una-alta,hai sa n-o dam in rautati :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e efectul vremii, incepe sa apara plictiseala, ce sa fac daca pe forumul meu nu scrie nimeni? Ca idee, primul speed condus de mine a fost sc33, undeva prin 99 si parca era ultimul model aflat in vanzare, avea undeva pana in 10000 de km si la vremea aia normal ca am zis ca e racheta. O perioada am zis si eu ca Honda e Honda, pana am avut ocazia sa conduc cam tot ce se afla pe piata si nu mi se par niste diferente atat de notabile intre marci, daca se folosesc altfel decat au fost gandite, adica pt pista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e efectul vremii, incepe sa apara plictiseala, ce sa fac daca pe forumul meu nu scrie nimeni? Ca idee, primul speed condus de mine a fost sc33, undeva prin 99 si parca era ultimul model aflat in vanzare, avea undeva pana in 10000 de km si la vremea aia normal ca am zis ca e racheta. O perioada am zis si eu ca Honda e Honda, pana am avut ocazia sa conduc cam tot ce se afla pe piata si nu mi se par niste diferente atat de notabile intre marci, daca se folosesc altfel decat au fost gandite, adica pt pista

Cati dintre noi avem motoarele exclusiv pentru pista?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca laudati la motoreta aia una din putinele componente realizate de alt producator, ce-i drept dupa specificatiile Honda probabil. Si sunt convins ca oricine si-ar da motorul la schimb cu un rc8, daca cel actual are mai mult de 2 ani vechime. Si ca sa pun sare pe rana, ar face asta si cu un zx10 2008, daca e sanatos la cap, asa ca mai lasati-o moale cu Hondele voastre imbatabile si incredibile.

 

Te rog sa ma ierti ca aberez la tine pe topic......... :agree:

 

Daca pentru tine la o motocicleta conteaza doar anul de fabricatie, ce pot sa zic? Hai noroc si bafta! Dar sa stii ca mai gasesti bijuterii si prin podul cu vechituri.

Nu sunt fanatic. Sunt cateva motorete (putine) cu care as schimba la un moment dat 954, dar RC8 nu este una dintre ele..... :kiss: As enumera Blade 2008, Gixxer 1000, Busa (poate ma fac Soim cand ma satur de circuit).

daca vrei sa vezi fanatism, uita-te pe topicurile de Kawa, baietii de acolo sunt chiar impatimiti, dar merita tot respectul pentru asta. :) nu dezgustul posesorilor de alte marci.

 

Sigur nu ai avut o zi mai proasta cand ai scris mai sus ?!?!? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa ma ierti ca aberez la tine pe topic......... :agree:

 

Daca pentru tine la o motocicleta conteaza doar anul de fabricatie, ce pot sa zic? Hai noroc si bafta! Dar sa stii ca mai gasesti bijuterii si prin podul cu vechituri.

Nu sunt fanatic. Sunt cateva motorete (putine) cu care as schimba la un moment dat 954, dar RC8 nu este una dintre ele..... :kiss: As enumera Blade 2008, Gixxer 1000, Busa (poate ma fac Soim cand ma satur de circuit).

daca vrei sa vezi fanatism, uita-te pe topicurile de Kawa, baietii de acolo sunt chiar impatimiti, dar merita tot respectul pentru asta. :) nu dezgustul posesorilor de alte marci.

 

Sigur nu ai avut o zi mai proasta cand ai scris mai sus ?!?!? :goodposting:

E o regula destul de simpla, care are si exceptii, ca orice este nou este si mai bun, in spiritul asta vorbeam si tot referitor la asta, daca ma hotarasc sa trec pe 1000 si Fireblede-ul nou ar fi mai ieftin decat restul cu vreo 1000 euro, l-as lua fara sa stau pe ganduri. Asta e pretul sa renunt la marca preferata si e valabil numai pt Fireblade, care chiar e reusit din ce spun cunoscutii care l-au testat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o regula destul de simpla, care are si exceptii, ca orice este nou este si mai bun, in spiritul asta vorbeam si tot referitor la asta, daca ma hotarasc sa trec pe 1000 si Fireblede-ul nou ar fi mai ieftin decat restul cu vreo 1000 euro, l-as lua fara sa stau pe ganduri. Asta e pretul sa renunt la marca preferata si e valabil numai pt Fireblade, care chiar e reusit din ce spun cunoscutii care l-au testat

Totodata,cu banii pe care i-am dat noi pe un 954 puteam lejer sa ne luam un 600 sau chiar un miar 2005-2006. Totusi, am preferat un 900 din 2003. :goodposting: Nu toti gandim ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca laudati la motoreta aia una din putinele componente realizate de alt producator, ce-i drept dupa specificatiile Honda probabil. Si sunt convins ca oricine si-ar da motorul la schimb cu un rc8, daca cel actual are mai mult de 2 ani vechime. Si ca sa pun sare pe rana, ar face asta si cu un zx10 2008, daca e sanatos la cap, asa ca mai lasati-o moale cu Hondele voastre imbatabile si incredibile.
Toata lumea isi lauda marfa, e firesc, dar ce vad pe rubrica asta, e de un fanatism care nu isi are rost fata de o realizare tehnica, destul de comuna, daca ne gandim la faptul ca e un bun de larg consum, nu o opera de arta. E ceva timp de cand citesc aberatiile de aici si desi de multe ori ma apuca rasul, nu pot sa nu ma minunez de fiecare data.

 

Vrei sa fii idolu` nostru? :) :) Putem lua cu totii exemplul tau (normal, copyrighted)? Te rugam, te rugam! :agree:

Auzi, cand 'om veni noi pe topicu` tau cu biciclete sa vedem ce suport pentru apa ti-ai mai pus pe ea, atunci te asteptam din nou aici. :kiss:

Cum spunea cineva mai sus, intram si noi pe celelalte topicuri si ne minunam de ce vedem (respect pentru CaptainBusa, pt cum ii ajuta pe baieti), dar ne vedem de lungu' nasului. :goodposting:

 

Pentru alte replici de genu' asta, astept PM-uri, nu mai "polua" subtopicul nostru.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa fii idolu` nostru? Putem lua cu totii exemplul tau (normal, copyrighted)? Te rugam, te rugam!

Auzi, cand 'om veni noi pe topicu` tau cu biciclete sa vedem ce suport pentru apa ti-ai mai pus pe ea, atunci te asteptam din nou aici. :)

Cum spunea cineva mai sus, intram si noi pe celelalte topicuri si ne minunam de ce vedem (respect pentru CaptainBusa, pt cum ii ajuta pe baieti), dar ne vedem de lungu' nasului. :goodposting:

 

Pentru alte replici de genu' asta, astept PM-uri, nu mai "polua" subtopicul nostru.

Multumesc.

:agree:

 

Meanwhile, trebuie sa facem coalitia impotriva lui Gixx si Dopemanu' :kiss:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e efectul vremii, incepe sa apara plictiseala, ce sa fac daca pe forumul meu nu scrie nimeni? Ca idee, primul speed condus de mine a fost sc33, undeva prin 99 si parca era ultimul model aflat in vanzare, avea undeva pana in 10000 de km si la vremea aia normal ca am zis ca e racheta. O perioada am zis si eu ca Honda e Honda, pana am avut ocazia sa conduc cam tot ce se afla pe piata si nu mi se par niste diferente atat de notabile intre marci, daca se folosesc altfel decat au fost gandite, adica pt pista

 

 

John, nu este nici o suparare, chiar n-am vrut sa te jignesc. Daca la tine este din cauza vremii, la mine cauza este ca in ultima luna am fost ijurat si jignit de forumul asta, din cauza nationalitatii, a capului ras, din cauza ca rezervorul firebladeului este galbena ect ect :agree:

 

Poate ca ar trebui sa vad un psiholog. :)

 

PEACE

 

borosz e un pic asa mai agresiv din fire dar eu cred ca e mai mult plictisit...... se zvoneste ca nu prea se da cu motorul si sta mai mult pe la sala...... :kiss:

 

Si tu Brutus ? (sa stii ca tocmai am venit de la sala)

 

Cred ca o sa fac o tura pe la miercurea ciuc, sa te chaftesc pe fundulet, ca tare obraznic esti in ultima vreme !!! muuuhahahaha

 

 

Bai tradatorilor! Vedeti ca va excludem din "comunitate" :goodposting:

 

 

Dar prima data le dam o lectie, sa nu ne uite !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa fii idolu` nostru? Putem lua cu totii exemplul tau (normal, copyrighted)? Te rugam, te rugam! :goodposting:

Auzi, cand 'om veni noi pe topicu` tau cu biciclete sa vedem ce suport pentru apa ti-ai mai pus pe ea, atunci te asteptam din nou aici.

Cum spunea cineva mai sus, intram si noi pe celelalte topicuri si ne minunam de ce vedem (respect pentru CaptainBusa, pt cum ii ajuta pe baieti), dar ne vedem de lungu' nasului.

 

Pentru alte replici de genu' asta, astept PM-uri, nu mai "polua" subtopicul nostru.

Multumesc.

 

Man esti prea agresiv si chiar nu-si are rostu'...zau. De la o parere aruncata s-a ajuns la jigniri si alte alea. Dupa cum am mai spus,omu e super ok si nu merita ca in urma unui post sau a unei pareri sa fie luat la 13 pazea. Chestii de genu "yousuck", "puke' etc sunt de-a dreptu' aiurea si nemeritate :kiss: Masoara-ti cuvintele inainte de a arunca cu ele in oameni pe care nu-i cunosti :) :agree:

 

John, nu este nici o suparare, chiar n-am vrut sa te jignesc. Daca la tine este din cauza vremii, la mine cauza este ca in ultima luna am fost ijurat si jignit de forumul asta, din cauza nationalitatii, a capului ras, din cauza ca rezervorul firebladeului este galbena ect ect

 

Poate ca ar trebui sa vad un psiholog.

 

PEACE

 

 

 

Si tu Brutus ? (sa stii ca tocmai am venit de la sala)

 

Cred ca o sa fac o tura pe la miercurea ciuc, sa te chaftesc pe fundulet, ca tare obraznic esti in ultima vreme !!! muuuhahahaha

 

 

 

 

 

Dar prima data le dam o lectie, sa nu ne uite !!!

 

 

Pfuaii...ce lectii? Nu mi-au placut temele niciodata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man esti prea agresiv si chiar nu-si are rostu'...zau. De la o parere aruncata s-a ajuns la jigniri si alte alea. Dupa cum am mai spus,omu e super ok si nu merita ca in urma unui post sau a unei pareri sa fie luat la 13 pazea. Chestii de genu "yousuck", "puke' etc sunt de-a dreptu' aiurea si nemeritate :kiss: Masoara-ti cuvintele inainte de a arunca cu ele in oameni pe care nu-i cunosti :) :goodposting:

 

 

 

 

Pfuaii...ce lectii? Nu mi-au placut temele niciodata :)

Gixxule, daca stam bine si ne gandim, nimeni nu l-a pus sa intre aici si sa faca balci degeaba...asa ca oricat de "misto" ar fi omul...si-o merita.... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...