Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

ce bine e de voi bucurestenii.... aveti acolo toate evenimentele :)

 

acus avem 400 de pagini si nici nu ne-am intalnit anu asta! multi ar sa spuna ca e frig si nu ies din casa.....

 

unde sunt bikerii adevarati? :D

N-au venit ei vara la Brasov si tu vrei sa-i scoti din casa pe vremea asta ? :)

Bikerii adevarati se dau pana ninge :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bikerii adevarati se dau CAND ninge..... :)

 

 

ba nu, se dau cand ploua un pic noaptea, iar la prima ora dimineata vine geru' de -12grade....atunci cand nu mai merg nici tramvaiele, de ti-e greu si ca pieton sa faci 100 de m...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bikerii adevarati se dau CAND ninge..... :)

Tu fa-ti motoreta, ca altfel atunci o sa mai apuci sa te dai :) Vezi ca ti-am pus poze cu vreo 2 pagini in urma cu jenti negre si rimstripes rosii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acus avem 400 de pagini si nici nu ne-am intalnit anu asta! multi ar sa spuna ca e frig si nu ies din casa.....

unde sunt bikerii adevarati? :duel:

 

Noi ne-am adunat putin ieri, am mers la nunta unuia dintre noi.

Venind inapoi, mi-am dat seama cat de importante sunt gumele. Ma uitam cu jind cum merge un F4 pe curbe, incalcata cu Pilot Power 2 CT. :)

Tragand sa-l ajung (cu "slick-urile" mele :D ) si fixand motociclistul (eram fascinat de felul cum o apleaca ;D ), era sa iau drept o curba. Am dat o treapta in jos, spatele a inceput sa sara. Toata grautatea s-a dus pe fata si parca nu reuseam sa eliberez forta care ma impingea, pentru a putea culca motorul pe curba. Instinctul a fost de a pune piciorul jos. :) Norocul meu a fost ca am avut spatiu. Am tinut frana pana langa acostament. Aproape ma oprisem, moment in care am reusit sa virez.

Foarte ciudat sentiment. Mi-am dat seama ca "mai e mult pana departe". Nu stiu cate credeam ca stiu. Era s-o dau de pamant, acum, spre sfarsitul sezonului.

In primavara, un set de gume noi, asa nu se mai poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am mers cam vreo 180km cu pilot power (de la mac :) ) bune cauciucuri, si la 13C se incalzesc ok si pot merge normal. aproape ca iarna e ca vara....

Da-i inainte cu incredere, man. Eu am mers cu Pilot Power -clasice, nu 2ct- si iarna in februarie. Am bagat autostrada soarelui la minus grade si tot stateau bine pe sosea. Nu ca vara, dar poti avea incredere. Pe Cheia in martie la 5-6 grade o inclinam ca deobicei fara stres. D'aia sunt la al treilea set de PP-uri. Nota 10. Mac nu prea le agreaza, dar pe drum public sunt grozave, zic eu... Spor la ucis omuletii de pe lateralele pneului!!! :)

 

@ stau-de-6: ce pneuri ai acum?

 

Bafta, bine ca ai scapat!

Editat de Kata San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt gume de touring? mai ai pana atingi firele :D

Sunt niste Batlax-uri sport-touring, dementiale pot spune ! Am mers pe multe gume, dar ca astea mai rar !

Eu nu merg pana ating firele :(

 

Si btw., pozele sunt facute dupa un drum Tm-Buc cu pasager de 80 de kile :duel: :)

 

 

femeile si hondele merg mana in mana :-L

Normal ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce subtzirel ma simt pfiu..

S-a bagat si sacul de cartofi in seama...pardon..pitziponcu' :)

Esti ofticat ca n-ai topic cu XX si de-aia postezi la noi acilea ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo pantero, e bine pentru o fata..... desi, va spun sincer ca am fost depasit de-o fata, si nu oriunde. (nu spun despre cine e vb, dar cineva de pe forum stie..... :D ). Faza e ca eu trebuie sa merg pe toata suprafata cauciucului, pentru ca la noi in familie suntem multi copii si mama se uita dupa fiecare iesire cum arata guma spate...... ceva de genul "ia sa vedem gicutule cum n-ai ros sageata pe cauciucul spate....." ce sa-i faci, asta e, suntem saraci si nu ne permitem sa folosim cauciucul doar pe mijloc..... :)

stati sa-i vedeti cauciucul lui borosz..... si acum e in garaj cu smirghelu ca nu peste mult timp trebuie sa mearga la sala si trebuie sa arate bine........ :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
S-a bagat si sacul de cartofi in seama...pardon..pitziponcu' :)

 

reformuleaza te rog...

 

Esti ofticat ca n-ai topic cu XX si de-aia postezi la noi acilea ? :)

 

am si topic cu xx si forum cu xx si site cu xx si manuale de xx si prieteni cu xx si xx si stickere cu xx si geaca cu xx si tatuaj cu xx si piercing cu xx s.a.m.d.

 

inoportunez cumva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reformuleaza te rog...

 

 

 

am si topic cu xx si forum cu xx si site cu xx si manuale de xx si prieteni cu xx si xx si stickere cu xx si geaca cu xx si tatuaj cu xx si piercing cu xx s.a.m.d.

 

inoportunez cumva???

Unde dreq ai tu geaca, tatuaj si piercing cu xx? :)

 

Nu inoportunezi, dar esti la 1 m de mine...de ce simti nevoia sa comunicam pe forum ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Unde dreq ai tu geaca, tatuaj si piercing cu xx? :D

aveam da mi le-au furat tiganii...

 

Nu inoportunezi, dar esti la 1 m de mine...de ce simti nevoia sa comunicam pe forum ? :)

comunicam cu comunitatea nu cu tine... :duel:

 

 

cu tine comunic acilea in casa... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveam da mi le-au furat tiganii...

 

 

comunicam cu comunitatea nu cu tine... :)

 

 

cu tine comunic acilea in casa... :)

Bine atunci, hai sa comunicam noi intre noi live :duel: si sa nu mai poluam topicul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
get o room............

 

 

hai ca se poate.... :) vorba cec-ului

 

ar merge 4 sau ceva la curte da nu ie bani care este ca ne-am dotat intens anu asta si gaura la bujet... :)

 

acum revenind la gume sunt misto foc bt-urile alea si stau bine rau si pe udatura, ceva deosebit dealtfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca se poate.... :) vorba cec-ului

 

ar merge 4 sau ceva la curte da nu ie bani care este ca ne-am dotat intens anu asta si gaura la bujet... :D

 

acum revenind la gume sunt misto foc bt-urile alea si stau bine rau si pe udatura, ceva deosebit dealtfel...

Cand oi avea tu Fireblade sa-ti dai cu parerea acilea....ca Fulgile nu le acceptam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...