Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Darcocbr:

M-am gândit să îl vând dar cred ca ii mai dau 2-3 șanse.

Încă nici nu m-am bucurat la maxim de motor am făcut vara asta undeva la 4000 km adică cam puțin

Îl mai țin măcar un sezon apoi văd dacă iau altceva, oricum următorul model va fii minim an 2011.

Eu consider ca e un motor bun trage f bine. Până acuma nu m-a făcut de rușine

Și model touring care sa tragă așa bine ca 954 și an nou și până în 5000 - 6000 euro nu cred ca este.

» Post actualizat in 30 Sep 2015 17:50

Pepsi și Thomas ms de ajutor. Măcar știu cât mă costă să pun alte semighidoane

» Post actualizat in 30 Sep 2015 18:07

Pepsi tu mai ai 954?

Parcă vindeai unul când nu aveam destui bani sa îmi cumpăr.

Dacă ai luat alt model ce ai luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok ms Jagi. F bună informația. Nu sunt de terasă nici nu am fost vreodată. Nu îmi place sa ma plimb în oraș nici prin trecere

» Post actualizat in 30 Sep 2015 19:26

Am vrut sa te sun Pepsi când aveai motorul la vânzare dar nu aveam atunci destui bani.

Țin minte ca m-am supărat tare când l-ai vândut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau China, 50$, free shipping.

Cativa cm iti trebuie in plus. Dar mai conteaza si unghiul semighidoanelor. Un rol important mai au si scaritele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ati spus de ghidoane, eu am facut turul romaniei cu a mea de vreo 3 ori si din cate am vazut e cea mai confortabila dintre motoarele de viteza ce erau de fata, adica un r1, ceva kawas de 900 de prin 2000 si un suzuki , nu cred ca as schimba pentru nici una din ele. Era cu noi si um bmw touring care era comoda dar aia nu mi a placut pt ca era un fel de tractor pe 2 roti. Problema la 929 nu e la cel care o conduce e la pasagera ca ea s-a plans de maini si spate, de era dupa mine mergeam dintr o bucata tot drumu. Oricum mai opresti sa alimentezi si sa vizitezi si sa mananci asa ca daca faci pauza la 300 km ca oricum mai mult nu faci fara alimentare este chiar ok asa cum e de fabrica. Am mers sa dau o tura cu asta noua din 2010, surpriza e mai moale ca a mea si mai mica si in spate stai foarte rau. Am crezut ca s pe bicicleta. Da schimba foarte frumos nu era asa fitoasa la turatii . 929 zici ca vrea numa la raliu plimbarea nu i prea place parca ar striga la tine hai mai du te mai repede nu auzi ca i subturat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ati spus de ghidoane, eu am facut turul romaniei cu a mea de vreo 3 ori si din cate am vazut e cea mai confortabila dintre motoarele de viteza ce erau de fata, adica un r1, ceva kawas de 900 de prin 2000 si un suzuki , nu cred ca as schimba pentru nici una din ele. Era cu noi si um bmw touring care era comoda dar aia nu mi a placut pt ca era un fel de tractor pe 2 roti. Problema la 929 nu e la cel care o conduce e la pasagera ca ea s-a plans de maini si spate, de era dupa mine mergeam dintr o bucata tot drumu. Oricum mai opresti sa alimentezi si sa vizitezi si sa mananci asa ca daca faci pauza la 300 km ca oricum mai mult nu faci fara alimentare este chiar ok asa cum e de fabrica. Am mers sa dau o tura cu asta noua din 2010, surpriza e mai moale ca a mea si mai mica si in spate stai foarte rau. Am crezut ca s pe bicicleta. Da schimba foarte frumos nu era asa fitoasa la turatii . 929 zici ca vrea numa la raliu plimbarea nu i prea place parca ar striga la tine hai mai du te mai repede nu auzi ca i subturat...

:goodposting: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

929 zici ca vrea numa la raliu plimbarea nu i prea place parca ar striga la tine hai mai du te mai repede nu auzi ca i subturat...

Asa ma face si pe mine si era sa mi-o iau de cateva ori...

Una chiar de dimineata :D

QJrkkGS.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar alea de China sunt bune?

» Post actualizat in 02 Oct 2015 20:22

Văd că părerile sunt împărțite pe aici. Pentru unii e ok cu semighidoanele originale, pentru alții ca mine de ex nu.

Cred ca depinde și de înălțimea fiecăruia. Eu sunt un tip mai înalt. Am 1,84 sigur. Nu m-am mai măsurat de câțiva ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare posesori de 954.

Dupa 6 ani de 954 m'a lovit iarasi piticul de pe creier cu afisajul consumului in km/l in loc de naturalul l/100.

Am gasit de curand pe un forum un monolog al unui tip care sustine ca s-ar putea rezolva printr-o reprogramare a EEPROM-ului, prin schimbarea valorilor de la doua adrese.

http://mhhauto.com/Thread-Honda-CBR-954RR-indicator-from-km-l-to-l-100km

 

Acum intrebari pentru cei mai priceputi in chestii d-astea:

1. unde se afla acest EEPROM? In bord?

2. cum se face reprogramarea, se pricepe careva?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ai avea nevoie de o scula de diagnosticare... in schimb nu am auzit ca sa fie in comert asa ceva pt Honda .

Probabil cei care modifica KM, stiu mai bine.

 

Daca ai cont pe acel site, pune terog fisierul din acel post si aici.


» Post actualizat in 06 Oct 2015 08:38

http://mhhauto.com/Thread-Honda-Bike-CBR-954-Immo-OFF

 

se pare ca ai nevoie de o unealta zed-bull pt a face codari in EEPROM-ul din ECU

Editat de pepsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am cont pe site-ul acela..

Deci se poate face modificarea si la noi?


» Post actualizat in 06 Oct 2015 10:35

Am gasit ceva legat de eepromul 93c56 de pe 954, insa pare a fi vorba de transponderul ptr chei, nu de afisajul din bord si vad ca este pe ECU. Acum sunt si mai derutat.

http://fichas.zedbull.es/zedprog/

si se alege modulul 75 care e pentru bicicletele noastre.

Pana la urma tipul ala vorbeste prostii sau nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii posibil sa fie o singura memorie EEPROM, doar in ECU si de acolo sa ia bordul configuratia (de ex. MPH, km/h, grade C sau F...) dar nu vreau sa-ti dau ceva informatie gresita asa mai bine ignora :)

 

Cred ca cel mai bine stie cineva care modifica nr de KM...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut. Va sugerez ca la achizitia evacuarii aflate la vanzare de la userul @darcorcbr sa solicitati "colet cu verificare". Eu am solicitat (pe banii mei) acest lucru, a sosit coletul fara, el a insistat ca este ce trebuie, ca mai apoi cand i-am propus sa expedieze din nou(tot pe banii mei),dar cum trebuie, a refuzat si mi-a trantit ca "are si altii interesati". Nu zic, poate nu a avut chef, a fost suparat, etc. insa eu unul nu platesc pentru poze si vorbe. Ceea ce va recomand si voua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Sin moment ce eu am specificat,pe colet scria clar,cu verificare,iar ei nu te lasa sa verifici nu e treaba mea.am sunat la ei,nimic,am fost si la sediul lor din tm,am vb cu seful de la fan si a spus ca nu se poate,te am sunat sa ti l dau la tel sa auzi care e problema,tu nu au raspuns pe motivul ca e nr de servici, ceea ce mi se pare total aiurea,chiar n am nicio vina.toba este fix aia,ti am propus pt a simplifica treaba,sa ridici coletul si in cazul oricarei probleme primeai banii in secunda doi inapoi si trimiteai toba inapoi. Nu mi permit sa mi patez obrazul nici cu tine nici pe forum,cu vreo eventuala "teapa" catre tine. Pt ca ai incurcat procedurile,iar toba fiind purtata de catre cei de la fan,aruncata de ici colo,ti am spus sa o refuzi pe acel motiv,cum este de fapt,ca nu te lasa sa verifici,am luat si hotararea de a nu ti o mai trimite pt a doua oara. E prima oara cand mi se intampla ceva de genul de la cineva..plus ca daca tu te incapatanezi,eu ma incapatanez de 100 de ori mai tare,nu stau in toba asta,nu e folosita de destul timp,plus ca imi permit alte 70 la fel daca e cazul. Bafta,

» Post actualizat in 18 Oct 2015 13:09

Un alt user de pe forum, a dorit duscurile de frana,toate 3. Nu a solicitat nicio poza, i am trimis eu totusi dupa ce am trimis coletul. A decurs totul perfect! Si erau duscuri de frana,nu un akrapovic amarat. Il rog sa spuna daca a intampinat cea mai mica problema! Acum vreo luna jumatate a fost, deci recent !

» Post actualizat in 18 Oct 2015 13:10

Si era fara verificare colet! Si la pret mai mare. Deci,bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stau sa ma cert cu tine pe banii mei. Simplu. Nu te-am acuzat de teapa ci de faptul ca nu respecti conditiile stabilite si apoi imi arunci ca ai si pe altii.

Repet: nu stau sa trag de nimeni sa ii dau bani.

Am incheiat discutia cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Pai din moment ce pe colet scrie clar ca e cu verificare,e problema ta si a lor ca ni te lasa! Repet! Am fost si la sediul lor,te am sunat de 3 (trei) ori sa ti l dau pe sef la tel si n ai raspuns pe motivul de 2 bani ca e tel de servici.pai ce mai vrei? Ca deja te intreci si ma apuca toti dracii. Vezi doamne, tot eu de vina! Stai man in banca ta si vezi ti de treaba! Pai daca eu cu mana mea am scris ca e cu verificare,ce mai vrei mai mult? Singur ai spus ca scrie clar si ei nu te lasa sa l desfaci. Hai las o asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepi sa fii prost. Sau sa incerci sa prostesti. Ce scrii tu cu pixul pe un colt nu are relevanta daca nu declari si ceri acel serviciu. Ti-am acordat prezumtia ca a fost o eroare, ti-am cerut sa trimiti, inca o data pe banii mei, cum trebuie. Ok, ai refuzat, treaba ta, insa ma lasa rece vorbele tale ca ai vandut chestii mai scumpe, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Pai spre exempli,userul cxs911 a cumparat discurile,fara o poza,fara verificare! Si totul a fost fix cum i am spus! Il poate intreba oricine. Acum,ca te ai gasit tu destept sa faci circ pe aici,e treaba ta,nu ma deranjeaza ! Doar cate chestii am donat pe aici..iar tu ma acuzi ca nu am vrut sa specific ca e cu verificare.ok,fie cum zici tu, nu ma cobor la nivelul tau!

» Post actualizat in 18 Oct 2015 13:40

Si am specificat in mail ca nu e corect ca tu sa suporti costul transportului pt ca eu am spus clar sa te lase sa l desfaci. E greseala lor,nu a mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insisti aiurea. Am adresat o atentionare cu privire la faptul ca nu esti consecvent. Nu ma intereseaza ca ai vandut tu in trecut, ci acum.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Ca sa vezi ca nu s ceea ce crezi,sau ce vrei sa arati aici? Daca tot ai vrut sa faci ceva,ridicai coletul si in caz ca nu era ok,postai pe aici ca s tepar si toate cele. Eu asa faceam,nu ma pisam pe mine de 800 lei si nici nu plangeam in fata curierului ca nu ma lasa sa l desfac. Am luat fara verificare pana acum si n am patit ceea ce speri tu. Oricum,chiar ma bucur ca ai postat.mersi

» Post actualizat in 18 Oct 2015 14:01

Pt o toba de 570 € te ai rugat se mine sa ti o las la 800 lei o saptamana,iar eu fraier,din mila,am zis fie. Si acum,tot tu esti ala care latra :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...