Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

shit...e un forum pt motociclisti,doar pentru aia e ca sa se ajuta motociclisti intre ei cu ce se poate...naspa gandire,in fine

 

 

deci RG.ok macar stim ce sa cautam :D

mersi ;)


» Post actualizat in 23 Mar 2015 13:58

capac pt alternator nu stiu din ce sa fac,poate gasesc gata facut pe undeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am montat toba originala in vederea trecerii reviziei :) Cred ca o las pe ea. O sa-mi vand hurricul si o sa-mi cumpar o toba de carbon, cu sau fara omologare, fix pentru concediu :D

 

Culmea,cu toba originala parca merge mai rotund si trage mai bine...

» Post actualizat in 23 Mar 2015 16:42

In continuare sunt super surprins(placut) de felul in care se inclina si isi pastreaza trasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Spuneai acum cateva zile cand te am întrebat ca trage cu toba aia mai bine . Vad ca te ai razgandit :)))) sigur trage mai fain cu aia stock ;) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta ti se pare ca trage mai bine cu toba stock pana intr-un anumit numar de rotatii...asta e si impresia mea, pierzi cuplu cu evacuarile sport de gen MIVV- RACEFIT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Si de la un anumit nr de rpm trage mai bine cu cea sport? A mea cu toba stock trage cel mai cel...oricat de firma ar fii toba sport...nu merge asa fain motorul ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...cred ca recuperezi pierderea pe la 7-8000rpm...dar nefiind puse pe dyno aceleasi mobre, cu toba stock si dupa cu aftermarket, discutia e pur subiectiva. Mie mi se pare ca raspunde mai bine la acceleratie cu toba sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am montat toba originala in vederea trecerii reviziei :) Cred ca o las pe ea. O sa-mi vand hurricul si o sa-mi cumpar o toba de carbon, cu sau fara omologare, fix pentru concediu :D

 

Culmea,cu toba originala parca merge mai rotund si trage mai bine...

» Post actualizat in 23 Mar 2015 16:42

In continuare sunt super surprins(placut) de felul in care se inclina si isi pastreaza trasa.

Si la mine e la fel, am incercat 3 tobe si tot cu aia stock mere mai bine.

» Post actualizat in 23 Mar 2015 19:01

Sincer...cred ca recuperezi pierderea pe la 7-8000rpm...dar nefiind puse pe dyno aceleasi mobre, cu toba stock si dupa cu aftermarket, discutia e pur subiectiva.

Cred ca ai dreptate, nu am avut si aia stock sa vad diferentele la dyno.

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt, cu aia stock te trezesti mult mai des pe o roata :D

» Post actualizat in 23 Mar 2015 22:59

Hurricul te face sa tragi mai tare de mobra si se aude demential(fara db). Cu Db e tragedie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde fac si eu rost de un db killer pt toba mea ca mă înjură vecinii in fiecare zi. Am o toba de la Vick.

eu impingeam motoreta pana mai incolo ca sa nu trezesc vecinii...e moca ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa o împing mai mult de "mai încolo" e foarte foarte zgomotoasă. Fac sala in fiecare dimineata si seara asa. O sa ii contactez pe cei de la Vick sa vedem daca se poate ceva,norocul meu ca sunt din Oradea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am zis codurile placutelor ce merita montate =)) brembo sunt ceva mai greu de procurat iar trw sunt...la fel de greu de procurat si mai proaste (din punctul meu de vedere), eu cu SBS ma inteleg perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare posesori de 900rr, sunt si eu la a 2 a Honda de 900, insa as avea nevoie sa gasesc proprietarul pentru a o putea lua in evidenta pe numele meu.

 

Mai multe detalii sunt in acest link: /index.php?/topic/724701-caut-proprietarul-honda-900rr-bucuresti-drumul-taberei/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da ,de ce nu, CL sunt printre cei mai buni din ce spune lumea... Eu nu le-am incercat asa ca nu vreau sa imi dau cu parerea aiurea. Fiti foarte atenti la alegerea texturii...sa nu luati placute de pista / carbon pt ca franeaza doar cand le incingi tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie treaba treabă,acum o jumatate de ora mi-am gasit motorul facand plajă pe o parte,calare oe husă. Asa e cand vezi ca afara e furtuna,iar tu te incapatanezi sa lasi mobra afara. Din ce am putut observa,o oglinda rupta pare sa fie dauna nr 1,sper sa ramana doar atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie treaba treabă,acum o jumatate de ora mi-am gasit motorul facand plajă pe o parte,calare oe husă. Asa e cand vezi ca afara e furtuna,iar tu te incapatanezi sa lasi mobra afara. Din ce am putut observa,o oglinda rupta pare sa fie dauna nr 1,sper sa ramana doar atat.

mizilic. pui oglinzi fake China si mergi mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fostul proprietar mi-a dat si o oglinda de rezerva. Nostradamus,ce sa mai...

» Post actualizat in 28 Apr 2015 12:31

Dupa un mic incident in trafic, a trebuit sa vand RR-ul. Acum astept concediul si după vad eu ce va urma.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...