Sari la conținut

Alpinestars vs REV'IT


Neal Caffrey
 Share

Alpinestars vs REV'IT  

33 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Rev'it (si ca aspect, si pt ca echipamentele lor mi-au placut f mult), dar ambele geci sunt doar "de fitza", utile maxim la drumuri scurte prin oras, pe vreme racoroasa. Air draci... pielea e piele, se incinge si 2 fermoare de aerisire nu o sa schimbe prea mult asta.

Esti sigur ca vrei sa dai 500$ + transport + tva + vama pe asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rev'it (si ca aspect, si pt ca echipamentele lor mi-au placut f mult), dar ambele geci sunt doar "de fitza", utile maxim la drumuri scurte prin oras, pe vreme racoroasa. Air draci... pielea e piele, se incinge si 2 fermoare de aerisire nu o sa schimbe prea mult asta.

Esti sigur ca vrei sa dai 500$ + transport + tva + vama pe asa ceva?

 

Eu am inteles ca el vroia o parere de la cineva care are unul din cele doua modele . Ca sint doar ''de fizta'' e parerea ta , ''pielea e piele'' si e foarte ok pt echipamente moto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rev'it (si ca aspect, si pt ca echipamentele lor mi-au placut f mult), dar ambele geci sunt doar "de fitza", utile maxim la drumuri scurte prin oras, pe vreme racoroasa. Air draci... pielea e piele, se incinge si 2 fermoare de aerisire nu o sa schimbe prea mult asta.

Esti sigur ca vrei sa dai 500$ + transport + tva + vama pe asa ceva?

Nu au doar fermoare de aerisire, ci sunt perforate pentru a patrunde aerul cand esti in mers.

 

In Europa REV'IT costa 370€ cu transport. Alpinestars va avea acelasi pret, dar apare peste 2-3 luni.

 

Vreau sa stiu care arata mai mult a geaca fashion.

 

Ca protectie, REV'IT este mai buna. Ca brand, Alpinestars cred ca e mai cunoscut.

 

Sunt de acord ca sunt de fitza, dar conteaza mult aspectul, si cele tehnice arata oribil pentru oras.

Editat de Neal Caffrey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca el vroia o parere de la cineva care are unul din cele doua modele . Ca sint doar ''de fizta'' e parerea ta , ''pielea e piele'' si e foarte ok pt echipamente moto .

 

Si i-am raspuns de la primul cuvant, a intrebat care arata mai bine. Te invit sa mergi in Bucuresti ziua, in iulie-august, cu geaca de piele pe tine :)

Nu au doar fermoare de aerisire, ci sunt perforate pentru a patrunde aerul cand esti in mers.

 

In Europa cu 370€ cu transport.

 

Alpinestars apare peste 2-3 luni. Vreau sa stiu care arata mai mult a geaca fashion.

Ca protectiie, REV'IT este mai buna. Ca brand, Alpinestars cred ca e mai cunoscut.

 

Sunt de acord ca sunt de fitza, dar conteaza mult aspectul, si cele tehnice arata oribil pentru oras.

Si echipamentele Rev'it sunt f bune, pe mine m-au impresionat placut. Prietenei (pasagera) i-am luat o geaca Rev'it touring si e f incantata de ea, calitate, confort etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu avea buzunarul la piept, REV'IT avand piele vintage ar fi fost clar mai spre fashion decat Alpinestars, care are fermoare la spate si cute la umeri pentru flexibilitate...

 

Modelul Flatbush Air Vintage este model nou, si vine cu noile protectii Seeflex level 2 CE protection la coate si umeri, si opional la spate.

 

Alpinestars are doar CE protection, deci inclin spre REV'IT, desi ca brand prefer Alpinestars.

 

Dar preferintele brandului variaza, pentru ca devenisem fan Dainese dupa ce am cumparat ghetele Torque RS Out, dar a inceput sa imi placa Alpinestars dupa ce am luat o pereche de manusi Dainese X-Strike care erau oribile, si le-am schimbat cu Alpinestars Celer...superbe!

 

Poate daca iau REV'IT Flatbush Air Vintage devin fan REV'IT :)

Editat de Neal Caffrey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi baieti.

 

O sa comand REV'IT.

 

Nu eram foarte convins, pentru ca priveam Alpinestars mai sus ca brand, si avand acelasi pret, nu stiam ce sa aleg.

 

Ca aspect, preferam REV'IT Flatbush Airstream Vintage, pentru aspectul mai clasic, fara brand scris (doar logo pe umar), fara cute la umeri si spate, si cu piele vintage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as zice Rev'it.. am Sand 2 de vreo 2 ani si ceva si e excelenta si chiar ma uitam la Rev'it Flatbush Vintage pentru o geaca de oras (tot asa de fitze :P ) in ideea sa nu iti sara in ochi ca e geaca moto - dar la modelul standard nu la cel cu perforatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...