Sari la conținut

Curatare costum


EduardSim
 Share

Postări Recomandate

Salut. Peste iarna am tinut costumul de piele (geaca+pantaloni) in pod unde a prins un miros urat, nu stiu din ce cauza, probabil din cauza umiditatii. As vrea sa imi spuneti va rog ce as putea face sa il curat pe interior sa nu mai miroasa asa. Cum sa il spal, daca e nevoie ,sau ce solutii sa folosesc, sau alte metode pe care le stiti voi. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Peste iarna am tinut costumul de piele (geaca+pantaloni) in pod unde a prins un miros urat, nu stiu din ce cauza, probabil din cauza umiditatii. As vrea sa imi spuneti va rog ce as putea face sa il curat pe interior sa nu mai miroasa asa. Cum sa il spal, daca e nevoie ,sau ce solutii sa folosesc, sau alte metode pe care le stiti voi. Multumesc!

 

Trimite-l in Bucuresti la un tovaras sa-l duca la spalatoria asta smechera, apoi dupa ce este gata ti-l trimite inapoi. Case closed!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La magazinele moto exista detergent special pentru piele sau pentru textil. (Louis, Bavaria, etc)

Okay, merci frumos.

» Post actualizat in 02 Mar 2016 16:24

 

Ar trebui sa il tii la aer curat, intr un loc unde sa fie o ventilatie buna. Ar fi primul pas.

Am inteles, merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu' cu spalatoria shmechera, tinand cont de doleantele voastre, vrea sa organizeze si o preluare/livrare prin curierat rapid pentru cei din afara Bucurestiului. Este deschis oricaror colaborari cu noi, fiind unul de-al nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de vreo spalatorie smechera.

Se poate spala la orice spalatorie chimica.

 

Matusi-mea are o spalatorie si are si utilaje pentru curatare chimica. Eu mi-am dus la ea tot ce am avut de piele si n-am avut probleme.

Masinariile pe care le are matusi-mea sunt profesionale, de la Electrolux si sunt cumparate acum 2 ani (deci generatie noua de echipamente). Dar intotdeauna la spalare chimica exista ceva riscuri.

 

Preturi si alte detalii nu stiu. Nici nu stiu daca spala pentru public ca ea lucreaza mai mult pentru firme. Dar daca sunteti interesati pot sa o intreb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de vreo spalatorie smechera.

Se poate spala la orice spalatorie chimica.

 

Matusi-mea are o spalatorie si are si utilaje pentru curatare chimica. Eu mi-am dus la ea tot ce am avut de piele si n-am avut probleme.

Masinariile pe care le are matusi-mea sunt profesionale, de la Electrolux si sunt cumparate acum 2 ani (deci generatie noua de echipamente). Dar intotdeauna la spalare chimica exista ceva riscuri.

 

Preturi si alte detalii nu stiu. Nici nu stiu daca spala pentru public ca ea lucreaza mai mult pentru firme. Dar daca sunteti interesati pot sa o intreb

Merci frumos!

» Post actualizat in 03 Mar 2016 06:58

 

Omu' cu spalatoria shmechera, tinand cont de doleantele voastre, vrea sa organizeze si o preluare/livrare prin curierat rapid pentru cei din afara Bucurestiului. Este deschis oricaror colaborari cu noi, fiind unul de-al nostru.

Am inteles,multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am cumparat si eu o geacă de piele second, i-am dat jos proiecțiile si am bagat-o la masina de spălat, am pus detergent si vanish si am pus la stoarcere 1000rpm, 30 de grade, am lasat-o la uscat 2 zile, data cu crema dove si e ca noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut, sunt nou pe aici, inainte sa imi iau motocicleta, mi-am cumparat un costum moto Berik alb second-hand care are pielea putin cam tare si este cam murdar.Am citit cam toate solutiile de pe acest forum si am ramas la ideea sa incerc cu laptele Doina,din cate am inteles sunt mai multe feluri, lapte hidratant,lapte pentru intretinere si demachiere si habar nu am care sa il folosesc.Un link sau o poza mi-ar fi de foarte mare folos precum si alte sfaturi solutii sau exact cum se procedeaza.

 

 

Multumesc!


» Post actualizat in 23 Aug 2017 20:03

Nimeni?

 

Va rog spuneti-mi macar de unde cumparati lapte doina? E cel cu dop roz sau verde?

 

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...