Sari la conținut

Zona Otopeni si imprejurimi


cip789
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Hai sa vedem si noi cati motociclisti suntem din Otopeni si vecinatate, sa ne cunoastem, sa ne prezentam "mobrele" (asa ca sa stim cine trece pe strada), poate ne facem si un loc de intalnire, s.a.m.d..

Am vazut ceva motociclisti prin comunitate insa nu cunosc personal mai mult de 5-6, ceea ce este foarte putin la "ce potential are zona". :)

 

Am deschis acest topic pentru a ne cunoaste intre noi,pt eventuale intalniri,calatorii(nu raliuri) si pt a ne ajuta cat se poate.

Sa ma prezint: Ciprian pe prenume, 32 ani, casatorit si am si un baietel frumos, sunt motociclist de 6 ani, la a doua moto de un pic peste 1 an si locuiesc in Otopeni, imi place sa fac ture prin tara, ies cu moto 99% la plimbari prin tara, in rest, local sunt conservar prin obligatie profesionala.

 

 

Un link cu actuala mobra si cu piticul calare, anul trecut prin vara: https://www.youtube.com/watch?v=5x21VwDNtoM.

Mai jos niste poze cu fosta si actuala in garaj, si alte cateva cu actuala.

 

Toate bune !

post-48117-0-62141800-1457463181_thumb.jpg

post-48117-0-16253400-1457463258_thumb.jpg

post-48117-0-54332100-1457463309_thumb.jpg

Editat de cip789
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Din Corbeanca se pune? Nu chiar zilnic dar de 2/3 ori pe sapt trec cu treburi prin Otopeni.

Sunt Catalin, acum am un BMW 1200 GS, am avut inainte Suzuki Vstrom. Poze din pacate nu am.

 

Buna Ideea cu locul de imtalnire.

 

 

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Salutare,

 

Treceti-ma si pe mine la numar.

Mai am un coleg tot din Otopeni.

 

Asfalt uscat!

Salut,

 

Te vad aproape zilnic trecand pe 23 August, cu un Versys negru, asa-i?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

sunt si eu (deocamdata partial) pe aici: tot cu un Kawasaki Versys de 650, ca si Greenhorn (din ce vad pe forum sunt putine in RO, % mare in Otopeni insa :)).

Imi mai lipseste doar permisul....dar nu pentru mult timp. Sala luata in iunie, traseul programat pe 31 august - cat sa nu pierd complet sezonul...

 

Radu

post-3905-0-34421000-1471354219_thumb.jpg

post-3905-0-24961900-1471354236_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joia, dupa ora 19.

Chestia e ca stam foarte mult pe whatsapp, deci daca e ok pentru voi, dati-mi numerele si va bag pe grup.

Acolo se posteaza toate plimbarile, berile, gratarele si tot ce mai facem noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca putem sa redenumim in "Zona Tunari si imprejurimi" ca eu tot de acolo vin deci aproape avem majoritate :)) Nasol e ca in Tunari singura parcare e la Mega Image sau la iesire spre Otopeni pe dreapta, vis a vis de spalatorie unde au statie/depou microbuzele :P

Editat de b52izgodlike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, am uitat de parcarea de la Mega Otopeni insa acolo e posibil sa fie niste paznici ceva care sa se ia de noi ca e parcare privata si daca e in afara orelor de cumparaturi ca nu avem voie sa stam la un pahar de vorba ca na, politica companiei :)

 

E buna propunerea, putem incerca, astfel pot ajunge si colegii de mai sus care stau in Otopeni, e la jumate intre Tunari si Otopeni. Acum sa vedem ce zic si ei, poate facem un poll sa vedem ora / zi, cum si cand poate fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti ne putem intalni si pe strada Drumul Garii, in parcarea exterioara de la MAN. Nu deranjam pe nimeni si vorbesc eu cu cei de la MAN ;) In general e 90% goala parcarea. Ca zi o stabilim joi?

 

post-7727-0-29965200-1471523091_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, e buna si locatia sugerata de tine, e un pic mai jos de Lukoil, pana in centura :) Personal as prefera vineri ca scap mai devreme de la job sau marti seara ca am drum fix p-acolo, dar sa vedem ce zice multimea. Tu la ce ora poti Ravenita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, e buna si locatia sugerata de tine, e un pic mai jos de Lukoil, pana in centura :) Personal as prefera vineri ca scap mai devreme de la job sau marti seara ca am drum fix p-acolo, dar sa vedem ce zice multimea. Tu la ce ora poti Ravenita ?

Mereu dupa ora 6. Ca si zi a saptamanii mie imi e indiferent.

Ma gandesc ca vinerea unii mai pleaca in scurte concedii si nu vor ajunge...

 

Cand stateam in Bucuresti, cu grupul de acolo ne intalneam dupa ora 19 pt ca atunci scapam toti...

Editat de Ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc sentimentul, eu tot din Bucuresti vin, casa e in Tunari si d-aia :P ANywayz, sa vedem cine se anunta, cand si la ce ora poate, eu ma "mulez" :)

 

P.S : putem face si un grup pe whats up cum au facut si colegii din Bucurestii Noi, pe mine m-au adaugat si acolo si am schimbat 2-3 vorbe cu ei pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...