Sari la conținut

FINE CUT @ SMAEB 2016


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

Dragi motociclisti,

 

FINE CUT, motocicleta custom realizata in Romania, va fi prezenta la SMAEB!

"Our custom project suggests a bond between technology and nature. That’s why we simplify and replace plastic with crafted warm textured details of wood and brass and prefer discrete electric parts and exhaust, enabling the rider to feel cozy and at home wherever this retro Yamaha carries him or her."

 

finecut.jpg

 

Si pentru ca trebuie sa ne mandrim cu o asa realizare, haideti sa sustinem acest proiect cu un vot in concursul la care este inscrisa: YARD BUILT!

 

 

Linkul catre concurs este: www.yamaha-yardbuilt.com

 

Pentru a vota sunt doua posibilitati:

- selectati categoria XV950, dupa care proiectul Fine Cut si LIKE

-selectati direct din multitudinea de proiecte Fine Cut si LIKE

 

Va mutumim!

www.smaeb.ro

 

 

 

 

post-32295-0-94093200-1457602766_thumb.jpg

post-32295-0-96722100-1457602784_thumb.jpg

post-32295-0-23072300-1457602794_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am dat like asa , ca arata bine de la distanta,

 

ar face bine sa explice ce-i cu pompa de frana de pe furca ...

Constructorul motociletei e fan slick look, nu e prima oara cand foloseste o solutie de genul asta pentru a elimina pompa de frana si rezervorul de pe ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"crafted warm textured details of wood and brass and prefer discrete electric parts and exhaust, enabling the rider to feel cozy"

 

Bo$$ aj vrea un motor care sa fie intuneric si sa scrie BNW pe roti, da si sa dea bine cu ciocate si blug + la manelistele cu, moooaaaamă, alea cu tate mari. HAi te poop, vrbim.

 

si cu vote: -1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne intoarcem la roata de lemn? Foarte frumoasa ca piesa de decor.no vote

Hater de doi lei...am vazut-o de aproape si arata foarte bine. Tot lemnul de pe ea este pus cu gust si multa migala (jante, manere..etc). Proprietarul este doctor si de aici si seringile de sticla de la nivel rezervor si pompa frana. Din ce am văzut pana acum, cred ca este singurul custom romanesc înscris intr-un concurs international. Măcar pentru asta puteai sa-i dai un vot. Momentan cică castiga acels v-max customizat cu piese de catalog.dar ma rog..decât sa ne întoarcem la roata de lemn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hater de doi lei...am vazut-o de aproape si arata foarte bine. Tot lemnul de pe ea este pus cu gust si multa migala (jante, manere..etc). Proprietarul este doctor si de aici si seringile de sticla de la nivel rezervor si pompa frana. Din ce am văzut pana acum, cred ca este singurul custom romanesc înscris intr-un concurs international. Măcar pentru asta puteai sa-i dai un vot. Momentan cică castiga acels v-max customizat cu piese de catalog.dar ma rog..decât sa ne întoarcem la roata de lemn...

 

Eu zic sa terminam cu: seringile "finca", etc... Daca era proprietar de sex shop?

Si 2): asta cu comentariu gen "hater" e tot de 2 lei: fiecare are dreptul la o parere. Zic s-o lasam balta cu votul "fiindca e produs romanesc". Că si Ponta e... got it?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea este a ta si se respecta!

 

Sa nu ajuti insa cu un vot arata, pt a cata oara, lipsa noastra de coeziune de care dam dovada ca natie din vechi timpuri si bineinteles ne explica de ce traim asa de interesant in tara noastra.

 

Va salut!

 

PS. Nu ma omor de loc dupa custom, sau dupa modelul de la care a plecat proiectul, dar am votat si eu si nevasta-mea si maica-mea pt ca respect munca acestor oameni. Felicitari baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care nu sunt in stare sa aprecieze macar efortul cred ca nu au pus mana in viata loc sa modifice ceva la o motocicleta, sa vada ce inseamna. Romanesc, neromanesc nu ti-a pus nimeni cutitu in coaste sa votezi. E clar ca "nu e cine stie ce", depinde si cu ce compari, dar vorba unui prieten "nu e ca si cum la noi e plina tara de custom si modificari si na, inca o basina de mobra in plus"

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...