Sari la conținut

Tuning CBR 900RR


Postări Recomandate

salut as vrea si eu un sfat daca se poate,as vrea sa schimb carenele (codita)..de pe spate la o honda cbr 900rr an 97...si nu stiu de la ce model se poate potrivi codita la ea.as vrea sa ai schimb un pic formatul pe spate sa o mai intineresc un pic..daca are idee sau cunostinta cineva si ma poate ajuta cu un sfat as fii foarte recunoscator..Multumesc frumos!!

post-92546-0-14916500-1457796940_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa adaptezi orice, insa in mare parte ar trebui sa renunti la locul al 2 ilea. O sa trebuiasca sa intervii pe cadru coditei, si nu o sa mai prezinte garantie pentru inca o persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Permite`mi o parere.. Multa lume se apuca sa schimbe coditele la motoarele mai vechi..Problema este ca pe ea chiar o prinde bine asa, cu codita ei originala, fiind un model putin "umflat" cu o codita subtirica si ascutita nu o sa iasa cine stie ce, asta nu in cazul in care te`ai gandit sa schimbi setul complet de carene... V`a arata ca o vulpe fara coada motocicleta asta, mare si frumoasa in fata iar la spate... pauza...Am trecut si eu prin asta, nu mai spun de tot felul de modificari si gasirea altor locuri decat cele destinate tuturor lucrurilor si componentelor din codita...Apoi, se stie ca originalul prinde mai bine ochiului, este alegerea si gustul tau!

Editat de George2013
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de ea sa o modifici. coada aia chiar i se potriveste de minune.

Motocicletele vechi sunt foarte faine, din perpectiva mea, daca e totul stock la ele...plus ca motoarele din perioada aia nu au electronica, sunt mai simple si mai usor de intretinut.

Fain exemplar...si eu caut asa ceva...ieftin si bun ;)...haideti cu oferte :-p

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...