Sari la conținut

Service auto


AlinP
 Share

Postări Recomandate

Salutari tuturor

 

Puteti sa imi recomandati un service auto decent in cluj?

Prietena mea este la facultate acolo si are probleme cu masina, masina este pe gpl. Se pare ca nu pote sa accelereze mai mult de 60 km/h, motoul se opreste in mers si ramane fara directie si frane sau pur si simplu se face frana de motor in timpul rularii.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor

 

Puteti sa imi recomandati un service auto decent in cluj?

Prietena mea este la facultate acolo si are probleme cu masina, masina este pe gpl. Se pare ca nu pote sa accelereze mai mult de 60 km/h, motoul se opreste in mers si ramane fara directie si frane sau pur si simplu se face frana de motor in timpul rularii.

Daca e pe GPL il recomad pe Cristi de la AutoCrissor www.gplinstalatii.ro .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Scriu aici sa nu deschid alt topic similar...

As avea nevoie si eu de o recomandare de service, cineva de incredere, preturi rezonabile, dar in primul rand sa fie om de cuvant. Nu ma prea tenteaza service-urile mari pentru ca nu am incredere in angajatii posibili prost platiti, ce fac mismasuri cu piesele si schimburile. Am banuieli ca am patit asa ceva intr-un loc, asa ca prefer un mecanic cu un service mai mic, in care cel care lucreaza la masina este si ownerul si nu isi permite sa se faca de kko.

As vrea sa inteleaga si sa empatizeze cu clientul, cand acesta are o urgenta :) cer prea mult oare? zic asta pentru ca am avut pe cineva de incredere, chiar prieten, era si foarte priceput, si preturi ok, dar la o urgenta din asta (care ma bloca cu masina) mi-a zis ca ma poate servi peste 3 saptamani :)

 

Mersi anticipat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vad ca nu se inghesuie nimeni sa recomande service-uri...chiar asa reputatie proasta au toate in Clujul asta? Toti sunt smenari si tepari?

 

Cei la care imi duc eu masina sunt foarte corecti din toate punctele de vedere, este un service exact asa cum ati descris mai sus, mic, unde proprietarul nu-si permite sa-si faca firma de ras, DAR care tocmai din cauza asta, ca e serios, are foarte multi clienti si de regula e cam ocupat...dar asta nu inseamna ca in cazul unei urgente nu te poate rezolva, printre picatele.

Ce are ca mare dezavantaj e ca nu prea face chestii de tinichigerie, doar unele marunte, gen schimbat o aripa, o capota, dar nu indreapta, nu chituieste si nu vopseste.

In schimb, pe partea mecanica si electrica sunt printre cei mai buni meseriasi pe care i-am vazut. Se ocupa cu precadere de grupul VAG (VW, Seat, Skoda, Audi) la care sunt foarte priceputi, dar se baga cu succes si la alte marci. Preturile practicate sunt corecte, atat la piese cat si la manopera, totdeauna dau inapoi piesele vechi schimbate in ambalajul celor noi, niciodata nu inlocuiesc vreo piesa fara sa anunte proprietarul si sa-l taxeze abuziv ulterior, niciodata nu se apuca de o reparatie fara sa transmita in prealabil costul acesteia propietarului.

Accepta si reparatii cu piese aduse de proprietar, noi sau din dezmembrari si taxeaza doar manopera (ceva mai scump in cazul acesta). Dau garantie 18 luni pe piese si manopera daca luati piesele de la ei, sau 3 luni pe manopera daca veniti cu piesele voastre.

 

Sunt client la ei de 6 ani si nu am plecat niciodata nemultumit de acolo.

 

iii gasiti in Floresti, str. Avram Iancu 139, O&V Professional se numeste service-ul

http://service.auto.ro/o-v-professional_6430

 

0744 858 721 - Martin Olah

 

Sper sa nu aveti nevoie de ei, dar daca totusi se intampla, apelati cu incredere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...