Sari la conținut

SerMoto SRL tepari profesionisti


Postări Recomandate

On 11/21/2020 at 7:25 AM, john17 said:

😱 Mă dă-le dreaq! Am făcut revizii la furci (simeringuri + ulei + manoperă) cu mai puțin. 

Ref la documentat înainte, verificat la achiziție cu cineva priceput ai dreptate. 

 

depinde si de ce piese si consumabile vrei sa pui in furca aia. una e... nush, orice ulei "civil", gen mo(r)tul, valvoline, eneos, etc. si alta e ohlins, care e 25 de euro fara transport. daca mai ai si o furca in care intra mai mult de 1l deja ai 50 de euro plus transport. :) simeringuri la fel, una e sa iei aftermarket ieftini si alta oem sau aftermarket super ok. cuzinetii la fel, una e all balls de exemplu si alta e oem/aftermarket buni... numai din piesele medii ai trecut de 400 de lei. din cele mai bune e mult mai mult. la naiba, chiar si cu cele mai ieftine te duci pe la 200-250 de lei. manopera e in jur de 200 in functie de service...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La 21.11.2020 la 8:34, GoodKat a spus:

 

Bre, eu am pus cam preturile maxime ce se practicau, nu mai stiu ce este acum ca mi le fac singur. Uleiul ar fi cam 80-90 de lei, simeringuri de praf si ulei cam 100 de lei, manopera pe la 200 - ai cam 400 de lei. Dar chiar si asa, lasa 100 si tot mi se pare o tragere in teapa din partea serviceului.

muncesti minim 4 ore la o furca , sa o faci cum trebuie nu doar schimbat semeingurile si ulei nou ... 400ron doar manopera e pretul corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, GoodKat a spus:

 

Cred ca depinde de furca. La rabla mea (furca RWU, damper rod) mi-a luat cam doua ore toata operatiunea, demontat, spalat, uscat, simeringuri, coloana de ulei, aerisit si montat, cu toate ca nu am rutina unui mecanic.

 

Nu am facut pana acum furci USD, deci cred ca ai dreptate. Pretul pe care il postasem era tot pentru o furca RWU, atat am platit la un service acum ceva ani.

pentru ca nu ai facut toate operatiile necesare, tuburile trebuie slefuite la fiecare schimb de semeringuri ..de ex

sunt furci si furci dar era vorba despre r6 ...

 

sau ai impresia ca manopera trebuie platita in functie de viteza clientului , sau mecanicu trebuie sa se grabeasca la fiecare operatiune ca sa nu plateasca saracia de client juma de ora in plus?

daca greseste cine plateste reparatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
On 5/22/2017 at 3:25 PM, Krimh said:

n an, doi nu s-a mai auzit nimic.

Hai salut! La fel si acum, nu prea am mai vazut postari legate de Sermoto in ultimul timp. Are cineva o experienta recenta cu ei (2022)? Stau in Bucuresti si imi e tare peste mana sa merg la Cluj sa vad mobrele ce le mai aduce Sermoto ... Unele au pret muuult prea mare, dar mai apar si unele mobre la pret corect (considerand piata actuala). 

Cele bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat de la motomus in 2015 un v-strom 650 din 2007 (pe atunci ei erau aia mai seriosi), avea 36.000km si a costat 3350 euro, era destul de accesorizata. Acum un v-strom din 2007 costa minim 3500 din 2007 si tot 35.000-40.000 km ... Toate motocicletele au pana in 40.000 (aici poate fi o problema). Eu am vandut moto cu 52 mii dupa 2 ani. Un mic sfat: cauta moto cu abs.

DSC_6951.JPG

SAM_2815.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...