Sari la conținut

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?


alexcbr80
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa cumpar motocicleta din linkul atasat doar ca mi se pare putin cam ieftina ii stie cineva istoricul sau pe proprietar...din poza arata superba ...nici nu ma pricep foarte mult la mecanica si nu as vrea sa platesc o caruta de bani pe vre-o epava.

 

 

http://olx.ro/oferta/2010-suzuki-gsx-r750-l0-htk-gsxr750-r-750-ID5dZSM.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Va Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ii lipsesc capetele de ghidon(asta e de obicei un semn de cazatura). In al doilea rand ii lipsesc niste plastice de la rezervor(intre rezervor si sa, in partea de jos trebuiau sa fie). E posibil sa fi fost tavalita. Pana nu o vezi de aproape nu iti poti da seama. in al treilea rand jantele trebuiau sa fie negre(se poate sa fi suferit vre-o avarie la roti si din aceasta cauza sa le fi vopsit).

Editat de Moldo_09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O vrei neaparat pe-aia? La 6000 euro cred ca poti gasi un supersport cu ABS.

Mi se pare ciudat, ca desi s-au investit atatia bani in toba, furtune racing, monopost si parbriz, insa proprietarul nu s-a ingrijit sa ii monteze un set nou de capete de ghidon. Cel din dreapta lipseste asa cum a observat si Moldo_09. Eu te sfatuiesc sa ii ceri mai multe poze la rezolutie mare in care sa se vada detaliile daca ai de gand sa vii din Hunedoara pana in Bucuresti ca sa o vezi.

 

Dar, dupa parerea mea, e posibil sa gasesti mai aproape in Cluj sau Timisoara ceva asemanator. Sunt baieti din Cluj sau Timisoara care aduc motociclete de-afara.

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa cumpar motocicleta din linkul atasat doar ca mi se pare putin cam ieftina ii stie cineva istoricul sau pe proprietar...din poza arata superba ...nici nu ma pricep foarte mult la mecanica si nu as vrea sa platesc o caruta de bani pe vre-o epava.

 

 

http://olx.ro/oferta/2010-suzuki-gsx-r750-l0-htk-gsxr750-r-750-ID5dZSM.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Va Multumesc!

 

pentru ca nu te pricepi, ia cu tine un mecanic sau cineva care are mai multa experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru un burnaout pentru poza de la avatar eu zic ca merge si fara capatul de ghidon :V

aveam 18 ani in poza aia ii de acum 10 ani...am imbatranit nu imi mai arde de "copilarii"

 

Va multumesc tuturor pentru sfaturile primite!!! cautam pana luna viitoare poate apare ceva ok

» Post actualizat in 24 Mar 2016 16:16

Asta mi se pare din descriere o motocicleta ok, sper sa nu ma insel

 

http://olx.ro/oferta/suzuki-gsxr750-k8-ID1Jy8x.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa cumpar motocicleta din linkul atasat doar ca mi se pare putin cam ieftina ii stie cineva istoricul sau pe proprietar...din poza arata superba ...nici nu ma pricep foarte mult la mecanica si nu as vrea sa platesc o caruta de bani pe vre-o epava.

 

 

http://olx.ro/oferta/2010-suzuki-gsx-r750-l0-htk-gsxr750-r-750-ID5dZSM.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Va Multumesc!

Tu de unde esti? Ca te uiti la o mobra din Cj, una din Buc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt baieti din Cluj sau Timisoara care aduc motociclete de-afara.

 

Sermoto si Motomus, nu? Sermoto sunt praf la capitolul seriozitate, exista o multime de cazuri pe forum, cautati. Nici Motomus nu par mai vrednici.

 

Asta mi se pare din descriere o motocicleta ok, sper sa nu ma insel

 

http://olx.ro/oferta/suzuki-gsxr750-k8-ID1Jy8x.html

 

Daca intr-adevar este unic proprietar, dovedind cu factura, tinand cont de kilometraj si anul fabricatiei, par a fi kilometrii ei reali, mai ales ca e spidana. Ai sa observi ca motocicletele aduse de afara de firme, in special cele sport, toate sunt la 25-30 de mii de km, ani de fabricatie mai vechi si preturi mai mici decat cea din anunt, ceea ce bate rau tare la ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vorbeste cu domnul Cristi (user: Cristian 1) un om de nota 10 care la un moment dat se oferise sa ma ajute daca gasesc un moto din Cluj si care mi-a zis ce zice si George sa ma feresc de firmele din Cluj.

 

Imi cer scuze daca am vorbit in numele domnului Cristi :)

Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O vrei neaparat pe-aia? La 6000 euro cred ca poti gasi un supersport cu ABS.

Mi se pare ciudat, ca desi s-au investit atatia bani in toba, furtune racing, monopost si parbriz, insa proprietarul nu s-a ingrijit sa ii monteze un set nou de capete de ghidon. Cel din dreapta lipseste asa cum a observat si Moldo_09. Eu te sfatuiesc sa ii ceri mai multe poze la rezolutie mare in care sa se vada detaliile daca ai de gand sa vii din Hunedoara pana in Bucuresti ca sa o vezi.

 

Dar, dupa parerea mea, e posibil sa gasesti mai aproape in Cluj sau Timisoara ceva asemanator. Sunt baieti din Cluj sau Timisoara care aduc motociclete de-afara.

in primul rand in dreptul lui moldo scrie gsxr 1000,la tine ca nu ai moto,motociclete nu aduc doar cei din cj sau tm,faza cu abs ul este cea mai putin relevanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu de unde esti? Ca te uiti la o mobra din Cj, una din Buc...

 

Sunt din HD dar merg oriunde in tara dupa ea daca ii ce trebuie sa fie....nu zic eee ii faina da ii prea departe pentru pasiune oriunde oricand :)

» Post actualizat in 24 Mar 2016 22:09

Salut,

 

Vorbeste cu domnul Cristi (user: Cristian 1) un om de nota 10 care la un moment dat se oferise sa ma ajute daca gasesc un moto din Cluj si care mi-a zis ce zice si George sa ma feresc de firmele din Cluj.

 

Imi cer scuze daca am vorbit in numele domnului Cristi :)

Mersi mult, sper sa il pot gasi si sa aiba timp omul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din HD dar merg oriunde in tara dupa ea daca ii ce trebuie sa fie....nu zic eee ii faina da ii prea departe pentru pasiune oriunde oricand :)

Ca tot cereai un sfat: eu zic sa-ti cauti mobra undeva pe o raza de 100 km. Altfel s-ar putea sa te coste drumurile facute degeaba cat o mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce vreți abs oameni buni?...aveți impresia ca în poziție dreapta (adică exact cat funcționează orice abs pre r1200gs 2016) abs e mai bun decât o frână dozata corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vorbeste cu domnul Cristi (user: Cristian 1) un om de nota 10 care la un moment dat se oferise sa ma ajute daca gasesc un moto din Cluj si care mi-a zis ce zice si George sa ma feresc de firmele din Cluj.

 

Imi cer scuze daca am vorbit in numele domnului Cristi :)

Salut si mersi pentru aprecieri.

I-am spus parerea mea printr-un pm.

 

Va recomand sa excludeti orice posibilitate de a cumpara o mobra de la aducaii de mobre(asa zisii "dealeri")de la mine din oras!!!

 

Ca tot cereai un sfat: eu zic sa-ti cauti mobra undeva pe o raza de 100 km. Altfel s-ar putea sa te coste drumurile facute degeaba cat o mobra.

Logic asa e,sa cauti pe un radius de 100-150 de km de zona unde locuiesti si abia apoi sa extinzi raza de cautare. :peace:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand sa excludeti orice posibilitate de a cumpara o mobra de la aducaii de mobre(asa zisii "dealeri")de la mine din oras!!!

Si eu am luat 2 motociclete de la aducaii de mobre din Cluj(nu dau nume ca se stie deja care sunt ei) si nu am fost prea multumit(nu intru in detalii).

Editat de Moldo_09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat 2 motociclete de la aducaii de mobre din Cluj(nu dau nume ca se stie deja care sunt ei) si nu am fost prea multumit(nu intru in detalii).

E bine daca ai invatat sa nu mai iei de la ei,oricat de tentanta e oferta!Pacat ca ti-au trebuit 2 cumparate,pana sa-ti dai seama de faza!

Du-te si ia de la om din curte,e mult mai ok!

» Post actualizat in 25 Mar 2016 13:41

Alex,astept concluzia ta daca te intereseaza sau nu gixxeru' de 7juma'!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt in cautare de mobra... si culmea am gasit 2 la aducaii despre care vorbiti ... rog pe cine a avut de a face cu ei sa imi lase pe pm argumente de ce sa nu cumpar de la ei... multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sermoto si Motomus, nu? Sermoto sunt praf la capitolul seriozitate, exista o multime de cazuri pe forum, cautati. Nici Motomus nu par mai vrednici.

 

La Cluj am vazut anunturile celor de la Motomus, care aduc multe motociclete. Si la Timisoara e un user de pe forum:API73. Recunosc ca nu stiu despre ei daca sunt seriosi sau nu. Despre Sermoto am auzit ca aduc unele motociclete cu probleme.

 

in primul rand in dreptul lui moldo scrie gsxr 1000,la tine ca nu ai moto,motociclete nu aduc doar cei din cj sau tm,faza cu abs ul este cea mai putin relevanta

 

Am avut un CBF500 si un SV 650 S, pe care l-am vandut la jumatatea lui Februarie si de-atunci imi tot caut dar gasesc numai cazaturi.

Cnad m-am referit la cei care le aduc de-afara, vroiam sa ii dau o alternativa la motocicletele care sunt deja inmatriculate, si care, in multe cazuri sunt praf(neintretinute sau reparate prost).

ABS-ul mi se pare o necesitate. Nu mi-as lua o motocicleta care costa mai mult de 4000-5000 de euro fara ABS. E o suma destul de mare avand in vedere ca anumite motociclete au costuri incepand de la 6000 de euro luate de noi din showroom si ABS-ul ala te ajuta nu numai pe strada ci si la revanzare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...