Sari la conținut

Vopsitorie / personalizare casti moto


Maxim Marco Laurentiu
 Share

Postări Recomandate

Chiar ma gandeam si eu acum cateva saptamana sa-mi vopsesc casca dar m-am razgandit dupa ce am citit in manualul castii ca vopseaua scade rezistenta materialelor castii. Asa ca am renuntat eu.

 

Hmm la asta chiar nu ma gandeam , oare o infoliere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam si eu acum cateva saptamana sa-mi vopsesc casca dar m-am razgandit dupa ce am citit in manualul castii ca vopseaua scade rezistenta materialelor castii. Asa ca am renuntat eu.

 

 

Hehe. Voi chiar vreti sa traiti vesnic?

 

E un strat de vopsea. Cat de mult poate sa conteze? E cartea scrisa de firma care vinde castile aerografate cu sute de euro mai mult decat cele fara dizain. Oare sprayul lor e mult diferit de sprayul nostru? Oare vopseaua lor e mai compatibila cu astrele si cu asfaltul? Sau e doar un truc de marketing, folosit nu de producator ci de vanzatorul de casti?

 

Stau eu si cujet ... :tempted:

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult :D exact de ce aveam nevoie

Cu placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam si eu acum cateva saptamana sa-mi vopsesc casca dar m-am razgandit dupa ce am citit in manualul castii ca vopseaua scade rezistenta materialelor castii. Asa ca am renuntat eu.

 

Aia e gaselnita de marketing. Practic ce spui tu este ca plasticul abs, carbonul, fibra de sticla, kevlar-ul, nu ar trebui vopsite niciodata ca le este afecata rezistenta moleculara. Bullshiet! Si atunci, intreb eu... cum a fost vopsita acea casca in primul rand?

Pt ca daca chiar vrei, exista vopseluri pe baza de apa. Si alea-s inofensive. Nu au diluanti.

 

Dar cu siguranta ca ala de va zgaria acea casca, in loc sa o cosmetizeze in vreun fel, va mai da 200-300 eur inca o data ca, unul de la marketing, mai smecheros de felul lui, a inventat o capcana de prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii care fac si vand casti vor sa se acopere. Daca faci cunostinta cu asfaltul si iti crapa in 'nshpe bucati casca in momentul impactului nu mai ai nici un drept sa te plangi la producator daca tu i-ai adus cine stie ce modificari (inlcusiv vopsire/ colantare/ etc.). Nu stiu daca este neaparat o manevra de marketing dar nici eu nu as mai oferi nici un fel de garantie/ despagubiri daca mi-ar veni un client cu o casca vopsita.

Stiu ca romanii sunt mari amatori de teorii conspirative dar eu, personal, nu-mi voi modifica niciodata o casca pe care mai am de gand sa o port. Totusi, este parerea mea si viata mea in joc, altcineva poate face ce doreste.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain din partea ta ca impartasesti aceasta informatie cu noi restul. Totusi, nu face obiectul discutiei. Citeste inca o data primul post si mai gandeste-te daca era cazul sa adaugi ceva...

(asta apropos de "teorii conspirative")

 

Argumentele erau targetate pe acest om, care vroia sa-si vopseasca casca, sa fie diferit de restul turmei. GOD!

 

PS: Uite-al dracu epuras ce praf a mai facut casca asta:

 

post-70685-0-21920200-1458904338_thumb.jpg

 

Baietii care fac si vand casti

 

"

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca aia are DOT-ul perfect.

Ce,nu vezi ca scrie pe ea,Razvane?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...