Sari la conținut

Grupul posesorilor de Yamaha XV950 (sau Bolt)


pitesti2010
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...

Salut Bolterilor!

Am ramas cu Boltul la forma din foto profil - cu coburi si fender.

Vand sissybarul si  portbagajul aferent.

Piesele sunt OEM venite din fabrica.

Daca prezinta interes, dati un mesaj in privat

Sezon frumos si fara evenimente neplacute tuturor!

Stima

Misu

3922D1E4-4761-48C8-AAB9-A188F43C57B4.jpeg

472B5F47-31AD-48FA-95D1-F0C489BA9C2D.jpeg

C8B13A1F-5BF6-479D-A25E-2C913949C8E9.jpeg

F0A88603-5BB4-489F-9CA9-6C9CBF005978.jpeg

B718E08C-1DED-44D7-AE09-3FF81E542416.jpeg

Editat de misu67
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

M-ar fi interesat coburii cu sistem cu tot. 🙂

Spune-mi te rog, pentru ca nu am reusit sa vad niciunii pe viu, ce sistem de inchidere au? Cat sunt de siguri? Adica se deschid usor de catre un rau intentionat sau sunt cat de cat sigure incuietorile (daca au)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimite-mi un nr de telefon la misu67@yahoo.com si te sun ca e prea mult de comentat 🤪😇😉

...si cred ca la un pret corect as da jos coburii cu suporti si relocatoarele de semnal 😇🤪...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
La 19.07.2019 la 13:58, pitesti2010 a spus:

Salut si bine ai venit!

Stii ca noi suntem mai necredinciosi si vrem poze? Acum ai aflat. 🙂

Aha! Tare chestia cu lipsa de credință 😉

20190727_080544.jpg

IMG-20190802-WA0070.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
On 4/16/2021 at 10:15 AM, pitesti2010 said:

 

Eu nu cunosc termenul "Sportster-killer". Mi-l poti explica, te rog?


Cruiser in price range-ul Porksterelor care sa le bage ultimul cui in cosciug.
Ma rog, au cam facut asta deja geniile de la HD, dar... noroc cu Scout-ul si cu Rebel 1100

(Si da, Bolt pt mine e ca un Sportster... dar bine facut)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Hey!  Pai daca stiam eu de acest topic nu mai cautam zile intregi pe toate site-urile dupa un owner's manual :)) Ma bucur sa aflu ca mai sunt cativa posesori de Bolt la noi in Romanica! Eu al am pe al meu de pe final de iulie anul acesta, este  varianta R din 2015, si am facut pana acum cateva drumuri scurte ( sub 200 km/bucata) din lipsa de timp, in principal, asa ca mai am multe sa descopar. Pana scum insa intr-adevar am sesizat nevoia de a aborda virajele mai...linistit ( m-am speriat un pic prima data cand am dat cu scarita pe jos, eu venind de pe sport-touring unde atingeai scarita doar daca te culcai zdravan pe-o parte). Lipsa parbrizului ma face sa flutur in spatele ghidonului de pe la 90-100 in sus.....oricum dupa 120 nu mai e confortabil nimic pe motocicleta, vibreaza din toate incheieturile. 

Am patit insa si o...patanie, ca sa zic asa : pe centura Capitalei s-a aprins becul ptr rezerva de conbustibil, am mers aprox 4 mile ( contorizate pe tripmetrul de rezerva) si pac...a murit...In mod normal ar fi trebuit sa merg minim 30 de km cu rezerva. Ce s-o fi intamplat acolo?

Una peste alta, e un motor tare fain, imi place ca nu se gaseste pe toate drumurile si are asa o nota mai personala :)

 

P.S. tocmai am trimis solicitare de inscriere in cele 2 grupuri de facebook dedicate posesorilor de Bolt :) 

 

1.jpg

Editat de SZERZO
completare cu informatii omise in textul initial
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, Farfuridi a spus:

Ai buton pentru comutarea pe rezerva.?l-ai activat sau ai mers asa cu el mai departe?

Nu am activat nimic....unde ar trebui sa am acel buton? Exista pe Bolt? M-am uitat in manual si nu am gasit nici o informatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are buton pentru rezerva. Cand se termina cei 10 litri, intra automat in mod rezerva si iti arata pe bord cati km ai mers asa de cand s-a aprins becul.

Ca idee, ai 10 litri + 2,5 rezerva. La stilul meu de mers fac 200 km pana sa se aprinda becul. Cand am mai lergat pe autostrada pe la 150 km/h mi-a scazut autonomia la 160 km pana cand s-a aprins becul. 

Eu nu am mers niciodata pe rosu mai mult de 4-5 km.

Si da, este o motoreta foarte placuta. Mie imi place enorm. 

Avem si pe FB un grup micut. Ti-am scris intr-un comentariu. Daca doresti, ne-ar placea sa ni te alaturi si acolo. Nu facem mare branza, dar mai punem cate o intrebare, ne mai salutam din cand in cand.

Bine ne-am gasit!

🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
La 09.09.2021 la 23:17, SZERZO a spus:

Nu am activat nimic....unde ar trebui sa am acel buton? Exista pe Bolt? M-am uitat in manual si nu am gasit nici o informatie...

Buna Miha

nu am mai intrat de un veac aici pe forum :)

De regula de la aprinderea becului ai (cum spune manualul) cam 2-3 litri de gaz. Asta insemna la un mers normal in oras cu consum de 5%, cam 40-50 km.

Eu am mers afara la viteza cruise de 70-80 km si 60 km de cand s-a aprins becul.

Nu mi s-a intamplat sa raman fara gaz :)

Posibil sa nu fi remarcat becul dar intotdeauna ai pe indicator nr. de kilometri pe care i-ai parcurs de cand a aparut F - semnalul de atentionare.

See you soon on a sunny day!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...