Sari la conținut

Comenzi eBay.co.uk | amazon.co.uk | orice site din UK


Garcya

Postări Recomandate

ok, deci sa inteleg asa. Iti zic ce motor vreau, pretul maxim pe care il ofer ... si tu licitezi in locul meu? Pai nu e mai ok sa iti spun ce motor vreau sa imi iau de pe ebay, tu vezi locatia si greutatea si imi spui cat ma costa sa il iei de acolo si sa-l aduci acasa?

 

Sau poate n-am inteles eu prea bine oferta ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns
  • 2 weeks later...

 

Gabriel farul acela este din Tailanda, ca sa sti doar.

Pretul pana la tine acasa este 430 lei (cu tot cu fancourier si taxele vamale, ca vine din afara UE)

 

Ca si noutati...

 

Se poate comanda acum de pe orice site din UK gen www.ebay.co.uk www.amazon.co.uk www.wemoto.com etc.

Se poate comanda orice si in orice cantitate / greutate.

Pretul transportului din UK in RO este de 10 lire (50 lei) / comanda pentru produsele care cantaresc intre 1 si 5 KG.

Daca se depaseste 5 kg se taxeaza 10 lei / KG.

Se poate trimite si marfa voluminoasa gen motoare, scutere, etc.

 

Comenzile se preiau de in orice zi, la orice ora la numarul 0761 333 491 sau pe id-ul Garcya17 sau aici pe forum.

In 1-3 zile comanda ajunge la mine in UK si de acolo se trimite in tara in fiecare luni.

Coletul din UK in Ro ajunge vineri sau sambata iar luni este trimit prin fancourier la tine acasa.

 

Despre comisioane, ca sigur va intrebati.

Nu percep comision pentru comenzile pana in 5 kg.

Platesti doar pretul produsului de pe site + transportul din UK in UK (daca este cazul) + transportul din UK in RO (50 lei) + 20 lei fancourier din RO la tine acasa

 

Exemplu:

Pe ebay un cauciuc moto care costa 20 lire (In lei la cursul zilei de cumparare) si transport gratis in uk pentru tine costul final este 20 lire produsul + 10 lire transport uk - ro + 20 lei transport ro - ro adica 180 lei.

 

Astept cu interes colaborari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru prietenii motociclisti din Caras :)

 

Pot sa va comand de pe orice site din UK gen www.ebay.co.uk www.amazon.co.uk www.wemoto.com etc. fara comision din partea mea.

Se poate comanda orice si in orice cantitate / greutate.

Pretul transportului din UK in RO este de 10 lire (50 lei) / comanda pentru produsele care cantaresc intre 1 si 5 KG.

Daca se depaseste 5 kg se taxeaza 10 lei / KG.

Se poate trimite si marfa voluminoasa gen motoare, scutere, etc.

 

Comenzile se preiau de in orice zi, la orice ora la numarul 0761 333 491 sau pe id-ul Garcya17 sau aici pe forum.

In 1-3 zile comanda ajunge la mine in UK si de acolo se trimite in tara in fiecare luni.

Coletul din UK in Ro ajunge vineri sau sambata iar luni este trimit prin fancourier la tine acasa.

 

Despre comisioane, ca sigur va intrebati.

Nu percep comision pentru comenzile pana in 5 kg.

Platesti doar pretul produsului de pe site + transportul din UK in UK (daca este cazul) + transportul din UK in RO (50 lei) + 20 lei fancourier din RO la tine acasa

 

Exemplu:

Pe ebay un cauciuc moto care costa 20 lire (In lei la cursul zilei de cumparare) si transport gratis in uk pentru tine costul final este 20 lire produsul + 10 lire transport uk - ro + 20 lei transport ro - ro adica 180 lei.

 

Astept cu interes colaborari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Nu ma intereseaza daca iti iei si tu un comision sau nu,fiecare trebuie sa manance sau sa bea/fumeze/fu...eh,intelegi tu ideea :rolleyes:

 

Ma intereseaza sa nu platesc 80 de lire un transport uk-romania.Eu inainte aveam pe cineva locuia in UK,comanda el,si dupa ce ajungeau la el,le trimitea prin baieti care fac transport uk-romania la un pret modic de 1-2 lire pe kg.

 

Faci acelasi lucru?cum de e transportul asa ieftin?poti sa-mi explici pe pm te rog traseul si costul pieselor de care am nevoie?uite,de exemplu piesa asta :

http://www.ebay.co.uk/itm/TRIUMPH-SPRINT-ST-955-INJECTION-BELLY-PAN-FAIRING-BLACK-/110768834787?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item19ca5648e3#ht_548wt_715

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut @Nationalistul

Da fac acelasi lucru.

Produsele le comand la mine pe adresa de uk si transportul deobicei este moca din uk in uk.

Apoi am contract cu o firma de curierat cu care trimit in ro coletele.

Pretul la transport uk - ro l-am zis mai sus 50 lei pentru primele 5 kg. Adica 1, 2 sau 5 tot 50 lei costa.

Apoi 10 le / kg ce depaseste 5 kg.

 

Acum in cazul tau, produsul costa 40 lire + 7 lire transportul in uk si 10 spre ro ca sigur n-are 5+ kg.

Deci pretul tau acasa este 320 lei cu fancourier inclus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super,de cand cautam un om ca tine!Pt ca majoritatea celor ce "comanda de pe ebay" si iau si comision,nu au atatea contacte,si ruta e direct vanzator-cumparator prin curieri internationali,unde te rupe la cost.FII SIGUR ca te voi contacta in curand,foarte curand!

Si inca un detaliu,plata? Avans,integrala,mandat postal,bancar,ramburs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum merge treaba cu cei care fac comenzi.

Daca n-ai adresa de uk, degeaba.

Eu am lucrat in uk, am domiciliul acolo, cont in banca, etc.

 

Plata in principiu pentru prima comanda in avans, iar apoi nu mai este nevoie si se trece pe sistem ramburs.

De asemenea pentru comenzi mici gen pana in 100-200 lei tot asa fara avans.

Ce sunt sume mari nu vreau sa ma risc.

Trebuie sa intelegi si tu si restul cu care o sa colaborez.

Voi stiti "cine sunt" sa zic asa, am toate datele aici, am site www.adidasi.us si multe alte informatii reale care va garanteaza ca eu cel putin imi respect partea din intelegere.

 

Info:

http://facebook.com/Ferenczik

http://facebook.com/AdidasiUS

http://adidasi.us

http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/Garcya85

http://myworld.ebay.co.uk/garcya85

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

tot caut pe net un belly pan... si am vazut anuntul tau...

Deci am gasit: http://www.ebay.co.uk/itm/DR267-BELLYPAN-BELLY-PAN-SUZUKI-BANDIT-600-1200-NEW-/310226103738?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item483aeaadba#ht_2540wt_1243

 

pret 34L + 10L (pana in UK) + 10L (pana in Rom) + 20 lei (pana la mine)

E corect cum am calculat?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Luni 23 ianuarie pleaca inca un pachet din uk spre ro.

Cei care vor sa mai comande inca o pot face ca sa ajunga pana luni pachetul la mine in uk.

Info la 0761333491

 

Pana pe 11 februarie mai se preiau comenzi ca sa ajunga pe 16-17 in Romania

Hurry :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai simplu este sa ne auzim la telefon initial ca sa iti explic cum se procedeaza.

0761333491

Apoi facem si comanda daca totul iti convine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru primul link costul total pana la tine acasa cu fancourier inclus in pret: 350 lei.

Iar pentru al doilea este 370 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, alea sunt din Hong kong si vin la vama.

Nu iti pot spune pretul pentru ca nu stiu cat o sa ceara la vama.

Daca esti deacord sa le cumperi si sa te anunt atunci cand le ridic cat costa vama sa platesti suma respectiva facem afacerea altfel nu ne bagam.

Vama inseamna cel putin 24% tva-ul din romania + taxele vamale din catalogul lor.

In alte cuvinte destul de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Comenzi eBay.co.uk | amazon.co.uk | orice site din UK

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...