Sari la conținut

Comenzi eBay.co.uk | amazon.co.uk | orice site din UK


Garcya

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

cizme enduro/adventure 37?

Pai pot sa-ti aduc orice, dar intrebarea ta este foarte generala.

Cauta tu modelul dorit, care-ti place si eventual apoi iti caut eu cel mai mic pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Dupa mult timp de gandire m-am decis sa comand un set nou de carene "made in china" de pe ebay.Dupa ce am cautat mai multe informatii am fost sfatuit sa comand de pe ebay-ul din uk ca sa evit niste taxe,pentru ca am inteles ca pentru o comanda din afara ar trebui sa platesc vama si tva.Acum vreau sa va intreb pe voi,cei care ati mai cumparat prin ebay uk,ce taxe ar trebui sa platesc in afara de pretul produsului.Ma gandesc sa fac comanda la inceputul lui aprilie si as fi recunoscator pentru niste sfaturi.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu am cont pe ebay,in al 2 lea omul scrie ca nu trimite produsul in romania,am incercat sa gasesc cumva un nr tel sau vreo adresa de mail dar nu am reusit.ma intereseaza daca e cineva de acolo,platesc transportul intre orase si ulterior catre ro,ideea e sa nu depaseasca cu tot cu transport si cinste 50 euro,mi a fost furat din fata blocului de vreo 3 ani,tot il caut dar l am gasit numai la preturi ridicole.

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ai vazut ca a fost sparta si e carpita cu coliere.

logic,o sa vad ce ii fac,poxipol,revopsire,etc,macar sa reusesc sa o iau la pretul asta,nu gasesti fara suta de euro,doar capacul,fara semnal...

» Post actualizat in 27 Mar 2016 18:48

cred ca ai vazut ca a fost sparta si e carpita cu coliere.

pt 1100xx sunt mai ieftine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta userul Garcya. Îți aduce ce vrei de oriunde

» Post actualizat in 27 Mar 2016 19:07

Cauta userul Garcya. Îți aduce ce vrei de oriunde

o sa il contactez,multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e marea problema...Item location..Hong Kong :(

Ti le pot aduce si din Hong Kong, nu fara taxe, insa considerabil mai mici decat o sa te puna sa platesti daca le aduci tu sau le livreaza la tine direct.

Am adus per total aprox 5 bucati, de-a lungul timpului iar costurile aditionale au fost intre 100 si 200 lei (ma refer la TVA)

Pe langa pretul carenelor mai platesti 10 lei / kg mie ca ti le aduc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e marea problema...Item location..Hong Kong :(

Daca vorbesti cu vanzatorul sa declare o suna mai mica, de preferabil sub 20 de dolari, nu platesti nimic la vama decat o taxa infima de verificare a coletului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La carene sau orice alt produs care costa 300+ $ nu iti pune nimeni valoare mica, oricat de "chinez" ar fi.

Iti spun asta din experienta de peste 7 ani.

In plus coletul o sa fie deschis in vama, iar daca nu ai factura in el si ai valoare de 20$ pe ditamai carenele o sa iti puna sa platesti la valoarea din catalogul vamal, fiind subevaluat produsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La carene sau orice alt produs care costa 300+ $ nu iti pune nimeni valoare mica, oricat de "chinez" ar fi.

Iti spun asta din experienta de peste 7 ani.

In plus coletul o sa fie deschis in vama, iar daca nu ai factura in el si ai valoare de 20$ pe ditamai carenele o sa iti puna sa platesti la valoarea din catalogul vamal, fiind subevaluat produsul.

Multumesc.Ti-am trimis pm :)

» Post actualizat in 28 Mar 2016 17:08

Daca vorbesti cu vanzatorul sa declare o suna mai mica, de preferabil sub 20 de dolari, nu platesti nimic la vama decat o taxa infima de verificare a coletului.

Mi-a mai spus cineva asta dar am inteles ca sunt sanse mici sa nu fie controlat coletul mai alesdaca e made in china si e posibil sa mi se puna pretul de carene om daca se iau dupa catalogul lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Adriane. Ti-am trimis un PM, raspunde-mi, te rog, cand poti :) Iti multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Comenzi eBay.co.uk | amazon.co.uk | orice site din UK

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...