Sari la conținut

CB 1300


kristy
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Stie careva motocicleta asta?

Sau pe cei care o vand?

Banuiesc ca daca dau si garantie or fi seriosi

Are cineva modelul acesta? La ce ar trebui sa ma uit?

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=619815&selpic=3&zoom=1#foto

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, chestia cu garantia e foarte discutabilă, trebuie sa citești acele rânduri mici, si dacă e firma care se ocupa cu asa ceva, daca am invatat ceva de la oamenii de pe forum e faptul ca mai bine te feresti de asa ceva:) ei le aduc le fac frumoase la suprafata dar mecanic ai sanse sa fie praf.alta varianta e daca tot te hotarasti sa o iei sa mergi cu cineva priceput sa o verifice de la A la Z sa nu te trezesti cu surprize mai apoi.

Editat de fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...este o firma care se ocupa cu motoare...acum nu putem generaliza ca toti care se ocupa cu asa ceva aduc motoare naspa, le aranjaza si le vand.

Tocmai de aceea am scris aici pentru ca firma este din Bucuresti si posibil cineva sa ii cunoasca pe cei care o vand si ma pot ajuta cu niste informatii pro sau contra.

Daca nu vreti sa scrieti pe forum eu astept si mesaj privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Stie careva motocicleta asta?

Sau pe cei care o vand?

Banuiesc ca daca dau si garantie or fi seriosi

Are cineva modelul acesta? La ce ar trebui sa ma uit?

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=619815&selpic=3&zoom=1#foto

Salut

 

acel model de Honda daca este in mintile ei Cb1300 este o moto foarte buna ,fiabila si care nu are nevoie de garantie ,eu am avut fratele mai mic Cb1000 din 93 care este identic la aspect cu acesa,diferenta este carburatie vs injectie ,este un model foarte bun si permisiv ,singura problema este greutatea destul de mare in jur de 250-280kg la plin

Daca avea abs il luam eu ,de anu trecut

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra poate este ok,in schimb persoana care o vinde e "apreciata" aici pe forum.

Stiu 2 persoane care au fost tepuite de catre el,in trecut.

Unul a cumparat un TLR cu cadrul sudat si celalalt un zx6r(sper sa nu gresesc) cu furca stramba.

Dubios mai este ca mobra asta sta de ceva timp la vanzare:peste 1 an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mobra mea e la vanzare de peste un an...

 

1 : ori e pretul cerut prea MARE

2: ori are ceva bube ascunse...

3: ori lumea nu prea e interesata de MODEL,ca nu le poate garanta nimeni daca se gasesc piese,daca sunt ieftine la intretinere....daca consuma mult...daca....daca! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

acel model de Honda daca este in mintile ei Cb1300 este o moto foarte buna ,fiabila si care nu are nevoie de garantie ,eu am avut fratele mai mic Cb1000 din 93 care este identic la aspect cu acesa,diferenta este carburatie vs injectie ,este un model foarte bun si permisiv ,singura problema este greutatea destul de mare in jur de 250-280kg la plin

Daca avea abs il luam eu ,de anu trecut

Bafta

Stiu modelul, am citit despre el si mi se pare destul de ok pentru ce vreau eu.

Putina plimbare prin oras si mai mult exterior pe weekend

Stiu si CB-ul 1000, e frumos si acela dar parca asta imi place mai mult. Seamana mult cu XJR dar ma atrage mai mult Honda....nu vreau sa aud carcotasii ca Honda e Honda...pur si simplu imi place mai mult.

Mobra poate este ok,in schimb persoana care o vinde e "apreciata" aici pe forum.

Stiu 2 persoane care au fost tepuite de catre el,in trecut.

Unul a cumparat un TLR cu cadrul sudat si celalalt un zx6r(sper sa nu gresesc) cu furca stramba.

Dubios mai este ca mobra asta sta de ceva timp la vanzare:peste 1 an

Nu cunosc firma care a adus=o, nu stiu de cat timp e pe net dar te cred pe cuvant ca va fi de 1 an.

Posibil a avut pret prea mare sau posibil sa nu fie in mintile ei

dute sa o vezi ,fiecare om are norocul lui

Treaba ca eu sunt din Sibiu si m-am cam saturat sa colind tara asta si sa dau de teparti.

Am fost si pe la Oradea dupa un moto, si prin alte orase care s-au dovedit a fi niste tepe...unele mai mari, altele mai mici

24000 ? or fi reali ? arata bine motocicleta

Si eu tot la asta ma gandeam. Din poze arata bine clar....

Mai dubios este ca pe ceasul din poza arata 18231 km si in nunt scrie 2400...si asta acum am vazut :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pentru mine conteaza mai putin daca are 24.000 sau 74.000 km. La motoarele cu cilindree mare nu prea au importanta kilometrii. Daca mobra arat bine si este in mintile ei merita, nu importa cine a adus-o si cati km are!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nashul meu are una de vanzare,inca n-a apucat s-o puna pe vreun site!Doar ca e neagra.

Daca te intereseaza,da-mi PM.

E inmatriculata RO.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am luat eu o mobra de la ei acum doi ani. N-am avut nici o problema nici cu mobra nici cu ei/el (Costi) Mi-a spus ca mobra e cazuta si revopsita, am dat carenele jos si era asa cum a zis. Merge ceas si in ziua de azi!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Si eu tot la asta ma gandeam. Din poze arata bine clar....

Mai dubios este ca pe ceasul din poza arata 18231 km si in nunt scrie 2400...si asta acum am vazut :))''

 

Probabil nimeni nu a facut motocicletei poze recente in acest an , iar acel chilometraj cu doar 18.000 au existat la inceput, cand a fost scoasa la vanzare si pusa pe site. Probabil ca intre timp, de la aparitia anuntului pana acum, cineva a circulat cu ea si asa au ajuns la acei (presupusi) 24.000 km, anuntul fiind updatat insa fara a fi puse si poze recente ale motorului. Oricum motorul arata bine din cate pot vedea in aceste poze. Daca esti 'chitit' pe acest model vad ca deja exista o alta oferta, cu un model pe culoare neagra( CRISTIAN1) .Oricum ar fi, succes in alegerea motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un baiat care a luat un 1000RR de la acest Costi. A venit, s-a plans pe forum ca nu-stiu-ce, nu-stiu-cum si apoi s-a dat la fund. Cauta pe aici cu "1000RR teapa" sau ceva de genul "vanzator tepar"...

 

E posibil ca vanzatorul sa aibe motociclete ok, dar trebuie sa le verifici cu atentie - cadru sudat, motor pocnit, furca stramba, joc in juguri samd....

CB-ul ala sta la vanzare de mult pentru ca nu se cauta la noi asa ceva - e o motocicleta de nisa. Desi n-ar trebui :) E posibil ca daca o scoti la un pret bun sa treci cu vederea anumite "aspecte"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Stie careva motocicleta asta?

Sau pe cei care o vand?

Banuiesc ca daca dau si garantie or fi seriosi

Are cineva modelul acesta? La ce ar trebui sa ma uit?

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=619815&selpic=3&zoom=1#foto

Maestre fa o plimbare pe la anunturile de pe afara si ai sa vezi ca nu gasesti motorul pe la 2400 E.Modelul este unu tare de tot.E rau si e fiabil.E frumoasa cu draci.Totusi....kilometrajul si turometrul ,tot ansamblul,sunt foarte ieftine.Eu am cumparat un X 4 Honda cu acelasi motor ca si CB 1300 din acea epoca (1998 ) si cu 18.000 km la bord.Multi bani .Nu spun cat.Dupa 25.000 km a trebuit sa schimb lantul si cele doua pinioane.Dupa inca 10.000 km a cazut ambreiajul.Nu mai continui.Trage singur concluziile.X 4 il poti vedea la avatar.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Si eu tot la asta ma gandeam. Din poze arata bine clar....

Mai dubios este ca pe ceasul din poza arata 18231 km si in nunt scrie 2400...si asta acum am vazut :))''

 

Probabil nimeni nu a facut motocicletei poze recente in acest an , iar acel chilometraj cu doar 18.000 au existat la inceput, cand a fost scoasa la vanzare si pusa pe site. Probabil ca intre timp, de la aparitia anuntului pana acum, cineva a circulat cu ea si asa au ajuns la acei (presupusi) 24.000 km, anuntul fiind updatat insa fara a fi puse si poze recente ale motorului. Oricum motorul arata bine din cate pot vedea in aceste poze. Daca esti 'chitit' pe acest model vad ca deja exista o alta oferta, cu un model pe culoare neagra( CRISTIAN1) .Oricum ar fi, succes in alegerea motorului.

Am vorbit si cu cel ce are CB-ul negru, acum astept niste poze sa vad cum arata si poate dau o fuga saptamana ce vine sa le si vad pe ambele.

Imi place culoarea alb cu rosu, dupa mine arata mai retro motocicleta in culorile astea

Amu vad eu ce decizie o sa iau dintre cele doua

eu am cumparat in decembrie un gsx1400 din 2003 cu 18.000 km

si sincer, il luam si la 100.000 daca arata la fel :D, tre sa fii mare bulangiu sa strici motoarele asea

Azi mi-a mai zis un prieten ca si-a luat un GSX 1400 cu 7000 km, foarte fain intretinut dar putin mai scump decat acest CB...un buget pe care eu nu il am deocamdata

Ai dreptate, la ce motoare bulet proof au, este cam greu sa le vezi puscate.

Maestre fa o plimbare pe la anunturile de pe afara si ai sa vezi ca nu gasesti motorul pe la 2400 E.Modelul este unu tare de tot.E rau si e fiabil.E frumoasa cu draci.Totusi....kilometrajul si turometrul ,tot ansamblul,sunt foarte ieftine.Eu am cumparat un X 4 Honda cu acelasi motor ca si CB 1300 din acea epoca (1998 ) si cu 18.000 km la bord.Multi bani .Nu spun cat.Dupa 25.000 km a trebuit sa schimb lantul si cele doua pinioane.Dupa inca 10.000 km a cazut ambreiajul.Nu mai continui.Trage singur concluziile.X 4 il poti vedea la avatar.Bafta.

M.am uitat si pe afara, in principiu pe Subito.it.

De km nuu o sa fii niciodata sigur daca nu are o carte service unde sa documenteze tot ce a facut la ea.

Poate modelele astea de prin 2004-2005 sunt mai bine facute decat un X4....sau asa tind sa cred

Oricum faina si X4-le tau. Si pe albastru...e belea

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu-i ceri omului niste poze actuale? In aia 6000km s-ar fi putut intampla multe (sau nimic). Zic si eu, nu dau cu parul.

Pai am mai vb cu el la telefon si a zis ca a gresit anuntul de a pus 24000 ca defapt are 18000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, o fi dat cu bormasina mai mult inapoi :D

18000 km in 11 ani, sigur a fost motorul babei aleia care se ducea doar duminica la biserica, si doar vara pe uscat, in rest il tinea in alcov.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nashul meu are una de vanzare,inca n-a apucat s-o puna pe vreun site!Doar ca e neagra.

Daca te intereseaza,da-mi PM.

E inmatriculata RO.

Se pare ca oferta nasului nu mai este valabila, s-a razgandit si nu o mai da.

 

Pe cei din Bucuresti i-am rugat sa imi trimita niste poze mai detaliate si cu motocicleta si cu actele ce le are pe ea, dar se pare ca nici pana in ziua de azi nu au onorat cererea...asa ca nu prea prezinta incredere.

Cand l-am intrebat de cand este motocicleta in tara mi-a zis ca doar de cateva zile si ea e de un an pe net...asa ca mai astept si alte oferte.

In caz ca am drum la Bucuresti o sa dau o fuga, clar, sa o vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...