Sari la conținut

sudura plastic


Postări Recomandate

Este din < ABS > , se vede in prima poza .

 

O poti repara si singur , cauti o bucata de plastic ( tot din ABS ) si cu un letcon de lipit te apuci de sudura . Topesti si din plasticul oglinzii si din cel de umplutura si se contopesc . Dupa ce "sudezi " si incarci gaurile , cat de cat , pana la nivel , slefuiesti cu niste smilgher fin iar la final cu chit de reparatii ( cel auto ) ii dai finisajul final !

 

Eu prin metoda asta mi-am reparat tot Burgman-ul !

 

Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu un prieten care a facut o operatiune de genul la Bardak. Tipul a fost super multumit de lucrare. Iti recomand sa-i cauti pe net si sa le faci o intrebare referitoare la pret.

 

LE: S-a facut sudura in plastic, fara niciun gram de fibra. Am uitat sa specific.

Editat de SLYther™
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru sugestii dar cautam pe cineva care face cu fibra de sticla,altfel mi a trecut prin cap sa o fac cu poxipol,etc,e si sparta in 2 locuri ca asa am gasit sa o cumpar la un pret decent cat de cat ca aia pt care mi au furat o (arzia r focul iadului si catranu nu stiu ce au facut cu ea...),referitor la bardak nu as face nicio operatiune la ei,am un amic care a cumparat prin 2008 un 954 de la ei varza si de atunci mi au iesit de la suflet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru sugestii dar cautam pe cineva care face cu fibra de sticla,altfel mi a trecut prin cap sa o fac cu poxipol,etc,e si sparta in 2 locuri ca asa am gasit sa o cumpar la un pret decent cat de cat ca aia pt care mi au furat o (arzia r focul iadului si catranu nu stiu ce au facut cu ea...),referitor la bardak nu as face nicio operatiune la ei,am un amic care a cumparat prin 2008 un 954 de la ei varza si de atunci mi au iesit de la suflet

Stiu, ii dau perfecta dreptate tobarasului tau....si eu am auzit multe lucruri rele despre ei. Dar la capitolul sudura in plastic au un tip care se pricepe si face treaba buna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, ii dau perfecta dreptate tobarasului tau....si eu am auzit multe lucruri rele despre ei. Dar la capitolul sudura in plastic au un tip care se pricepe si face treaba buna..

il cunosti,lucreaza si in privat?(presupun ca nu ii trebuie un mare atelier pt un capac de oglinda),daca da sunt interesat,ca locatie suntem si vecini cumva,eu la ambrozie,merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...