Sari la conținut

Inlocuire anvelope / echilibrare roti- unde?


Florin_Nx
 Share

Postări Recomandate

in nici un caz roatanel .... in serbanesti la TOGASERV http://www.togaserv.ro/

E putin mai scump decat roatanel dar macar nu te trezesti cu jantele zgariate si echilibrate de mantuiala.Eu am fost de mai multe ori la Toga si nu am avut niciodata probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiam ca mai este un loc unde se pot si echilibra... dar de zgariat jantele ori echilibrare de mantuiala... de 7 ani niciodata nici mie nici la prieteni si mergem acolo si cu masinile pe langa moto. si fara suparare dar la roatanel se face si itp si o multe alte lucruri si e si mai mare service-ul ... am cumparat cauciucuri pentru masina de la ei si le au in depozit in alte conditii decat cum vad ca le tin astia afara mie unu imi par mai profi putin. DAR nu bag mana in foc ca e asa pentru ca nu am avut nici o legatura pana acum cu TOGA. sa lasi un feedback dupa ce mergi si am sa ma mai interesez de curiozitate si eu :D Stima!

Editat de NeoZealot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii, o sa incerc sa ajung sambata la Toga serv - pare mai la indemana pentru mine. O sa pun impresiile dupa ce inlocuiesc anvelopele.

 

Salut,

 

Trebuie sa inlocuiesc anvelopele /echilibrez rotile si Bacaul ar fi optiunea cea mai apropiata de mine. Aveti ceva sugestii, eventual cu date de contact?

 

Multumesc.

0753 286 474, George - Savinesti/Piatra Neamt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROATANEL, cred ca e si singurul loc in Bacau unde poti echilibra rotile pt moto. dar echilibreaza doar roata fata pt spate nu-i necesar. http://www.roatanel.ro/

Sorry ca te intreb dar am si eu o intrebare de ce nu se echilibreaza si roata spate? MS :D (incepator)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... fix asta a fost si reactia mea cand am auzit.. dar cat timp nu ai janta afectata de nimic si nici nu mergi cu o troaca de cauciuc de 100 ani ori mai mult, nu e nevoie sa echilibrezi spatele absolut deloc. si cum am zis nu credeam dar mi-au spus-o baietii care merg pe motoare pe pista de mai mult timp decat is eu biciclist. Am incercat la ultimele 2-3 caucioace am dat jos tot plumbul ce era pe janta(5-10g nu in kg) l-am schimbat si ghici ce.... absolut perfect totul la orice viteza si in orice conditii de exploatare... fix cum mi s-a spus :D. Nu ma credeti pe mine. Incercati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i scump dar daca schimbi cauciucul de 1-2 ori pe sezon si iti tot dau aia plumbul jos cu spaclu... cam lasa urme. acum daca se schimba cauciucul odata la 10 ani nu e probl.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un scurt review pentru Toga Serv. Nu recomand nimănui. Aștept deja de 2 ore , se mișcă cu incetinitorul , mi-au lăsat o senzație ciudată,parcă s-ar feri de făcut anvelope moto. O să revin cu amănunte de pe computer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, problema nu e asteptatul. Dar faptul ca au tot bagat masini inaintea mea e o problema, pentru mine cel putin. Nu-s genul care sa fac scandal, asa ca au tot bagat masini. Dupa vreo ora jumate se auzeau discutii ca trebuia sa fac programare(cand am plecat au zis ca chiar daca faceau era tot una).

Asa cum am mai zis, mie mi-au lasat impresia ca se feresc de montaj pentru moto. M-au lasat ultimul, chiar inainte de inchiderea programului. Ce-i drept, am primit un odorizant de masina.

Pe parte de preturi - 20 ron/roata inlocuire si echilibrare.Fara bon fiscal - e drept ca nici nu am cerut. Nu stiu daca e scump sau ieftin - pentru mine e ok.

 

Pe partea de auto: dureaza chiar si o ora inlocuirea de 4 anvelope. Rotile se strang cu pistolul pneumatic, nu cu dinamometrica.Apoi, la desfacut rotile stranse tot de ei.....nu se mai desfac, caz vazut acolo cat asteptam. Au ceva serviciu de gazduire a anvelopelor. Acestea sunt depozitate afara, in soare, total gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 ron pentru inlocuire si echilibrare - m-am dus cu rotile in portbagajul masinii. Pe masina de echilibrat a montat o chestie cu 2 brate si niste pistoane; probabil ca aia are si axul pe care se baga roata cu niste bucse de adaptare la dimensiunile axului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, problema nu e asteptatul. Dar faptul ca au tot bagat masini inaintea mea e o problema, pentru mine cel putin. Nu-s genul care sa fac scandal, asa ca au tot bagat masini. Dupa vreo ora jumate se auzeau discutii ca trebuia sa fac programare(cand am plecat au zis ca chiar daca faceau era tot una).

Asa cum am mai zis, mie mi-au lasat impresia ca se feresc de montaj pentru moto. M-au lasat ultimul, chiar inainte de inchiderea programului. Ce-i drept, am primit un odorizant de masina.

Pe parte de preturi - 20 ron/roata inlocuire si echilibrare.Fara bon fiscal - e drept ca nici nu am cerut. Nu stiu daca e scump sau ieftin - pentru mine e ok.

 

Pe partea de auto: dureaza chiar si o ora inlocuirea de 4 anvelope. Rotile se strang cu pistolul pneumatic, nu cu dinamometrica.Apoi, la desfacut rotile stranse tot de ei.....nu se mai desfac, caz vazut acolo cat asteptam. Au ceva serviciu de gazduire a anvelopelor. Acestea sunt depozitate afara, in soare, total gresit.

Ai stat la coada pt masini daca tu erai cu 1-2 roti de moto??? Fix la fel am mers si eu cu rotile de moto in portbagaj la aialalti si era coada imensa cum spuneti si voi la intrarea masinilor in schimb cand le-am spus ca am de schimbat un cauciuc moto pe una si de exhilibrat alta m-au bagat pe mine in fata prin intrarea clientilor au chemat un baiat din spate m-a ajutat la caratul rotilor si in 5 min s-a rezolvat si am plecat fericit. Inseamna ca prima impresie nu m-a pacalit de data asta. A nu se intelege ca am vreun cunoscut ori pe cineva pe acolo... am ajuns la ei tot din indrumarea unui prieten si el la randul lui fara a cunoaste pe nimeni.

Editat de NeoZealot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeti linistiti la roatanel...dar cand o sa plecati cu jantele zgariate ca neculai nu stie sa puna frumos o carpa cand dejanteaza si cand o sa iti bata roata fata ca la balamuc atunci sa nu va intrebati de ce.In toamna am fost cu motocicleta la Toga,mi-a dat un baiat roata jos,dejantat frumos ,mi-a pus niste treburi din plastic pe janta sa nu o zgarie,echilibrat si pus la loc.Totul foarte ok.Acum ca tu ai stat ...na cam e sezon de schimb de anvelope.Poate roatanel se misca mai rapid dar la capitolul calitatea lucrarii lasa tare de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e la Roatanel Bacau. Mie, la Toga, nu mi-au pus nimic pe janta, nu au protejat nimic cu vreo carpa.

In rest, numai faptul la ca auto se strang rotile cu pistolul pneumatic spune totul despre profesionalismul lor. Poate am fost eu mai ghinionist, cine stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...