Sari la conținut

Cruiser


Mihai L
 Share

Postări Recomandate

Salutare ,

 

Am vandut mobra ....a 3 -a :) Am trecut prin cateva genuri din fericire fara nici un incident (Aprilia Pegaso , Honda Hornet, CBR 954 RR) , iar acu, ca m-am maturizat (familie , 2 copii mici ) caut un cruiser ...sau cel putin asta cred ca vreau ...pentru ca nu m-am suit pe niciunul pana acum. Am inceput sa casc ochii la tot felul si parca forma care imi zambeste e cea mai "flat" ,cu roata groasa fata , rezervor lat , ceva in genul Dragstar 1100 (imi place ca are cardan si 2 discuri frana pe fata) . Cele din categoria cu roata fata subtire si fata mai ridicata , Vmax sau Magna nu imi plac ca si forma chiar daca sunt poate mai manevrabile sau mai sprintene . Acum va intreb pe cei care sunteti impatimiti de genul asta , ati avut sau aveti motoare din categoria asta ce sfaturi imi dati ? pe ce ar merita sa dau 4-5000 eur ? Merita sa mai astept si sa mai strang pentru un Royal Star 1996-2001 xvz 1300 , motor V4? Gasesc pe cineva in Cluj sa stam la o poveste despre lumea cruiserelor? Poate chiar un posesor de Dragstar amabil sa imi dezvaluie +uri dau si -uri ale mobrei? Alte modele in plaja asta financiara?

 

Multumesc, toate cele bune!

 

 

p.s. Am 181 / 100 kg daca ar conta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruder de 1800 in banii astia in niciun caz dar unul de 1500...se gaseste...an 2004.

Drept este ca acum vreo 3 saptamani s-a vandut o Honda vtx1800 la 5000 euro...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E frumoasa foc !

Momentan sunt in tratative pentru un Royal Star , sa vad ce iese . Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tine-ne la curent cum a decurs !

Si eu sunt interesat sa achizitionez un cruiser in viitorul apropiat. Cel mai probabil daca se iveste ceva ce imi place il iau.

Mult succes si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i una dintre impecabilele astea? /index.php?/topic/733523-doua-intrudere-impecabile/

 

Tine-ne la curent cum a decurs !

 

Si eu sunt interesat sa achizitionez un cruiser in viitorul apropiat. Cel mai probabil daca se iveste ceva ce imi place il iau.

 

Mult succes si asfalt uscat !

E ivita...dar sa-nteleg ca nu-ti place? http://olx.ro/oferta/suzuki-intruder-ID68BgQ.html#f9c6d9569b

 

Cred ca-i cel mai bun pret pentru asa ceva dintre toate care au fost la vanzare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F frumos si asta , dar nu ma lasa sotia sa vand nimic din casa pt a face rost de bani mai multi :)) . Se pare ca si asa e cam intinsa coarda (4000eur va fi pretul max care il dau pe mobra ...la care se va adauga transport + revizie la sosire - fac schimburi de lichide la tot ce cumpar )


» Post actualizat in 22 Apr 2016 12:16

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20%20A/Yamaha%20XVZ1300A%20Royal%20Star%20Venture%2096.jpg

 

 

Dupa asa ceva balesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de oferte ....9000 EUR ...as putea sa cumpar jumate :) :-L ... E faina , dar modelul fara DELUXE imi place mai mult (si asa coburile nu imi incanta pupila prea tare , dar se pot demonta , la fel si sissy bar ul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ivita...dar sa-nteleg ca nu-ti place? http://olx.ro/oferta/suzuki-intruder-ID68BgQ.html#f9c6d9569b

 

Cred ca-i cel mai bun pret pentru asa ceva dintre toate care au fost la vanzare...

Dovada ca s-a si dat...Cred ca-s cele mai rapid vandute motociclete , la preturi rezonabile desigur. numai in primavara asta s-au dat vreo 5-6. Asta cat a stat la vanzare? Vreo 3 zile. Enervant cat de rapid pot ''decarta'' unii 7000 euro!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Elvis has landed !

 

Pana la urma a ajuns : Royal Star XVZ 1300 A - 1997

Cu un pic (mult) de noroc nici nu m-am departat f mult de buget :moto: .

 

O seara cel putin la fel de faina ca a mea va doresc !

 

 

post-52105-0-99321600-1463340982_thumb.jpg

post-52105-0-79673300-1463340996_thumb.jpg

post-52105-0-92163200-1463341015_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos tare cruiserul ! Sa il stapanesti sanatos si fara incidente !

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...