Sari la conținut

Locul de intalnire al motociclistilor din Capitala. Motivul pentru car


Postări Recomandate

Mai multa grija colegi din Bucuresti, cred ca o sa se sesizeze si autoritatile :D .

 

http://stirileprotv.ro/stiri/social/locul-de-intalnire-al-motociclistilor-din-capitala-motivul-pentru-care-localnicii-le-cer-autoritatilor-sa-ia-masuri.html

 

Ps: Etichetati-va cei care sunteti vedete de acum si ati aparut pe micile ecrane. :mexicanwave:


» Post actualizat in 13 Apr 2016 08:11
Locul de intalnire al motociclistilor din Capitala. Motivul pentru care localnicii le cer autoritatilor sa ia masuri

 

Greseala de incepator nu mi a incaput tot titlul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uite inca unul mai nou. Lasa ca e bun topicul mai curat. Da din păcate o sa ne pună botnitza de tot. Acolo nu avem voie. Acolo nu. Dar unde ? La arcul de triumf dc nu mai vin baieti ? Am auzit ca la piata Charles de gaulie sau dat amenzi mari pt parcarea motoarelor pe trotuar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie gasit un inamic public. Gloata are nevoie de sange. Pana sa imparta arme la cetateni si sa apere televiziunea, poate isi dau corijenta jurnalistii si fac investgatii serioase. Adica erau de floare sau de bostan ?

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ne oblige prin lege sa ne bagam un stiulete in.................................toba.

 

si daca pun db killerul la mivv tot se aude de parca "e avion, suntem pe aeroport". ar trebui sa ma duc pe pista...mamei mele?!?? ai dreq, dau tvu la maxim ca nu il aud, dar motoarele de pe bulevard ii deranjeaza. halal Rromanie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreq, dau tvu la maxim ca nu il aud, dar motoarele de pe bulevard ii deranjeaza. halal Rromanie

 

Eu cred oamenii aia se plang de motoarele turate dupa 23:30, cand lumea se duce la culcare.

Si pe mine ma deranjeaza, motoarele turate la 1 noaptea. Altfel, cred ca zgomotul ala de motor turat e ignorat in timpul zilei. :)

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un reportaj "comandat". Cam atat.
Luata o tanti "Maria" de pe strada, un nene fara dinti in gura si gata, uite, localnicii sunt deranjati.

Editat de LexDee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema asta e prezenta in mai toate orasele mai mari, unde se strang genul ala de labari care stau 3 ore pe o banca, sparg seminte apoi baga o tura de oras sau langa oras de 1-2 km, si apoi iar la spart seminte 3 ore, pana noaptea

 

oameni au dreptate , marea majoritate. Este enervant pentru oricine, un (cuvant urat) cu un motor turat de-an pulea...

 

fraierii astia ar trebui 'corectati' in comunitate, ca dupa aia , daca apar interdictii, o sa o sugem toti, la unison,din cauza unor vacari...

 

da, stiu,fiecare face ce vrea/cum il taie capul,dar ce te faci cand dupa aia trebuie sa suporti niste consecinte de pe urma altora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca usor usor o sa existe si motociclisti împotriva altor motociclisit. Ca moto lor nu fac gălăgie si ei sunt civilizati. Ai ca ale altora fac zgomot si nu sunt civilizari. Ca manaca seminte la victoriei sau ca stau ca labarii e problema lor. Ce dreacu sa facă un motociclist in bucuresti ? Sa merga la restaurant si sa mamace seminte acolo. Acuma pe bune. Nu motoarele sunt problema . Ci răutatea oamenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce-or sa-ti faca ma, or sa-ti ia (cuvant jignitor) de la bicicleta? Daca ma opreste RAR-ul in trafic, mai mult decat sa-mi ureze o zi buna n-au ce sa-mi faca. Daca te stii cu musca pe caciula, prost sa fii sa opresti...

 

esti genul ala trist despre care se vorbeste in clip? sau chiar unul din protagonisti? ca dupa atitudine,te incadrezi perfect :)

» Post actualizat in 13 Apr 2016 10:47

Hai ca usor usor o sa existe si motociclisti împotriva altor motociclisit. Ca moto lor nu fac gălăgie si ei sunt civilizati. Ai ca ale altora fac zgomot si nu sunt civilizari. Ca manaca seminte la victoriei sau ca stau ca labarii e problema lor. Ce dreacu sa facă un motociclist in bucuresti ? Sa merga la restaurant si sa mamace seminte acolo. Acuma pe bune. Nu motoarele sunt problema . Ci răutatea oamenilor.

 

pai logic ca o sa existe motociclisti impotriva altor motociclisti. Motociclisti nu inseamna doar toti posesorii de gioarse cu tobe fara db-killer, inseamna mult mai mult de-atat...

 

Ce mananca fiecare, si ce seminte sparge, e problema fiecaruia. Problema o reprezinta cretinitatea si proasta crestere, reflectata...in motoare si in abuzarea lor pe strada..

 

Daca unul nu poate dormi vara, noaptea, pt ca un idiot merge in limitare pe bulevard, de fapt e bulangiu si rau ala care vrea sa doarma,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma, sunt genul care daca incerci sa-i zici ca-i genul te pisha in freza. Dupa atitudine ma incadrez perfect.

 

Ce te freaca pe tine grija ca niste baieti din Bucuresti or sa-si ia amenzi de la RAR ca merg cu tobe sparte? Serios, te simti reprezentat de un samantzar din Pantelimon care vine in Victoriei sa traga ca maimuta de acceleratie pe linii drepte? Daca da, du-te si protesteaza. Fa o petitie pe net sa se interzica Pantelimonarilor sa depaseasca perimetrul comunei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Imi place noaptea ptr ca pot sa ma desfasor " . . . . . serios ?


» Post actualizat in 13 Apr 2016 10:56

Am senzatia ca in reportaj nu au nimerit chiar cele mai bune modele in ale motociclitului precum nici in ale pietonatului . Oamenii au fost atat de sinceri si surprinsi . Raspunsuri de genul " ptr ca automobile " : "Imi place sa ies noaptea. Pe timpul zilei lucram, seara ne intalnim cu amicii, vorbim pe Facebook, mesaje, unde ne vedem, Victoriei, parcare, o punga de seminte."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma, sunt genul care daca incerci sa-i zici ca-i genul te pisha in freza. Dupa atitudine ma incadrez perfect.

 

Ce te freaca pe tine grija ca niste baieti din Bucuresti or sa-si ia amenzi de la RAR ca merg cu tobe sparte? Serios, te simti reprezentat de un samantzar din Pantelimon care vine in Victoriei sa traga ca maimuta de acceleratie pe linii drepte? Daca da, du-te si protesteaza. Fa o petitie pe net sa se interzica Pantelimonarilor sa depaseasca perimetrul comunei.

 

cel (cuvant urat) in freza esti tu,dupa exprimare :)

 

Dupa cum am precizat initial,chestia asta se intampla in multe orase, nu doar in prea-iubita metropola. Ideea era alta si se pare ca te depaseste, ai ochelari din aia de cal pe ochi si vezi doar ce vrei tu sa vezi...

 

pe mine ma intereseaza doar cand actiunile unor retardati au consecinte directe asupra mea, in rest, putin imi pasa...

» Post actualizat in 13 Apr 2016 11:03

" Imi place noaptea ptr ca pot sa ma desfasor " . . . . . serios ?

» Post actualizat in 13 Apr 2016 10:56

Am senzatia ca in reportaj nu au nimerit chiar cele mai bune modele in ale motociclitului precum nici in ale pietonatului . Oamenii au fost atat de sinceri si surprinsi . Raspunsuri de genul " ptr ca automobile " : "Imi place sa ies noaptea. Pe timpul zilei lucram, seara ne intalnim cu amicii, vorbim pe Facebook, mesaje, unde ne vedem, Victoriei, parcare, o punga de seminte."

 

acum hai sa nu ne cacam pe noi si sa ne facem ca ploua.... de parca n-ar fi in fiecare oras labagii din astia care se comporta ca niste imbecili....

 

fara foc nu iese fum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca usor usor o sa existe si motociclisti împotriva altor motociclisit. Ca moto lor nu fac gălăgie si ei sunt civilizati. Ai ca ale altora fac zgomot si nu sunt civilizari. Ca manaca seminte la victoriei sau ca stau ca labarii e problema lor. Ce dreacu sa facă un motociclist in bucuresti ? Sa merga la restaurant si sa mamace seminte acolo. Acuma pe bune. Nu motoarele sunt problema . Ci răutatea oamenilor.

TRUE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1

 

cel (cuvant urat) in freza esti tu,dupa exprimare :)

 

Dupa cum am precizat initial,chestia asta se intampla in multe orase, nu doar in prea-iubita metropola. Ideea era alta si se pare ca te depaseste, ai ochelari din aia de cal pe ochi si vezi doar ce vrei tu sa vezi...

 

pe mine ma intereseaza doar cand actiunile unor retardati au consecinte directe asupra mea, in rest, putin imi pasa...


» Post actualizat in 13 Apr 2016 11:03

 

acum hai sa nu ne cacam pe noi si sa ne facem ca ploua.... de parca n-ar fi in fiecare oras labagii din astia care se comporta ca niste imbecili....

 

fara foc nu iese fum....

 

Tocmai spunea un coleg mai sus , ceva de rautate. Ati vazut un reportaj cu unii, care dupa parerea mea nu reprezinta Bucurestiul, pentru ca daca intrebi orice baba/mos pe ei ii deranjeaza orice, si ati inceput sa va certati. Daca stai sa intrebi in tramvai, mosii si babele o sa iti spuna ca ii deranjeaza si ca suna telefoanele in tramvai si ei nici nu aud cand le vorbesti in ureche. Despre partea cu mancatul semintelor sau orice alta activitate pe care o intreprind baietii cand se intalnesc, nu e treaba voastra, daca cineva mananca seminte 3 ore, mai face 2 km cu motorul si mananca iar seminte 3 ore, nu este labar. Puteai sa ii faci labari daca se intalneau si faceau laba la Victoriei, in rest, calmeaza-te ca ajungi ca ala fara dinti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...