Sari la conținut

Locul de intalnire al motociclistilor din Capitala. Motivul pentru car


Postări Recomandate

pe mine ma intereseaza doar cand actiunile unor retardati au consecinte directe asupra mea, in rest, putin imi pasa...

Stiu la ce te referi :). Exista riscul ca autoritatile vigilente sa actioneze cu promptitudine. Daca baga acciza pe seminte, nu mai zic sa le interzica, consecintele se vor rasfrange si asupra cetatenilor corecti, care nu poseda motociclete. In schimb gauresc totata ziua cu bormasinile luate la promotie si seara nu se pot odihni.

 

Sper ca stii de gluma. Acum serios, pentru privitorii televiziunilor un astfel de reportaj, nu face altceva decat sa creeze o imagine proasta si sa asmuta cetatenii impotriva motociclistilor.

Partea cu interzisul este singura masura care ne-ar afecta pe toti, bucuresteni sau nu. Daca ajungi seara in bucuresti sa nu poti intra sa te duci acasa sau sa te cazezi undeva mi se pare o magarie realizabila prin astfel de campanii televizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A zis cineva de labari, nu labari , cocalari si aici ma refer la asa zisii motociclisti care se intalnesc dupa ora 23, sparg semintele, se tot strang de oooo, tureaza in draci motoarele, burnouturi si alte porcarii.Nu cred ca are nimeni ceva impotriva daca se strang 20 fac o gluma, vb mai tare, cu ambalatu motoarelor si lipsa de bun simt fata de altii mai ales noaptea la asta se referea reportajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starscream stai linistit ca nu numai capitala are asa ceva, am avut si eu o trupa de soc gen isis, kamikaze, semintari,30kg adidasi florescenti,neoane....I-am potolit cu politia si cu 2 vecini.

Am si eu toba sport, bag si eu o samanta cateodata la iarba verde cu o bere sau la un film,Mai vin seara acasa cu mobra da nu-s taran domne'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum zicea aia? ceva de genul cei mai multi bucuresteni?
si de fapt erau 3 pensionari si unu aproape si el de pensie?
wtf? este deshis la lidl si dupa 10 dimineata nu trebuie sa ajunga la ora deschiderii...

 

nu mi-a raspuns nimeni nicodata...

ma deranjeaza masinile. trec j de mii de masini zilnic prin fata mea, nu pot deschide geamul ca numai sunetul ala de rahat de gume hasaite pe asfalt aud + noxe ...

wtf? ce facem? ne mutam din oras... la padure, pe marginea lacului... etc.

altfel asta este orasul. noxe, zgomot, aglomeratie, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1

 

 

Tocmai spunea un coleg mai sus , ceva de rautate. Ati vazut un reportaj cu unii, care dupa parerea mea nu reprezinta Bucurestiul, pentru ca daca intrebi orice baba/mos pe ei ii deranjeaza orice, si ati inceput sa va certati. Daca stai sa intrebi in tramvai, mosii si babele o sa iti spuna ca ii deranjeaza si ca suna telefoanele in tramvai si ei nici nu aud cand le vorbesti in ureche. Despre partea cu mancatul semintelor sau orice alta activitate pe care o intreprind baietii cand se intalnesc, nu e treaba voastra, daca cineva mananca seminte 3 ore, mai face 2 km cu motorul si mananca iar seminte 3 ore, nu este labar. Puteai sa ii faci labari daca se intalneau si faceau laba la Victoriei, in rest, calmeaza-te ca ajungi ca ala fara dinti.

 

cine nu e suficient de prost isi da seama ca pseudoreportajul asta e ca intr-un film cu buget redus, semintele si ce scuipa colegii , cum am zis si eu, si altii, e treaba lor

 

Eu m-am axat pe partea de zgomot si deranj, pe aspectul asta i-am facut labari si-mi mentin afirmatia.... Pana una alta, mai subtire cu afirmatiile astea cu dintii, ca nu vrei sa ti-i 'spargi' in coji, ok ? :)

» Post actualizat in 13 Apr 2016 12:55

cum zicea aia? ceva de genul cei mai multi bucuresteni?

si de fapt erau 3 pensionari si unu aproape si el de pensie?

wtf? este deshis la lidl si dupa 10 dimineata nu trebuie sa ajunga la ora deschiderii...

 

nu mi-a raspuns nimeni nicodata...

ma deranjeaza masinile. trec j de mii de masini zilnic prin fata mea, nu pot deschide geamul ca numai sunetul ala de rahat de gume hasaite pe asfalt aud + noxe ...

wtf? ce facem? ne mutam din oras... la padure, pe marginea lacului... etc.

altfel asta este orasul. noxe, zgomot, aglomeratie, etc.

 

 

tu ai perceptiile tale, specifice..... cum a zis si cineva mai sus, daca extrapolam si ducem discutia in penibil si absurd, ne putem plange si de 1-2 vecini care dau gauri de 2 ori pe an,si de zgomotul anvelopelor pe strada cauzat de trecerea masinilor, si de pitigoii din parcuri care au inceput sa cante primavara, mierlele la fel, cainii care latra, ploaia care face zgomot cand cad picaturile pe asfalt/capotele masinilor....ETC

 

dar sa duci discutia de la niste retardati care tureaza motoarele si sa generalizezi in halu' asta iti trebuie o minte relativ...ingusta :)

 

pe un bulevard cu blocuri ceva mai inalte, cu o toba sport, chiar si cand te chinui sa fii silentios, tot nu-ti iese, dar mai ales sa turezi ca boul..... cine locuieste in zone din astea stie cam ce acustica are o toba sport (fie ea si pe un CB 500) ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai perceptiile tale, specifice..... cum a zis si cineva mai sus, daca extrapolam si ducem discutia in penibil si absurd, ne putem plange si de zgomotul anvelopelor pe strada cauzat de trecerea masinilor,

man, pe la mine prin fata serviciului trec cel putin cateva mii de masini zilnic. mii!

este penibil si absurd da sa ma plang eu posesor de motor si masina de trafic...

dar daca esti pensionar care merge numai cu troleu si tramvaiul si-ti aduce aminte de anii "30 cand nu erau masini pe strada, da e normal sa ai asemenea pretentii. adica "normal"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, pe la mine prin fata serviciului trec cel putin cateva mii de masini zilnic. mii!

este penibil si absurd da sa ma plang eu posesor de motor si masina de trafic...

dar daca esti pensionar care merge numai cu troleu si tramvaiul si-ti aduce aminte de anii "30 cand nu erau masini pe strada, da e normal sa ai asemenea pretentii. adica "normal"...

 

nu sunt de la tara, si stiu cum e traficul in bucuresti, si intr-adevar este zgomot cauzat de masini pe marile bulevarde, insa sa fim seriosi, unul sau doua motoare turate de-an pulea ies muult mai rapid in evident (acustic) decat tot zumzetul ala.

 

Iar problema reala apare noaptea, nu ziua...

 

Si problema cea mai mare ar fi ca vreun cap de guma sau cap de creta sa dea vreo lege cu interdictii tocmai din cauza la o mana de fraieri. Asta e reala problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place ca v-ati aprins toti la faza cu semintele.

Voi nu prea faceti diferenta dintre caterinca si vorbit serios.

Cat despre talentele de la victoriei, dintre toti, cel din reportaj va asigur eu ca va invarte casca in cap din orice pozitie. (si nu vorbesc la caterinca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce caterinca? De fiecare data cand am trecut se spargeau seminte ca-n ferentari. Si nu glumesc.


In ce sens invarte casca, e culturist sau ceva?

Parca am mai auzit-o pe asta cu "vedeti ca ala va invarte casca" acum cativa ani, tot asa intr-un topic dinasta de flame.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place ca v-ati aprins toti la faza cu semintele.

Voi nu prea faceti diferenta dintre caterinca si vorbit serios.

Cat despre talentele de la victoriei, dintre toti, cel din reportaj va asigur eu ca va invarte casca in cap din orice pozitie. (si nu vorbesc la caterinca)

 

Eu personal nu m-am aprins la faza cu semintele,desi daca un grup de indivizi sparg seminte pe trotuar si lasa cojile acolo, mi se pare un gest pur de tigan (si nu ma refer la cei de etnie rroma). Indiferent ca esti sau nu motociclist, daca spargi seminte si arunci cojile pe jos ca un mitocan, esti doar un prost ...

 

Iar in rest, cu invartitul la casca in cap.... de cate ori am auzit replica asta, mi se apleaca deja. E un fel de concurs virtual de masurat pu.li .... Mergeti pe o pista si masurati-va acolo talentele :)

» Post actualizat in 13 Apr 2016 15:15

Pe dunga dreapta toti "invarte" casca,dar pe curbe se cam complica situatia...

Nu e panica,oricum.Atat timp cat kiseleffu ramane drept,ne descurcam cu toti :hug:

 

 

:)))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai intalnirea ca intalnirea ca intalnirea.

Dar ... seminte?

Manele ceva?

born to bi uaild

 

Ce imi place ca v-ati aprins toti la faza cu semintele.

Voi nu prea faceti diferenta dintre caterinca si vorbit serios.

Cat despre talentele de la victoriei, dintre toti, cel din reportaj va asigur eu ca va invarte casca in cap din orice pozitie. (si nu vorbesc la caterinca)

ai uitat sa ne spui ca ne da si cauciucuri in gura...

 

plm, plina Romania de talente cu negru de coji intre dinti, d-aia si-n grila de start de la MotoGP sunt 5 romani...toti incepand cariera la clubul "Seminteee baietiii Racing Club Victoriei"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautati pe google, pe facebook, pe ce vreti voi, despre Radu Alexandru, si apoi mai vedeti cum e cu virajele, circuitele, si talentele - eu zic ca aveti de unde sa va documentati.

In rest, sanatate la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/AlexRaduOficial/?ref=ts&fref=ts

 

N-am mai vazut seminte la Victoriei de cativa ani, poate doar n-am vazut eu, nu stiu daca nu or fi. Lumea de acolo e pestrita, sunt care se dau bine si foarte bine, altii care intr-adevar n-au bani de gaz in afara orasului si n-au luat o curba in viata lor, altii care stiu sa mearga tare pe o roata si intre semafoare dar nu stiu sa mearga la drum lung, toate felurile.

 

Intr-adevar se face mare galagie prin oras. Mai particip si eu la plimbarile astea nocturne si uneori ma ia rusinea de ce se intampla.

Normal ar fi sa faca iar controale la tobe, sa isi puna odata la punct legislatia de verificare si sa nu fie voie cu tobe 'goale' prin oras. Eu mi-as pune la loc tobele stock daca ar fi controale pe bune.

Educatia se face cu pedepse aplicate...pana atunci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/AlexRaduOficial/?ref=ts&fref=ts

 

N-am mai vazut seminte la Victoriei de cativa ani, poate doar n-am vazut eu, nu stiu daca nu or fi. Lumea de acolo e pestrita, sunt care se dau bine si foarte bine, altii care intr-adevar n-au bani de gaz in afara orasului si n-au luat o curba in viata lor, altii care stiu sa mearga tare pe o roata si intre semafoare dar nu stiu sa mearga la drum lung, toate felurile.

 

Intr-adevar se face mare galagie prin oras. Mai particip si eu la plimbarile astea nocturne si uneori ma ia rusinea de ce se intampla.

Normal ar fi sa faca iar controale la tobe, sa isi puna odata la punct legislatia de verificare si sa nu fie voie cu tobe 'goale' prin oras. Eu mi-as pune la loc tobele stock daca ar fi controale pe bune.

Educatia se face cu pedepse aplicate...pana atunci :D

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai vazut seminte la Victoriei (...)

 

:)

 

Sunt rău, dar chiar dacă nu mai mănâncă bomboane agricole, cred că aceiași indivizi se întâlnesc acolo sau/și la Arc.

 

Eu mi-as da motocicleta daca ar trebui sa ii pun tobele stock, ma excita sunetul ei :alcy:

 

Same here :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:)

 

Sunt rău, dar chiar dacă nu mai mănâncă bomboane agricole, cred că aceiași indivizi se întâlnesc acolo sau/și la Arc.

 

 

Same here :)

Am zis asa ca eu sunt batran si poate nu tin minte, eu nu am vazut seminte la Victoriei (mai mult se mancau seminte la rond la Maior Coravu') oricum sunt ani in care nu am trecut prin Victoriei. Acolo se schimba 'garda' destul de des, se apuca alti baieti/fete de motoreteala, se lasa in 2-3 ani, mai vezi cate unul mai vechi,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis asa ca eu sunt batran si poate nu tin minte, eu nu am vazut seminte la Victoriei (mai mult se mancau seminte la rond la Maior Coravu') oricum sunt ani in care nu am trecut prin Victoriei. Acolo se schimba 'garda' destul de des, se apuca alti baieti/fete de motoreteala, se lasa in 2-3 ani, mai vezi cate unul mai vechi,etc.

 

Bai Niko,

 

ai uitat cand acum vreo 7 ani rupeam noaptea bulevardele cu liniute, care mai de care??? Toti numai cu tobe goale, una s'una... Eh, ce vremuri... benzina ieftina, timp berechet, tinerete. Se vede ca am imbatranit. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Niko,

 

ai uitat cand acum vreo 7 ani rupeam noaptea bulevardele cu liniute, care mai de care??? Toti numai cu tobe goale, una s'una... Eh, ce vremuri... benzina ieftina, timp berechet, tinerete. Se vede ca am imbatranit. :)

Pai asta se intampla si acum, doar ca se pleaca din Victoriei :))

Oricum, intre Piata Alba Iulia si Unirii cand se pleaca turat 20 de motoare odata de la semafor vibreaza geamurile de la blocuri, cred ca aia si-au facut pereti dublii, nu stiu cum rezista. De aia mai apareau in anumiti ani masinile alea de RAR acolo pe zona aia.

Dar totul se face romaneste, nu se stie dupa ce norme, ce model ai, se mimeaza un pic de interes pentru ca sunt prea multe reclamatii, se mai calmeaza baietii si la anul o luam de la capat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Educatia se face cu pedepse aplicate...pana atunci :D

educatia NU se face cu bataie / pedepse.

daca educatia se face asa ajungem exact unde suntem.

 

educatie se face prin exemplu, printr-un mediu inconjurator curat fizic si moral, se face cu un sistem de educatie formativ nu informativ stil elefant, etc.

o situatie economica a majoritatii mai buna, saracia si foamea,lipsurile si grijile duc la propasirea materiala a religiilor, la state totalitare la o societate defecta...

razboaiele lumii, politiile lumii, securitatile, inchisorile nu au rezolvat nimic, doar au perpetuat sistemul actual.

 

cum era daca undeva pe langa oras la margine exista un drag strip, o pista ceva?

mai mergea lumea la Victoriei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...