Sari la conținut

BALCIK dum. 17.04.2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Pe ce ruta ca sunt cel putin 3 ?

https://www.google.ro/maps/dir/Buftea,+Ilfov+County/Balchik,+Bulgaria/@43.8912012,26.072262,8z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40b205541ce22b27:0xd893f70852a13eee!2m2!1d25.9388214!2d44.5629744!1m5!1m1!1s0x40a4e47de3940717:0x82bd7e7a2dd47c8c!2m2!1d28.1617188!2d43.4269047?hl=en

Parca m-as baga dar poate dati mai multe detalii.Cum sunt: stilul de mers,ora de plecare,punct de intalnire.

Eu sunt in perioada de cunoastere cu noul atelaj si oricum ma consider inca incepator.Plus ca depind de permis, asa ca o sa merg cat de cat legal.Si acum imi este sa nu ma trezesc cu amenzi de la tura din august de anul trecut la OZN in Bulgaria.Nu doresc sa incurc sau sa va incetinesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea din OMV-ul din comuna 1Decembrie la ora 8.30

» Post actualizat in 14 Apr 2016 12:17

La ducere mergem prin Ruse,Schumen,Varna si Balcik.Intoarcerea prin Silistra,bac... sau prin Vama

» Post actualizat in 14 Apr 2016 12:20

De mers se merge normal dar sustinut!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nooxy si Zigzag: sunteti bineveniti.Nu se alearga tare.Singura problema este daca vom gasi terase deschise in Balcik.

Dar avem plan de rezerva : o terasa in Kavarna gasita de colegul Dan.Aici putem manca ceva asemanator cu Dalboka.


» Post actualizat in 15 Apr 2016 11:13

Restaurantul din Kavarna se numeste Balgarka.Se pare ca este renumit pentru cat de mari sunt midiile servite. Daca a fost cineva acolo poate ne spune ceva !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pe Shumen are doar 2 lucruri frumoase. Un viaduct care e f bine mascat incat marea maj nu stiu pe la ce inaltime trec si faptul ca aproape tot este un deal si o vale.

 

Ca sa fiu sincer, nici ruse -silistra nu m-a impresionat. Eu as alege sa merg bucuresti - cernica - soldanu- manastirea- calarasi - adamclisi - mangalia - vama - balcik. Prima parte este bucata pe care am ratat-o la intoarcerea de data trecuta, a doua este cea pe care am mers...mai departe cred ca stiti.

 

Acum na...just an ideea.

 

Eu raspund mai tz daca merg, de principiu da.

» Post actualizat in 16 Apr 2016 08:47

ai vazut Mihai ca nu sunt singurul plictisit de drumul propus de tine la dus?

Dans, nu e vb de plictiseala, desi am facut drumul ala de peste 100 de ori in ultimii 8 ani (compania la care lucrez are productia in Shumen). Mai tare ma seaca ideea de a merge pe autostrada aia odioasa de la Shumen la Varna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian:eu te cred ca esti plictisit de drumul prin Schumen,dar sa fim realisti. La tura de acum doua saptamani cei 300km i-am parcurs in sapte ore si jumatate(inclusiv masa de pranz),deci media orara de mers in grup a fost de maxim 40km/h.

Acum avem de parcurs aproximativ 660km.Faceti voi socoteala de cat timp avem nevoie pentru a parcurge distanta propusa.Chiar daca media orara o sa fie mai mare(poate 50km/h) tot vom avea nevoie de 13 ore.

Credeti-ma ca astea sunt mediile orare la mersui in grup 50-60km/h.Stiu ca sunt unii pe aici care o sa ma contrazica,dar eu va spun crunta realitate.Aici sunt incluse cam toate opririle care se fac cu vama, cu alimentarea,cu masa si alte necesitati.

Intr-adevar daca se merge singur sau maxim doi media orara poate creste !!!


» Post actualizat in 16 Apr 2016 09:50

Dans: astept propuneri concrete dar sustinute cu calcule.Ca si eu vreau sa slabesc niste multe kg,teoretic stiu cum trebuie facut,dar practica ma omoara !!!


» Post actualizat in 16 Apr 2016 09:57

Pe cei care nu ma cred ,le propun o excursie la Istanbul (unde am fost de multe ori) sau la Skopje in Macedonia si daca facem mai putin de zece ore ,platesc eu tot.Distanta fiind la fel.


» Post actualizat in 16 Apr 2016 10:34
Sigur,propunerea mea nu este valabila pentru cei doi PRINTI ai motociclismului,unul cu I si altul cu F.
Ei nu sunt oameni.Sunt semi-zei !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Lucian:eu te cred ca esti plictisit de drumul prin Schumen,dar sa fim realisti. La tura de acum doua saptamani cei 300km i-am parcurs in sapte ore si jumatate(inclusiv masa de pranz),deci media orara de mers in grup a fost de maxim 40km/h.

Acum avem de parcurs aproximativ 660km.Faceti voi socoteala de cat timp avem nevoie pentru a parcurge distanta propusa.Chiar daca media orara o sa fie mai mare(poate 50km/h) tot vom avea nevoie de 13 ore.

Credeti-ma ca astea sunt mediile orare la mersui in grup 50-60km/h.Stiu ca sunt unii pe aici care o sa ma contrazica,dar eu va spun crunta realitate.Aici sunt incluse cam toate opririle care se fac cu vama, cu alimentarea,cu masa si alte necesitati.

Intr-adevar daca se merge singur sau maxim doi media orara poate creste !!!

» Post actualizat in 16 Apr 2016 09:50

 

Dans: astept propuneri concrete dar sustinute cu calcule.Ca si eu vreau sa slabesc niste multe kg,teoretic stiu cum trebuie facut,dar practica ma omoara !!!

» Post actualizat in 16 Apr 2016 09:57

 

Pe cei care nu ma cred ,le propun o excursie la Istanbul (unde am fost de multe ori) sau la Skopje in Macedonia si daca facem mai putin de zece ore ,platesc eu tot.Distanta fiind la fel.

» Post actualizat in 16 Apr 2016 10:34

Sigur,propunerea mea nu este valabila pentru cei doi PRINTI ai motociclismului,unul cu I si altul cu F.

Ei nu sunt oameni.Sunt semi-zei !!!

Nu-ti mai face griji. Ai spus cand pleci si pe unde mergi. Cine vrea, bine. Cine nu, e liber sa faca fix ce are chef.

Din partea mea, multumiri pentru invitatie! Vin pe oriunde.

Ne vedem maine la 8.30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu alegeti un traseu plin de gropi, parca as veni si eu.

Eu am mers de fiecare data la Balcic via Silistra si mi s-a parut in regula. La dus se poate merge prin Ruse - Silistra, iar la intoarcere prin Silistra, bac Calarasi, A2.

Astept sa vad ce va decideti, daca o luati pe la Adamclisi nu cred ca ma bag, mi-a ajunsTargoviste - Campulung - Podul Dambovicioarei azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Textex: te astept cu mare placere. Deci clar la ducere o sa fie Ruse,Silistra,Dobrich,Balcik. Intoarcerea va fi in mod sigur pe drumuri rapide (deci exclus drum prin comune).

Zigzag: stai linistit. Mihai vegheaza pentru tine !!!


» Post actualizat in 16 Apr 2016 15:21

Vlad: poate il convingi si pe Bogdan !!!


» Post actualizat in 16 Apr 2016 15:44

Nooxy: pana acum sunt sigur pe Alex si pe Dan.Cu ei am vorbit inainte sa deschid topicul. In rest vom vedea maine dimineata !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe traseul propus de mine, la dus am 320 km, iar la intors 270 km, sa zicem 600 in total. Daca as merge singur, cu oprire doar la alimentare si vama, e verificat ca media ar fi 100 km/h. Ma ingrijoreaza media prognozata de Mihai, chiar n-am de gand sa ma intorc la 11 noaptea acasa. Sper ca toata lumea sa fie axata pe mers sustinut, ca sa fim la pranz la destinatie. Cei care nu au experienta sau capacitatea cilindrica necesara, sper sa se gandeasca bine daca aceasta este excursia potrivita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian: eu am ajuns la ora 19 dar tine cont ca stau in sectorul 4. Sase dintre noi ne-am intors pe autostrada.Voi care ati ales drumul prin Adamclisi nu puteati ajunge sub nici o forma inaintea noastra.

Daca tot sustii ca esti acasa trimite-mi o poza cu postul Romania Tv ca ei au ora afisata !!!


» Post actualizat in 17 Apr 2016 16:39

Multumesc celor 13 participanti si sper sa o mai faca si alta data. Grup misto,vreme buna,papa buna !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...