Sari la conținut

BALCIK dum. 17.04.2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Lucian: eu am ajuns la ora 19 dar tine cont ca stau in sectorul 4. Sase dintre noi ne-am intors pe autostrada.Voi care ati ales drumul prin Adamclisi nu puteati ajunge sub nici o forma inaintea noastra.

Daca tot sustii ca esti acasa trimite-mi o poza cu postul Romania Tv ca ei au ora afisata !!!

» Post actualizat in 17 Apr 2016 16:39Multumesc celor 13 participanti si sper sa o mai faca si alta data. Grup misto,vreme buna,papa buna !!!

Nu se prinde pe bac :)

» Post actualizat in 18 Apr 2016 09:24

Deci eu am cateva intrebari dupa plimbarea de ieri:

 

1. Ce dracu mananca mustele alea?!? SuperGlue?

2. Cum naiba au ajuns si pe interiorul parbrizului? E adevarat ca o bucata buna de drum am mers cu spatele ca sa ii dau si lui Mihai o sansa sa tina ritmul, dar nu am sarit de 200... :)

3. Cu cine a facut Mihai matelamtica? 707 km in 11 ore inseamna 64,27km/h medie. Si daca nu stateam 2h la masa, media era mai buna. Ca sa nu mai zic de cei care au mers pe A2 la intoarcere. Probabil ca la ei media a fost peste 80 tinand cont ca eu nu am bagat autostrada si am mai avut si de trecut cu bacul.

 

Sa vezi acum ce mi-o da comandantul nostrum suprem :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian: pentru ca esti un om rau o sa vin cu niste precizari.Noi am parcurs 600km in zece ore deci calculeaza tu media orara sau cum vrei tu sa o denumesti,tinand cont ca intoarcerea a fost pe autostrada.

Se pare ca a ta Duffy Duck aro o problema cu numarul de km. chit ca este ultimul model de gs fabricat in 2016 ,superaccesorizat si multe altele,ea spunand in modul Voice ca a parcurs 707km.

Eu cred ca stiu cauza.Tu ai modificat modul de racire.Nu mai folosesti apa normala pentru racire,folosesti APA GREA (H2O2).

» Post actualizat in 18 Apr 2016 10:23

Mi-a placut faza cu mersul cu spatele.Esti mare figura !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e pe undeva la mijloc. Sunt sigur ca Lucian a calculat de acasa si pana acasa, nu de la benzinaria OMV. Eu pe bord am avut 683 km facuti in exact 12h30 (am stat insa aproape 2h in plus la Constanta). De acasa si pana la benzinarie eu am facut 17 km de exemplu, daca Lucian sta in nord se explica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, sigur am facut 707 km. De acasa pana acasa! Data viitoare fac poze daca nu ma crezi. Iar cu bavarezele, nu stiu ce sa zic...daca ai de gand sa le duci pe autostrada, mai bine nu :) Pt asta e sufficienta a ta. Doar sa ii dai jos rotitele alea ajutatoare si sa bata vantul din spate. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RuinCV: a mers super scuterul tau de 300.Ai reusit cu succes sa mergi in plasa supermotocicletelor bmw.


» Post actualizat in 18 Apr 2016 10:43

Lucian: stiu ca gs-ul are mari probleme la mersul pe autostrade. Doar Mihnea Bmw reuseste sa conduca mai tot timpul cu 180km/h (fie pe autostrada , fie pe drum normal) Dar nu am reusit pana acum sa aflu cauza. Dar fac eforturi !!!


» Post actualizat in 18 Apr 2016 10:49

Si pentru ca ti s-au parut asa de usor parcurgerea a 707km. cand plecam in Alpi , facem Bucuresti-Viena in zece ore.Ca sunt doar 1000km. si nu o sa mai pierdem timp cu masa de pranz pret de doua ore.Ce zici ???


» Post actualizat in 18 Apr 2016 10:54

Daca plecam la ora 8 suntem deja cazati la ora 18.Avem timp sa vizita toata zona centrala !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am tinut, dar am tras de el cum n-am mai tras pana acuma.

 

Dupa 10 ore de mers va opriti in primul bar la niste bere si lasati vizitatul centrului pentru alta data ;) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si o sa folosim numai drumurile normale(fara autostrada).Eu stiu da la Alex,de la Jean,de la Dans , ca gs-ul se simte cel mai bine la 120.Cu exceptia lui lui Mihnea care are montat modului lui Einstein(care comprima timpul si mareste distantele).


» Post actualizat in 18 Apr 2016 11:35

Modul strict secret pana acum.Tehnologie NASA de ultima ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Textex: ce facem cu baietii astia cu bavareze ??? Tocmai am vorbit cu Alex si el tot la ora 19 a ajuns acasa,mergand pe coclauri.

Trebuie sa vindem japonezele si sa trecem pe bavareze !!!

Eu zic ca s-au putut trage niste concluzii la drumul dus, asa ca raman, modest, cu ce am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in asentimentul lui Lucian. Prefer sa ma plimb, sa admir peisajul si nu sa ma deplasez din punctul a in b intr-un timp cat mai scurt. Daca om mai face gasca, merg in ritmul meu si ne vedem la terasa. De obicei, cand plec cu mobra, nu am ora de ajuns acasa. De fapt, cu cat ajung mai tarziu cu atat ma simt mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem una frumoasa in Macedonia-Albania-Grecia dar daca vrem sa nu facem prea multi km. zilnic sunt necesare mai multe zile.Ca nici mie nu-mi place sa merg la rupere, dar ce sa ma fac cu angajatii la multinationalele cele rele !!!


» Post actualizat in 18 Apr 2016 14:49

Angelo: ai dreptate.Dupa mine trebuia sa ramanem peste noapte la Balcik si intoarcerea o faceam azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă bucur pentru tine, Mihai, că în sfârşit ţi-ai îndeplinit visul şi ai reuţit să strângi 13 participanţi. Ai depăşit-o clar pe Iulia (beware). Data viitoare propun să o luaţi pe Cheia şi rezultatul o sa fie covârşitor. :)

Sunt şi eu de acord că merită să te bucuri de drum şi să rămâi peste noapte la Balcik, mai ales ca în golfuleţul acela descoperit de noi este o terasă de unde poţi admira apusul la malul mării şi mai au şi un Burgas Moscato foarte tare ! (un fel de palinca aromată). În curând am de gând să dau o tură pe acolo şi aş fi bucuros daca ar veni şi colegul cu Honda VT, despre care ştiam ca e un endurist convins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........ aş fi bucuros daca ar veni şi colegul cu Honda VT, despre care ştiam ca e un endurist convins.

 

Cu cea mai mare placere, asta daca voi mai avea VT-ul. Spun asta deoarece a fost ceva experimental, sa vad si eu cum e cu un cruiser. Din pacate, in momentul de fata tind sa spun ca nu prea e pentru mine.

Dar, chiar si cu alt utilaj, raspund cu placere unei invitatii la drum :cheers:

Pana una alta, ma bate un gand de Veliko Tarnovo. Cand o fi timp voi face un anunt, poate ne strangem.

» Post actualizat in 29 Apr 2016 16:37

Maine o luam spre Enisala. Croaziera 100, pauze de 10-15 min la maxim 100. Lista e deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...