Sari la conținut

Se vinde echipament la SMAEB?


Rimio
 Share

Postări Recomandate

Ar fi primul an cand merg la SMAEB deci nu stiu exact cu ce se mananca. Intamplarea face ca vreau sa cumpar si niste echipament de touring pentru don'soara (cam detoate in afara de casca si manusi: ghete, pantaloni, geaca, protectii), dar nu stiu daca la SMAEB se vinde si daca preturile sunt ok sau nu.

 

Nu le-as compara neaparat cu preturile din online, pentru ca nu am nervii necesari sa fac jdemii de comenzi pana gasesc ceva ce se potriveste, dar ar fi misto daca ar fi o gama mai variata si preturi macar putin mai mici decat ce gasesc in magazine.

 

Care a fost experienta voastra de anii trecuti in sensul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

experienta de anul trecut fu dezamagitoare...o geaca care pe louis la kronau o gaseai de exemplu cu 69euro redusa la smaeb era 699 lei redusa...si lista era lunga...de obicei chilipirurile sunt f putine si se dau imediat,deci incearca cat mai devreme de la deschidere sa ajungi.......noi am cautat manusi,cagule,brelocuri,protectii ... ceva ok nici scartari la maxim pe moka dar nici scumpe sa fie si n-am gasit nimic bun de nici un fel .....sincer,in functie de ce marci alegi, orice peste 150euro la o gheata,180 la geci si 100 la pantaloni,50eur la protectii n-ar merita osteneala....uite-te intai pe online la cateva modele fa-ti in minte niste repede de marci si preturi si vezi practic peste ce dai pe teren,altfel..s-ar putea sa arunci cu banii aiurea,sau...sa fii norocos

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal apreciez mult experienta cumparatului de echipament (si haine in general) din magazin, in momentul in care vanzatorul se implica si raspunde sincer la nevoile tale.

 

Chiar astazi am avut parte de o experita foarte placuta la Dual Motors in Buc in urma careia am decis ca sunt ok cu ideea de a da 100-150 RON in plus fata de cel mai bun pret online pe o casca de peste 2000 RON doar pentru ca baietii de acolo au fost foarte serviabili si mi-au depasit asteptarile cu serviciile lor.

 

Cumparatul echipamentului la SMAEB implica mult stat la coada, asteptat dupa cabine de proba, asteptat dupa personalul supraaglomerat care s-a dus sa caute "ciorapi" cu un numar mai mare si s-a intors cu o "batista" de alta culoare si alte experiente pe care, personal, nu le agreez. Plus ca in postura aceea de foarta multa lume care este interesata sa cumpere (teoretic) niste produse, tu ca si client iti pierzi avantajul de negociere. De ce sa ti-i dea tie cu 10 lei mai ieftin cand poate urmatorul ii ia la pret intreg?

 

Plus ca adevaratele oferte de preturi, dupa cum a mentionat si mad_max, lipsesc cu desavarsire. Daca totusi decizi sa cumperi echipament de la salon, ai grija sa ai tel incarcat si mult net pe el ca sa compari preturi :D

 

Succes si multa rabdare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu strica sa incerci,dar slabe sanse.....mai degraba gasesti la magazinele de profil din bucuresti decat la smaeb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma, exista ceva la SMAEB care sa fie la preturi avantajoase?

De la echipament la gume la orice... ?

Intreb si eu tot asa , pe cei experimentati si familiarizati cu evenimentul :)

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bani sa ai, ca echipamente, accesorii si piese gasesti. unele la promotie, altele nu. cel mai mare avantaj e ca le gasesti pe toate la un loc.

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere smaeb-ul e un loc bun pentru probat si cumparat din alta parte...datorita faptului ca se aplica tehnica romaneasca cu marit pretul...sincer nu cred ca am vazut vreodata o oferta intradevar buna...am fost la standul unui magazin de pe la noi (nu dam nume) si manusile care in magazin erau 130 la smaeb erau 150...si cand i-am semnalat acest lucru a spus ca mi le da la 130...pai am venit la salon sa le iau la 110, nu la pretul de magazin...

 

ideea este sa nu va faceti sperante desarte...e posibil sa gasiti produsul cautat si poate la un pret ok...dar sa nu mergeti cu certitudinea ca totul va fi redus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere smaeb-ul e un loc bun pentru probat si cumparat din alta parte...datorita faptului ca se aplica tehnica romaneasca cu marit pretul...sincer nu cred ca am vazut vreodata o oferta intradevar buna...am fost la standul unui magazin de pe la noi (nu dam nume) si manusile care in magazin erau 130 la smaeb erau 150...si cand i-am semnalat acest lucru a spus ca mi le da la 130...pai am venit la salon sa le iau la 110, nu la pretul de magazin...

 

ideea este sa nu va faceti sperante desarte...e posibil sa gasiti produsul cautat si poate la un pret ok...dar sa nu mergeti cu certitudinea ca totul va fi redus

 

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea firmelor expozante se aprovizioneaza inainte de SMAEB, adica daca cu o saptamana inainte nu gasesti anumite masuri, modele, etc, cu siguranta la SMAEB vin mai dotati.

 

Eu in anumiti ani am gasit diverse oferte mai bune la echipament in timpul SMAEB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine sa te documentezi de pe net pt preturi inainte de expozitie pt ca deobicei domnii afaceristi maresc preturile la expo si inca destul de mult. Marfa va fi, mentalitatea romanului e problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bani sa ai, ca echipamente, accesorii si piese gasesti. unele la promotie, altele nu. cel mai mare avantaj e ca le gasesti pe toate la un loc.

 

Ai mare dreptate, dar citi stiu sa citeasca sau sa inteleaga, eu merg din 2008, in fiecare an, de fiecare data am gasit sa cumpar sau sa probez ceva interesant, dar fenomelul expozitiei este impresionant, nu poate fi simtit decit la fata locului, simbata la 10 sint primul la poarta, sa veniti cit mai multi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...