Sari la conținut

Plimbare sambata 16 Apr Buc - Cheia - Brasov si retur (eventual pe Val


beware !
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca va ploua, nu stiu daca va fi frigut prin zona montana, tot ce stiu este ca vreau sa ies cu motorul la o plimbare mai lunguta, asa de dezmorteala, sa mancam o ciorba pe undeva....si sa ajungem acasa satisfacuti de o plimbare frumoasa si relaxanta.

Plecare nu foarte de dimineata, sa se mai incalzeasca putin. 11-12 propun.

Fara figuri, fara fitze, fara limbaj de cartier.... Mers lejer, voie bune, politete.... Singurele cerinte.

Alti doritori? :)

 

P.s. Continuarea era : retur (eventual pe Valea Prahovei), LOL. Ca nu facem surfing la intoarcere !

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca o varianta mai rezonabila ar fi doar Valea Prahovei. In functie de timp, decidem unde ne oprim sa mancam (chiar si Sinaia sau Predeal, fara a mai ajunge la Bv) si inapoi. Ne ia cel putin 5 ore plimbarea asta, dus-intors. Daca plecam la 12 deja se face frig dupa ora 5-6...trebuie sa fim deja in zona de campie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AccuWheather zice ca :



Bucuresti : ora 11 = 17 grade; ora 12= 19 grade


Sinaia : ora 2 = 17 grade si asa ramane


Predeal ora 2 = 16 grade si asa ramane


Brasov orele 2-5 pm = 20-21-20 grade



Daca se pleaca la ora 11 din Buc, nu se rezolva mare lucru, tot nu ajungem pana la Brasov (sa mancam acolo) ca nu cred ca mergem direct Bv, ne mai oprim, benzina, alte nevoi...fiecare oprire are 15 min, daca oprim de 2 ori uite cum s-a dus o ora (calculand dus-intors). cu o ora jumate statul la o terasa (daca vom fi mai multi va dura 2 ore, pana ia comanda, pana pregateste mancarea, pana vine cu nota si pana incepem sa ne cautam in buzunare, constatam ca cineva ori nu a pus bani ori a pus insuficient, hahaha, mda....am trecut prin d-astea....


Deci 3+ ore dus, 3+ ore intors, 1:30 ora masa = 7ore juma.


Plecarea 11 din Buc = intoarcerea cel devreme la 6:30....cand temperatura arata 22 grade in Buc dar 15-16 prin munti.



Deci...nu stiu, ziceti si voi, care e ora de plecare?


Eu oricum ma alipesc grupui, la DN1 in zona Snagov si alimentez la Potigraful, daca nu e cu suparare, ca nu am unde altundeva.


Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL, eu negociez aici in favoarea orei 12 si tu ai ajuns deja la 10:30? :nono: hahaha

 

Ce zici (sau ziceti, desi pana acum vorbesc cu o singura persoana) Petrom Miorita ora 11 intalnirea. 11:15 plecarea. si apx 11:45 DN1 Snagov (intrarea din Vladiceasca) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bagam si eu in grupul vostru dar plecarea pt mine este destul de tarzie si se va face totul pe fuga plus ca as face traseul din topicul care l-am postat ;e un traseu fan si liber de la Plopeni via Siriu spre Bv.dar si un pic mai lung cam 370km si 6:30.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bagam si eu in grupul vostru dar plecarea pt mine este destul de tarzie si se va face totul pe fuga plus ca as face traseul din topicul care l-am postat ;e un traseu fan si liber de la Plopeni via Siriu spre Bv.dar si un pic mai lung cam 370km si 6:30.

 

E bun si traseul asta, dar e mai de vara...cand e timp mai mult....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant... voi va cunoasteti ?

 

Sunt care se cunosc unii cu altii, multi tocmai de la iesirile de genul asta. ;)

 

Ma bagam si eu daca se facea duminica; maine am musafiri... :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superrrrr vreme !!! Superrrrrr oameni !!!!

» Post actualizat in 16 Apr 2016 12:56

Suntem in Brașov. Probabil ne întoarcem pe Cheia.

Traseul final care este?

Plec și eu, dar rămân la valeni pentru câteva ore. În funcție de traseul ales la plecare vin și eu cu voi.

post-2550-0-64169500-1460810848_thumb.jpeg

post-2550-0-97653200-1460810989_thumb.jpeg

post-2550-0-64682700-1460811149_thumb.jpeg

post-2550-0-73349200-1460811210_thumb.jpeg

post-2550-0-93925600-1460811249_thumb.jpeg

post-2550-0-44585000-1460811320_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...