Sari la conținut

Plimbare sambata 16 Apr Buc - Cheia - Brasov si retur (eventual pe Val


beware !
 Share

Postări Recomandate

A fost faina plimbarea, un fel de Shaorma cu de toate :)) cu vreme super-buna, compania placuta, mancare excelenta, peripetiiiiiiii surprinse pe camera, dar "fara regrete", lol. Per total :10:

 

Maine as mai face o plimbare d-asta, dar nu stiu la ce ora ma trezesc, Daca sunt doritori si nu aveti de gand sa ajungem in Maramures, deci cu o plecare tot asa 10-11-12, ma bag si eu....


» Post actualizat in 16 Apr 2016 19:54

Citesc maine dimineata ce s-a hotarat. NB all !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Neatza pipal..... Cafeaua e fierbinte, un muschi de pe spate (umar-dreapta) e putin blocat, (o fi de la acceleratie....? lol) oboseala incepe sa treaca precum se ridica ceata dimineata cand rasare soare.....si sa inceapa planificarea zilei de azi. Unde mergem??? :)))

 

Varianta Siriu - Bv e prea lunga.

Mie mi-a placut ieri pe Valea Ph, desi a fost sambata si un pic de trafic cu politie la fiecare colt de strada, dar d-aia pasnici de dau din maini in intersectii, haha. Doar un radar pe Cheia pe sensul opus.

 

Din pacate eu nu stiu alte variante decat Vaea Ph, Siriu, Cheia, pt plimbari de 300 km/zi. Nu imi dati variante prin sate, ca nu ma pasioneaza mersul cu scuterul.

 

Eu as propune asa :

Valea Ph,- Predeal- Rasnov - Poiana Bv (mancam acolo) si inapoi pe Valea Ph. (sau Cheia)

Plecare din Buc ora 11, Petrom-Miorita

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri s-a plecat pe la 11:15 din Buc, am tot oprit prin benzinarii, ne-am asezat la o terasa, nu ne-a placut, ne-am ridicat si am plecat la o alta (excelenta decizie) am facut poze....la intoarcere alte benzinarii, am mai pierdut timpul cu "diverse peripetii" si TOT am ajuns pe lumina dincolo de Ploiesti, pe la 8 si ceva....DECI 11 chiar nu e tarziu iar azi se anunta si mai cald.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are chef sa plece mai devreme, nu vine pana la mine sa imi prinda si mie priza (pt bricheta, incarcare USB) de borna bateriei? LOL

E asa afurisita piulita aia, ca nu se mai prinde surubul ala de dedesubt :))) si se pare ca am nevoie sa incarc gopro ul in timp ce mancam, ca ieri am ramas fara baterie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil, eu am zis să îi fac o surpriză fetitei mele și i-am pregătit bicicleta de dimineață să iasă prin parc astăzi și tot trăgând de fiare să scot bicla de unde era depozitata, am făcut o contractura la spate.

Apar și eu la miorita (la petrom?) înainte de 11.

Dacă nu duce spatele, fac cale întoarsă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are chef sa plece mai devreme, nu vine pana la mine sa imi prinda si mie priza (pt bricheta, incarcare USB) de borna bateriei? LOL

E asa afurisita piulita aia, ca nu se mai prinde surubul ala de dedesubt :))) si se pare ca am nevoie sa incarc gopro ul in timp ce mancam, ca ieri am ramas fara baterie....

http://www.pcgarage.ro/baterii-externe/infotouch-oem/sailing6-20800-mah-white/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala io, ala io... 😂

Bineee, las' ca vin cu șurubelnița dupa mine si mai bat un apropos la masa ;)

» Post actualizat in 17 Apr 2016 07:27

Mda, merci avem si d-aia, mai incarcam si "aifonu" ca toate bateriile s-au decis sa ma lase :)))

» Post actualizat in 17 Apr 2016 07:28

eu vincu ea jegoasa ca n am timp sa o spal !! merge?:ddd

 

Merge, dar te dam exemplu negativ, gen: asa NU :))

» Post actualizat in 17 Apr 2016 07:29

Nu stiu daca ati observat, dar e 10:30 si inca stati de butonati...? Nu aveti o intalnire la 11 la Miorita?

Pe mine ma pescuiti de la DN1 (intersectia cu Snagov) pe la 11:30?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Eu astept de 15 min la intersect ia DN1 cu Snagov. Nu a aparut nimeni

» Post actualizat in 17 Apr 2016 08:49

Mai astept pana la 12 si o întind lipa lipa :)) au trecut 3 motoare, ne-am salutat si atat. Bănuiesc ca nu erați voi, nu? Hahaha

Ii prind io in benzinărie :)))

» Post actualizat in 17 Apr 2016 08:50

Mai astept pana la 12 si o întind lipa lipa :)) au trecut 3 motoare, ne-am salutat si atat. Bănuiesc ca nu erați voi, nu? Hahaha

Ii prind io in benzinărie lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super plimbare !!! Super oameni !!

Ce de resturnari de situatii, ca intr-o telenovela turceasca (Cristi, haha). Baietii s-au salutat cu o fata in benzinarie, crezand ca sunt eu, aia n-avea nicio treaba (probabil a zis in gandul ei: hmm...ce se dau astia la mine) baietii la randul lor or fi zis: ce fitze si pe Beware asta...hai sa mergem! Hahahahahahahaha. Si eu cumintica, punctuala, asteptam in intersectie mentionata aici pe forum: DN1 cu Snagov. Baietii "mei"...au trecut pe langa mine, salutand si cu un claxon si n-au oprit, hahaha.

In fine....i-am prins la Petromul din Ploiesti, i-am certat si apoi i-am iertat, ca mi-au prins bricheta aia de baterie, lol.

 

Foarte misto tura asta. Am strans o gramada de poze/filmari....urmeaza o editare senzationala.

 

Ma bucur ca ne-am regasit in cele din urma si a iesit o plimbare pe cinste. :mexicanwave: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...