Sari la conținut

Taxa intrare SMAEB


Skring
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai bine discutati de ce produse aveati nevoie si ati gasit.

Postati primele impresii cei care ajung acolo, sa stie si ceilalti la ce sa se astepte.

am avut nevoie de o casca, avut de unde alege, am ales una si am plecat cu ea acasa.

as mai fi vrut si o geaca si o noua pereche de manusi. de gasit le-am gasit, da' nu mai aveam $$$. nu inteleg cine a pus smaebul pe 22-23-24, toti oamenii pe care-i stiu eu iau salariul pe 30 :lol:

pe partea de motoare, gasesti multe modele 2016, niste customuri frumoase, mai gasesti mobre frumoase si prin parcare

per total mi s-a parut mai interesant ca anu' trecut

 

O ruptură de geacă? Să se dea vefereuri de 1000! Altfel e bătaie de joc...

sustin acest demers :D
Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut cam "subtire". Una peste alta OK, cu mobra am intrat pana la botul calului dar am preferat umbra pavilionului A pt parcare decat soarele spatiului dedicat. Cum trecusem si pe la sam (casa poporului) unde mi-ar fi parut cam rau pt cei 15 lei de bilet daca nu m-as fi gasit cu un fost coleg care m-a introdus pe baza de invitatie, consider ca am iesit bine :D

As fi vrut un combinezon de ploaie, dar ce am gasit erau scumpe.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de exemplu te taie grav si vrei acasa sau intalnesti o domnisoara si mergi la cearsaf ssa o cunosti mai bine. fiecare stie ce e cel mai probabil pt el

» Post actualizat in 18 Apr 2016 05:15

p.s.

-> lista expozanti pe site = ciuciu (desi mai e ff putin)

-> parcarea masinii ma costa, nu e frumos..... (da, daca vin vreau sa vin cu masina. in cazul in care cumpar ceva echipament e mult mai ok drumul spre casa + ca ma seaca rau sa casc gura la standuri cu casca intr-o mana si geaca in aialalta )

You made my day :)) Awesome :)) Good point :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vizitat astazi salonul si pot spune ca am plecat total dezamagit. Motociclete foarte putine si de la putini producatori, nimic wow, oameni plictisiti peste tot (intr-adevar era 6 si ceva ceasul, dar totusi). Plecasem chitit sa imi cumpar husa pentru motor, o spuma de curatat casca si un top case. M-am intors cu o husa si cu un gust amar. Toti vanzatorii de echipamente/accesorii te trimiteau catre site-ul lor sa comanzi online (de parca nu puteam face asta si fara sa vizitez salonul) sau te invitau sa le vizitezi magazinul (ca de asta venisem acolo sa-i gasesc pe toti, ca mai apoi sa ma plimb toata saptamana prin magazine). Nicio reducere, preturi chiar mai mari decat ale pietei. Gasisem o spuma de curatare de la Liqui Moly, dar ce sa vezi, oamenii nu vindeau acolo, aveau toate produsele expuse doar ca sa-si faca reclama. M-am simtit mult mai bine dupa ce mi-au aratat-o si mi-au spus sa le vizitez magazinul saptamana viitoare. La Mannol la stand nu m-a invitat nimeni sa vizitez magazinul, asta pentru ca nu era nimeni la stand (m-am invartit 2 minute pe acolo si nimic). De banii dati pe biletul meu + al prietenei + pretul husei, imi comandam online o husa mai misto si nu pierdeam nimic.

Editat de papoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ofer 2 invitatii pentru un coleg de pe forum care vine cu copilul. PM

Buna initiativa.

Ofer si eu doua invitatii pentru doi copii mai mari de 10 ani. Nu trebuie sa fie impreuna.

Sunt la SMAEB toata ziua.

0722.612.717

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-s dintre aia multumitii.

 

Am fost ieri pe dupa-amiaza si chiar mi-a placut, in primul rand faptul ca la ora aia nu era calcare in picioare. Nu-mi place atmosfera aia de "balci" in care tot prostu' vine sa caste gura, "ia sa vedem si noi fratzik", ca la SAM. Poate faptul ca nu mai sunt asa multe motociclete expuse e un lucru bun, pentru ca anul asta mi s-a parut ca publicul era format in majoritate din pasionati si putin spre deloc din maimute care au venit doar ca sa se suie pe motociclete.

 

Am luat, ca in fiecare an, cateva tricouri si medalioane de la ungurii aia cu chestii faine. Si drive tests. Reduceri prea mari in rest nu mi s-a parut niciodata ca au, la echipamente si accesorii. Pe alea le iau iarna de pe site-uri obscure. :)

 

In rest am mers pentru socializare, am intalnit multi prieteni/cunoscuti, vorbisem cu o prietena sa ne vedem aici si ea a inteles ca ma duc la SAM si s-a dus acolo... :crack:

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minusuri ar fi multe, dar hai sa vedem si partea pozitiva - Honda a avut ditamai standul. Si da, Africa Twin ala era bagat intr-un tarc, dar daca erai interesat, cred ca primeai tot ajutorul din partea baietilor. Au lipsit starurile (CBR600RR si 1000RR) dar macar le-au avut pe astea pentru lumea normala, motociclete de sub 10.000 E. Suzuki iarasi a fost o prezenta frumoasa - noul GSXR si SV-ul chiar mi-au placut. La Yamaha am vazut FJR-ul si custom-ul baierilor de la Madras.

 

Plus ca te puteai inscrie la ride test cu Yamaha si BMW.

 

Si eu am cautat cate ceva si da, am fost deranjat de spatiile mici destinate vanzatorilor - nu aveai loc sa intri sa vezi o geaca, sa probezi, totul inghesuit - vezi standul BBMoto si Motodiscount. Ma asteptam totusi ca sa vad mai multi expozanti de accesorii si servicii, gen tobe, vopsitorii, servicii de custom, tot felul de accesorii si nimicuri care in anii trecuti erau prezenti.

 

Intotdeauna vor fi multumiti si nemultumiti. Nu ai cum sa ii impaci pe toti. Pana la urma, SMAEB-ul e ceva ce ne-a intrat reflex, e locul unde mai intalnesti lume, mai schimbi o parere, mai vezi ceva interesant.Noi pana la urma suntem o piata moto saraca, oamenii cu bani care-si permit motociclete si echipamente scumpe noi n-au nevoie de SMAEB, dar aia sunt, din pacate, foarte putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cautam si eu: accesorii universale. M-am tot invartit pe acolo, dar nimic.
Ma duc si azi oricum.
Mi-am gasit cizmele - fiind rare la vedere prin magazinele conventionale, ma bucur c-am putut sa probez si sa aflu marimea.

Am plecat cu ceva carti de vizita.
Per total mi s-a parut ok, mult mai ok decat in anii trecuti.
Nu poti cumpara din cauza forfotei si spatiilor mici.
Dar cumparam dupa, in saptamanie care urmeaza. Comerciantii prezenti au nevoie sa vanda si dupa SMAEB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki iarasi a fost o prezenta frumoasa - noul GSXR si SV-ul chiar mi-au placut. La Yamaha am vazut FJR-ul si custom-ul baierilor de la Madras.

 

XJR-ul man...o pozitie asa misto pe mobra aia, daca avea motor V2 mai mai ca ma bagam la un credit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a fost cine stie ce fata de altele, merg din 2003 de la prima editie. Plusuri: drive test-ul cu Yamaha MT 09 - e o bestie usoara - asta m-a mai scos din letargia aia de fum de gratar, muzici la volum mare, turatie de wheelie de la standul ala idiot. Foarte fain organizat si oamenii de la Yamaha- foarte OK. Am vazut si noua Africa Twin si m-am urcat pe multe alte motoare faine. Iar motoarele din parcare erau the best ! Minusuri- inghesuiala de la magazinele care nu si-au inchiriat o suprafata mai mare, cunostiintele proaste de motociclism ale unora din vanzatori (unii nu stiu nici macar sa faca diferenta dintre cross si enduro :) ) si atmosfera destul de blazata fata de alti ani, reduceri subtiri, etc. Si cea mai naspa chestie - amestecul cu salonul de masini si faptul ca showurile de stunt si drift erau f. departe de zona de salon moto. N-am vazut niciunul ! asta e, ne vedem la anul dar merge din pacate spre rau :) Din pacate nu am socializat decat cam cu aceeasi cunoscuti de ani de zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si astazi in speranta ca voi putea cumpara in mod civilizat, fara imbulzeala.

Aveam multe de luat (consumabile si echipament), dar am plecat doar cu cizme ca restul n-am gasit ce-mi trebuie si ce-mi place.
Personal mi-a placut.

N-am mai fost de mult si poate d'aia, dar mi-a lasat o impresie buna.
Sper sa fie din ce in ce mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca a fost in acelasi we cu SAM nu a fost bine.Multi au crezut ca ala e salonul si s-au dus acolo.

Smaeb a fost ok,cu bune si rele.

In schimb SAM ala nici nu stiu ce ar trebui facut cu el :D, atata cocalarime m-a speriat, generatia asta de tinerei care vine din urma e manelara rau!

Poate asa zic toti batranii, dar chiar si tineret care a vizitat 'chestia aia' s-a simtit usor in alta Romanie...

Urat de tot! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XJR-ul man...o pozitie asa misto pe mobra aia, daca avea motor V2 mai mai ca ma bagam la un credit :D

XJR-ul a fost si anul trecut. Marfa oricum. :)

Cat despre naked V2... MV Brutale FTW!!!!! Pacat ca au avut un stand asa mic si ascuns - exponatele lor meritau loc de cinste.

» Post actualizat in 24 Apr 2016 20:23

Faptul ca a fost in acelasi we cu SAM nu a fost bine.Multi au crezut ca ala e salonul si s-au dus acolo.

Smaeb a fost ok,cu bune si rele.

In schimb SAM ala nici nu stiu ce ar trebui facut cu el , atata cocalarime m-a speriat, generatia asta de tinerei care vine din urma e manelara rau!

Poate asa zic toti batranii, dar chiar si tineret care a vizitat 'chestia aia' s-a simtit usor in alta Romanie...

Urat de tot!

Io n-am avut curaj sa ma duc acolo. Nu stiam ce ma asteapta si asta m-a speriat :) Iar faza cu "motociclistii au intrare gratis si primesc o bere si gratarel" nu-mi inspira decat "come to dark side, we have cookies!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Eu am fost sambata pentru prima data in viata mea la acest Salon. Personal mi-a placut. Am stat de la 12 pana la 17 si am vazut ceva show-uri de drifting, pe cel al lui Terry Grant (parca il chema), dar si al ungurului pe moto(care mi s-a parut foarte meserias).

Am vazut cateva motociclete frumoase: pe la Yamaha, pe la Harley Davidson, pe la Suzuki, Augusta si BMW. As fi vrut sa vad mai multe motoare la Honda, insa am ramas putin dezamagit din punctul asta de vedere. Atmosfera buna, cateva gagici misto pe ici pe colo, iar in parcare foarte multe motoare scumpe, bine intretinute si oameni civilizati. Erau ceva oferte la echipamente (casti, geci, manusi) insa reducerile nu erau cum m-as fi asteptat. Nu mi-am cumparat nimic, insa am petrecut o zi frumoasa intr-un loc deosebit. Mi-a placut ca fiecare isi vedea de treaba lui si nu incerca nimeni sa epateze sau sa iasa in evidenta prin a-l denigra pe cel de langa el, ci doar prin a expune calitatile produsului sau.

 

Am vazut oameni cu copii, familii intregi, barbati cu iubite, amante, neveste, grupuri de fete, grupuri de baieti, de toate varstele. Faptul ca o pasiune uneste atat de multe generatii si tipologii diferite de oameni in acelasi loc este un lucru extraordinar si ar trebui facut cat mai des in tara noastra. Motorsportul face asta si din acest motiv consider evenimentul o reusita.

 

Felicit organizatorii si le urez sa continue pe acelasi trend !

Editat de rocipm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am reusit sa ajung ieri la salon. Nu mai fusesem de 2-3 ani.

Cel mai mult ma bucur ca am gasit o firma din Sibiu care aduce echipament Lindstrands si nu sunt nevoit sa comand din Suedia fara proba.

Gasind ce-mi trebuie restul nu m-a mai interesat prea mult.

Imi pare rau ca am venit fara echipament si am ratat drive test-ul cu mobrele celor de la Yamaha. Oricum incepuse ploaia si nu cred ca testam mare branza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am reusit sa ajung ieri la salon. Nu mai fusesem de 2-3 ani.

Cel mai mult ma bucur ca am gasit o firma din Sibiu care aduce echipament Lindstrands si nu sunt nevoit sa comand din Suedia fara proba.

Gasind ce-mi trebuie restul nu m-a mai interesat prea mult.

Imi pare rau ca am venit fara echipament si am ratat drive test-ul cu mobrele celor de la Yamaha. Oricum incepuse ploaia si nu cred ca testam mare branza.

Te duci la reprezentanta si o calaresti acolo linistit.

Eu vreau sa ma duc cand o sa fie mai frumos afara,ca sa dau o pedala tenereului de 1200.

Dau un semn daca vrei,cand o sa ma hotarasc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Eu am fost sambata pentru prima data in viata mea la acest Salon. Personal mi-a placut. Am stat de la 12 pana la 17 si am vazut ceva show-uri de drifting, pe cel al lui Terry Grant (parca il chema), dar si al ungurului pe moto(care mi s-a parut foarte meserias).

Am vazut cateva motociclete frumoase: pe la Yamaha, pe la Harley Davidson, pe la Suzuki, Augusta si BMW. As fi vrut sa vad mai multe motoare la Honda, insa am ramas putin dezamagit din punctul asta de vedere. Atmosfera buna, cateva gagici misto pe ici pe colo, iar in parcare foarte multe motoare scumpe, bine intretinute si oameni civilizati. Erau ceva oferte la echipamente (casti, geci, manusi) insa reducerile nu erau cum m-as fi asteptat. Nu mi-am cumparat nimic, insa am petrecut o zi frumoasa intr-un loc deosebit. Mi-a placut ca fiecare isi vedea de treaba lui si nu incerca nimeni sa epateze sau sa iasa in evidenta prin a-l denigra pe cel de langa el, ci doar prin a expune calitatile produsului sau.

 

Am vazut oameni cu copii, familii intregi, barbati cu iubite, amante, neveste, grupuri de fete, grupuri de baieti, de toate varstele. Faptul ca o pasiune uneste atat de multe generatii si tipologii diferite de oameni in acelasi loc este un lucru extraordinar si ar trebui facut cat mai des in tara noastra. Motorsportul face asta si din acest motiv consider evenimentul o reusita.

 

Felicit organizatorii si le urez sa continue pe acelasi trend !

Buna,

 

Si eu am fost tot sambata pentru prima data :)

 

Taxa de intrare, ca doar asta e subiectul topicului, chiar este mai mult decat ok.

 

Ce m-a nemultumit a fost faptul ca nu sunt si standuri cu piese moto... Chiar aveam nevoie de cateva piese ca sa repun motorul pe asfalt. Dar asta este, cautam in alta parte.

 

Plus ca am vrut sa imi cumpar si niste manusi, insa toate manusile pe care le-am probat erau lungi la degete. Se pare ca trebuie sa imi mai lungesc degetele... :crack:

 

Si inca ceva, am fost si cu un prieten care vroia sa isi cumpere o casca moto, asa ca a probat un HJC si apoi am fost sa probeze si un Shoei. Pe cand proba casca Shoei, amicul meu a zis ca a probat si de la HJC insa i s-a parut lui ca nu e comfortabila, iar vanzatorul foarte plin de el a facut o remarca la adresa concurentei. Pe bune, prietene? Pai e frumos sa faci antireclama concurentei? Si nu, nu spun asta doar pentru ca eu detin casca de la HJC, ci pentru ca acea remarca total neprofesionista nu isi avea rostul, mai ales in fata clientilor/potentiali clienti. Zic si eu...

 

In rest, chiar mi-a placut, a fost ca o gura de aer proaspat. Mi-am incantat atat privirea cu toate modelele expuse, cat si cu cele din parcare, dar mi-am incantat si auzul cu "zgomotul" motoarelor. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...