Jump to content
BitKode

Moto adus din italia

Recommended Posts

Salutare!

Am avut placerea sa colaborez cu familia Biris (Marilena si Cosmin) si ii recomand 100%.

Eu am aflat despre ei atat pe forum cat si prin benzinarii sau popasuri moto, iar toti cei care mi-au spus ca si-au adus motoreta cu ei au fost extrem de multumiti. Am sunat, am vorbit cu dna Biris, mi-a dat toate detaliile posibilei colaborari (totul foarte clar si transparent) si am trecut la etapa cea mai importanta: cautatul motoretei.

Dupa mai multe cautari si rabdare mai ales din partea lor, am gasit ceea ce ma interesa. Dupa aceea a fost simplu: dl Cosmin a fost la vizionare, m-a sunat de acolo, a verificat-o, toate informatiile din anunt s-au confirmat, astfel am stabilit sa o cumpere.

Livrare in Bucuresti, in fata blocului cu RAR facut. Aici este de vorbit cu dl Vasile (pret si termen pentru RAR), cel care primeste motocicleta din Italia.

Din punctul meu de vedere, adunati toate referintele bune pe care le gasiti despre sotii Biris, inmultiti cu 10 si cam aceasta este nota finala! :10:

Cateva detalii care va pot ajuta :

elefon contact:

Italia: +39 327 581 8788 (incluiv wapp)

Orange: 0748 202 804

mail: cos75mari@yahoo.it

Activeaza in Lombardia si doua regiuni invecinate, este de preferat sa gasiti in Lombardia.

Se ocupa de tot ce inseamna logistica: vizionare si verificare moto, acte direct pe numele tau, transport in Romania, RAR prin dl Vasile in Bucuresti (daca se doreste, contra cost), livrare acasa.

Totul se plateste la livrare, nu vor vreun leu sau euro in avans!

Toate cele bune si poate mai prindem cateva zile de plimbare anul acesta !

Leo

Dacă mai contează și eu am luat un motor de la familia Biriș, impecabil totul!

Edited by yoyo_man

Ziua buna sa aveti! Recomand cu incredere familia Biris.M-au ajutat,au avut rabdare cu mine, iar din decembrie sunt posesorul unui BMW F650.GS.

Si eu am luat o motocicleta din Italia cu ajutorul familiei Biris. Niste oameni deosebiti din toate punctele de vedere. Absolut nimic de reprosat. Ma bucur ca am avut placerea sa ii cunosc - doar telefonic deocamdata - niste romani cum rar am intalnit. Mi-as dori sa am prieteni de o asemenea calitate dar din pacate.....

Motocicleta un BMW F800R impecabila cu doar 7500 km la bord.

Recomand cu mare caldura..

Am luat legatura cu ei pentru un Ducati 848 Evo Corse SE de pe linga Bergamo.. Au fost super draguti si au aranjat vizionarea si verificare.. Din pacate a trebui sa amin decizia cumpararii .. probabil va trebui totusi sa merg pe ceva mai comfortabil gen panigale.. Plus m-am imbolnavit chiar in momentul cheie cand trebuia sa dau unda verde :-( .

Tot ce pot spune este ca din experienta mea Nordul Italiei si mai ales Fam. Biris a fost mult peste experienta mea cu Germania si Franta/Belgia ..

Conteaza enorm de mult seriozitatea si increderea.. Si de asemenea experienta pietei si transparenta.

Deci un 10+ si de la mine si multumesc pentru ajutorul acordat.

Andrei din Cluj

Eu am fost personal si am cumparat moto de acolo, si am vorbit cu unul din fratii Biris pt transport. Au luat-o din reprezentanta Ducati, si mi-au adus-o in Bucuresti pt un pret foarte decent. Transportul a fost rezolvat dupa ce eu am plecat din Italia, am avut numia doua zile disponibile. Nici macar nu m-am intalnit personal cu ei, totul a fost telefonic. In Bucuresti au alti parteneri de afaceri care se ocupa de transportul in bucuresti. Multumesc !

Am achizitionat si eu un Hornet 600 prin familia Biris. Totul impecabil, nicio problema, oamenii comunicativi si intelegatori. Au pe cineva care se ocupa si de inmatriculari in Bucuresti si motoreta vine in fata casei. Recomand!

La 12.08.2019 la 10:02, Vladgh a spus:

Am achizitionat si eu un Hornet 600 prin familia Biris. Totul impecabil, nicio problema, oamenii comunicativi si intelegatori. Au pe cineva care se ocupa si de inmatriculari in Bucuresti si motoreta vine in fata casei. Recomand!

Salut, de curiozitate, dacă nu e un secret, îmi poți spune la ce costuri e adusul din Italia? 

Am găsit un Xr650 Rally, lângă Milano și as vrea sa știu cât m-am costa sa îl aduc. 

Mie, pt un motor, nu îmi merita sa fac un drum de Italia. 

Multumesc 

500 sau 550€ era ultima oara când am verificat. 

Acum 34 minute, john17 a spus:

500 sau 550€ era ultima oara când am verificat. 

Una bucată dărab motocicletă? 

Eu una am de adus... 

Eu zic sa mai verifici o data... Părerea mea, e ca nu are cum 😒

Drept ca atât era tot serviciul Birisilor, cu achiziționat, mers după ea etc. 

Numai transport o fi mai jos. 

Cred că te paște an italian job! :lol:

Edited by john17

La 12.08.2019 la 10:02, Vladgh a spus:

Nu ne-am intalnit cand am facut procura si am vazut Hornetul la Ion in duba?

Acum 6 ore, Motologistic a spus:

Salut, de curiozitate, dacă nu e un secret, îmi poți spune la ce costuri e adusul din Italia? 

La Biris, tot serviciul e 500-550 EUR. Din punctul meu de vedere merita, mi-au respins vreo 3-4 mobre care mie mi se parusera ok. 

Acum 4 ore, leopold a spus:

La Biris, tot serviciul e 500-550 EUR. Din punctul meu de vedere merita, mi-au respins vreo 3-4 mobre care mie mi se parusera ok. 

Mulțumesc pentru răspuns. 

O sa vad ce alte opțiuni mai am, cu transportatorii de mașini, cum am mai adus acum câțiva ani. 

Personal, mi se pare mult... raportandu-ma cu cât se aduc mobre din alte tari și mai ales, la cât se aduce o mașină din Italia la Cluj.. . 500 euro. 

Plus ca, după cum chiar tu spui... sa mergi la 3-4 mobre, pana găsești una buna, denota încă o data, cât de bune și întreținute îs mobrele în Italia 😒☹️

În fine, bafta și asfalt uscat 🍻

Marcel 

Biris au o chestie foarte interesanta: iti aduc mobra, nu dai nici un avans si daca, o data ce o vezi, nu-ti convine mobra, esti liber sa o refuzi. Treaba asta presupune, bineinteles, bunacredinta de ambele parti.

La celelalte mobre omul mi-a zis clar ca el nu le-ar lua la suma ceruta. Dupa ce s-a dus pe banii si timpul lui sa le vada. 

Daca tu stii ca ti-ai gasit mobra si trebuie doar adusa, probabil ca n-ai nevoie de tot ce ofera ei si ca atare ti se pare scump. Mie mi-a convenit.

https://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-xr-650-r-parma-305067445.htm

Am vorbit cu omul, 80 euro radierea pt export, mai trebuie doar sa meargă cineva sa ii dea o pedala, sa vadă toba dacă e uscata, și sa facă o proba de 200 m, sa vadă cum schimba treptele. Mobra e pt mine, deci de bani nu e problema, ca eu răspund de ei 😊😃

Faza e ca o tine doar o săptămână 😒